Sony, Mobil Cihazlar İçin Yeni CMOS Sensörünü Duyurdu!

Sony bugün mobil cihazlar için geliştirdiği yeni CMOS sensörünü duyurdu. Akıllı telefon teknolojileri üzerine yoğunlaşan firma, Android cihaz üreticileri arasındaki yerini korumak ve birinciliğe oynamak istediğini, geliştirdiği teknolojiler ve cihazlarına sunduğu yazılım destekleriyle gösteriyor.

Andronova

Son olarak ürettiği EXMOR RS IMX230 sensörü ile mükemmel sonuçlar elde ederek, mobil cihazlarda fotoğraf teknolojisini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Gelişmiş kamera özellikleri sunan bu yeni sensörün neler yapabildiğini, aşağıdaki resimlerde kendiniz görebilirsiniz. Sağ taraftaki resimler CMOS sensörlü cihaz, soldakiler ise normal cihaz tarafından çekilmiştir.

new-sony-stacked-smos-sensor-comparison

Sony, geliştirdiği CMOS resim sensörü, yüksek hızlı AF (otomatik odaklanma) için görüntü yüzeyi faz algılama sinyal işleme fonksiyonu sunuyor. Bu fonksiyon kullanıcılara hızlı hareket eden objelere yönelik hızlı odaklanma ve sabitleme imkanı sağlayacak. Ayrıca video ve resim çekimlerinde HDR’da kullanılabilecek.

2015 yılı Nisan ayında hazır olacağı belirtilen EXMOR RS IMX230 sensörü, sonraki Xperia cihazlarında kullanılacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.