Sony Xperia P ve Xperia U’nun Avrupa Fiyatları – Çıkış Tarihleri Ortaya Çıktı! (Karşılaştırma Videosu)

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia P ve Xperia U’nun Avrupa Fiyatları – Çıkış Tarihleri Ortaya Çıktı! (Karşılaştırma Videosu)

Andronova

Sony‘nin Nozomi kod adlı amiral gemisi Xperia S ile başlayan Xperia NXT serisinin devam modelleri olan Xperia P ve Xperia U, MWC 2012’de duyuruldu. Mobil sektörde tüm kontrolü ele alan Japon üretici, sembolleşen 2012 yılı tasarımını bu iki akıllı telefonunda da kullanarak tüketicileri etkilemeyi başardı.

2012 ikinci çeyreğinin ortalarında piyasaya sürüleceği onaylanan Xperia P ve Xperia U’nun bugün Sony Fransa‘nın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Fransa‘da Mayıs ayı içerisinde satışta olacağı bildirildi. Xperia P’nin yaklaşık 420 Euro – 992 TL, Xperia U’nun ise yaklaşık 260 Euro – 614 TL fiyatında olacağı da belirtildi.

XperiaBlog sitesinin önceki günkü haberine göre; Avrupa’da Xperia P için 449 Euro – 1060 TL, Xperia U içinse 259 Euro – 612 TL fiyatları öngörülüyormuş. Xperia S’in 499 Euro – 1178 TL fiyatla geldiğini düşündüğümüzde Xperia P’de biraz daha indirime gidilebileceğini tahmin ediyoruz.

İngiliz çevrimiçi alışveriş sitesi Clove Technology de Sony Mobile’ın Xperia P ve Xperia U akıllı telefonları için ön sipariş sayfalarını yayınladı. Henüz fiyat bilgisi yer almazken, her iki telefonun da 23 Nisan‘da satışta olacağı eklenmiş.

Her halükârda Sony’nin yeni akıllı telefonları Nisan-Mayıs aylarında tüketiciyle buluşup makul fiyatlarıyla alınabilir olacaklardır. Zaten teknik özelliklerinin yeni yılın üst düzey modelleri ile performans açısından mücadele vermelerine yetmeyeceğinden fiyatların yüksek olmamasını normal karşılıyoruz.

Güncelleme: Clove, cihazlar için fiyatlarını açıkla. İşte şöyle;

– Sony Xperia P – 315£ (KDV’siz) – 880 TL

– Sony Xperia U – 199£ (KDV’siz) – 555 TL

Her iki cihazın Galaxy Nexus, Galaxy S II ve iPhone 4S ile karşılaştırıldığı video incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz. Bizi takip edin!

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın