Sony, Xperia Z için Android 4.2.2 Dağıtımına Resmen Başladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde Xperia ZL için Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesinin dağıtımını gerçekleştiren Sony, dünya genelinde daha yaygın olarak satışa sunduğu amiral gemisi Xperia Z için ilk aşamada Avrupalı kullanıcılara güncellemeyi sunmaya başladı. Yazılım geliştirme sürüm numarası 10.3.A.0.423 olan güncellemenin İspanya, Avusturya, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti’nde kullanıcılara ulaştığı rapor edilirken, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm Xperia Z kullanıcılarının güncellemeyi tecrübe etmesi bekleniyor.

Andronova

Sony PC Companion’ın yanı sıra “Ayarlar> Telefon> Yazılım güncellemeleri> Sistem güncellemeleri hakkında” sekmesinden güncelleme kontrolü yapabilirsiniz. Güncelleme kapsamında sunulan yeniliklere değinilmese de, Xperia ZL’de yer bulan yeniliklerin Xperia Z’ye sunulduğu tahmin ediliyor.

Yazılım noktasında sağlanan iyileştirmeler, Sony’nin son sürüm medya uygulamalarında sorunsuz entegre hizmeti, hızlı ayarlar menüsü, özelleştirilebilir bildirim ekranı, kilit ekranda widget desteği, Daydream ekran koruyucu ve daha şeffaf bir arabirim yenilikler arasında sayılabilir.

kaynak: Xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın