Sony, Xperia SP ve Xperia L’yi Resmen Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z’ye nazaran daha düşük segmentte konumlandırılacak Xperia SP ve Xperia L sahip oldukla tasarım anlamında Xperia Z ve ZL modellerinden esintiler sunuyor. Xperia SP, 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm MSM8960 işlemci, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alıyor. 4.6-inç boyutunda HD çözünürlüklü ve aynı zamanda Bravia Engine 2 desteği sunan ekran, 8GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, HDR formatında fotoğraf çekebilen 8MP çözünürlüklü kamera, 9.98mm kalınlık, 155g ağırlık, Android 4.1 Jelly Bean, GPS/GLONASSS, Bluetooth, Wi-Fi, NFC, LTE ve 2370mAh kapasiteli pil telefonun öne çıkan diğer detaylarını oluşturuyor.

Andronova

Telefonun ikinci çeyrekten itibaren siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile raflardaki yerini alacak. Fiyatlandırmanın ise 400€ civarında olması bekleniyor.

LpnhCbrm5Ys” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

media 16978

Sony’nin görücüye çıkardığı bir diğer telefon ise Xperia L oldu. Xperia SP’ye nazaran daha düşük özellikler sunan Xperia L, 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm MSM8230 işlemci yer almakta. 4.3-inç büyüklüğünde ve 854 x 480 piksel çözünürlüğünde ekranın yer aldığı telefonda dahili depolama birimi 8GB, sistem belleği ise 1GB olarak karşımıza çıkıyor. MicroSD kart desteği hafıza artırımına olanak sağlayan Xperia L’de en dikkat çekici detay ise Exmor RS sensörlü ve HDR formatında video ve fotoğraf çekimi gerçekleştiren 8MP çözünürlüklü kameranın yer alıyor olmasıdır.

Android 4.1 Jelly Bean ile çalışan telefonda GPS/GLONASSS, Bluetooth, Wi-Fi, NFC, LTE gibi kablosuz bağlantı seçeneklerinin tümü yer alırken; pilin kapasiteli ise 1900mAh olarak karşımıza çıkıyor. Xperia L’de Xperia SP modelinde olduğu gibi üç renk seçeneği ile 290€’dan satışa sunulması bekleniyor.

eDJOBQveZ8M” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

media 3015

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın