Sony %40 Daha Fazla Batarya Ömrü Sunan Kükürt Batarya

banner186

Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefonlarda %40 daha fazla batarya ömrü sunacak yeni nesil Kükürt Batarya (Sulfur Battery) teknolojisini geliştiriyor. Günlük hayatımızda ve iş hayatımızda önemli yere sahip olan akıllı telefonların, kullanım süreleri

Sony %40 Daha Fazla Batarya Ömrü Sunan Kükürt Batarya

banner192
Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefonlarda %40 daha fazla batarya ömrü sunacak yeni nesil Kükürt Batarya (Sulfur Battery) teknolojisini geliştiriyor. Günlük hayatımızda ve iş hayatımızda önemli yere sahip olan akıllı telefonların, kullanım süreleri arttıkça daha da ortaya çıkan batarya ömrü sorununa karşın önemli çalışmalar yapan Sony, bu konuda kısa vadede kullanıcılara çözün sunacağa benziyor. Ayrıca bu konuda sizlerle daha önce paylaştığımız ve Sony'nin listede en iyilerin başlarında yer aldığı "En İyi Batarya Ömrüne Sahip 10 Amiral Gemisi Android Telefonu" ve "ABD’li Bilim Adamları Bir Dakikada Şarj Olan Batarya Geliştirdi" başlıklı yazılarımız da ilginizi çekebilir. Sony'nin, akıllı telefonlarında kullandığı büyük boyutlu bataryaların tarihe karışacağı ve yarı boyutlarda olmasına rağmen, mevcut bataryalara göre %40 daha fazla batarya ömrü sunan yeni Kürkürt batarya dönemi çok yakında. Gecen yıl Sony, ARGE çalışmalarına başlamıştı.

batarya ömrü

android-batarya-sorunu Japon haber sitesi Nikkei'in verdiği bilgilere göre Sony, Kükür tabanlı yeni nesil akıllı telefon bataryalarını 2020 yılına kadar hazır etmek için kolları sıvamış durumda. Daha küçük boyut ve daha fazla batarya ömrü, Lityum yerine Kükürt tabanlı bir bataryanın geliştirilmesi için oldukça mantıklı bir açıklama. Akıllı telefonların daha da kompak hale geldiği ve donanımların güçlendiği şu günlerde, Sony'nin bu adımı hem kullanıcıları hem de diğer üreticileri sevindireceğe benziyor. Bu bataryalar gelene kadar, eğer bu konuda sıkıntılarınız varsa, "Android Telefonları İçin Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? [Kesin Çözüm]" ve "Android’te Gerçek Batarya / Pil Ömrü Uzatma: Greenify İncelemesi" başlıklı yazılarımız size ilaç gibi gelecektir.
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Tahir Çınar - 2 yıl önce
Sony candır can gerisi patlıcan ??
Misafir Avatar
Muhammed Incegul - 2 yıl önce
Amin ios playden güzel :) yoksa sony daha cok hosuma gidiyor :)
Misafir Avatar
Tahir Çınar - 2 yıl önce
Olur İNŞALLAH ama sony al napcan iphone nu ??
Misafir Avatar
Muhammed Incegul - 2 yıl önce
Ogrenci hali gm kuaniyorum?imkan olsa iphone 6 s alicam?
Avatar
Raşit Şefie - 2 yıl önce
Sony de mümkün...
Avatar
Levent - 2 yıl önce
Sony sony başka söze gerek yok