Sony Xperia Z3 Kamerasına DxOMark’tan Övgü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia Z3 kamerası, ünlü fotoğraf test sitesi DxOMark‘tan övgü aldı. Piyasadaki lensleri ve makineleri inceleyip test eden site, Sony Xperia Z3 için 79 puan verdi. Cep telefonlarında en yüksek puanı alan Xperia Z3, Galaxy S5 ile birlikte telefon sıralamasında liderliğe yerleşti. 20.7 MP 5248×3936 çözünürlüğünde lensi, 1/2.3 inç sensör boyu ve 12800 iso değeri ile cep telefonu pazarında en yüksek isoya sahip Sony Xperia Z3 testte de birinci gelerek en iyi kameraya sahip olduğunu göstermiş oldu.

Andronova

Fotoğraf kalitesi testinde 81 puan alan Xperia Z3, sene başında tanıtılan kardeşi Xperia Z2 ile en yüksek skora sahip. Telefon; doğru renk gösterimi, oto fokus hızı, kamera flaşı ve detay seviyesi ile oldukça etkileyici bir performans gösterdi. Video çekim performansı olarak Xperia Z2’yi geçip 76 puan alabilen telefon, pozlama, kontrast ve detay seviyesi ile yine oldukça kaliteli olduğunu kanıtladı. Bir önceki model olan Xperia Z2 ise 73 puan alabilmişti.

Sony’nin kamera konusunda iddiası, yapılan test ile de kanıtlanmış oldu. Böylece Snapdragon 801 işlemcili, 3 GB RAMe sahip bu telefon su geçirmez kasası ve tasarımından sonra kamera kalitesi ile de bu senenin en iyi modellerinden biri olduğunu gösteriyor. Ülkemizde satışı başladıktan sonra Xperia Z3 almayı düşünüyor musunuz?

sony xperia z3

Kaynak: DxOMark

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.