Sony Honami Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Göründü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony cephesinde geliştirilen Honami kod adlı akıllı telefon işlemci özelliklerinin yanı sıra kamera yetenekleri ile yılın ikinci yarısına damga vuracak modellerin başında geliyor. Daha önce telefonun sahip olduğu yazılım Xperia Z ve Xperia ZL modellerine uyarlanmıştı. Elde edilen ekran görüntülerinden ise teknik detayların tümü açıklığa kavuşmuştu.

Sony Honami cephesinden gelen yeni görüntüler ise telefona ilk defa bu kadar yakından bakmamıza olanak sağladı. Genel hatlarıyla Xperia Z tasarımını devam ettiren telefonun alt ve üst bölümlerinde ekran çerçevesinin daha kalın bir yapıda olduğu görülüyor. Yine Xperia Z İle başlatılan sanal tuş yapısı Honami modelinde de devam ettirilecek.

Telefonun üst bölümünde geniş bir alana yayılan hoparlör yer almakta. Arka kısımda ise kamera lensi ve LED flaş sol üst köşeye konumlandırılmış. Alüminyum güç tuşuna Honami modelinde de yer verilirken, su geçirmez kasa yapısı sebebiyle telefondaki tüm girişlerin plastik kapaklarla kapatıldığını görüyoruz.

Eylül başında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde tanıtılması beklenen telefonun teknik özelliklerini sıralayacak olursak; 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Triluminous teknolojisiyle donatılan IPS ekran, 1/2.3-inç büyüklüğünde 20.6MP çözünürlüklü Sony G-Lens  teknolojisi ile donatılan Exmor RS sensörlü kamera, 16GB dahili depolama birimi ve microSD kart desteği, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB LPDDR3 RAM ve 3.030mAh kapasiteli pil.

kaynak: XperiaBlog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir