Sony Xperia Z3’ün Yeni Görüntüleri Yayınlandı [Güncelleme]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia Z3’ün Yeni Görüntüleri Yayınlandı [Güncelleme]

Andronova

Sony’nin yılın ikinci yarısında lanse edeceği yeni amiral gemisi akıllı telefon Xperia Z3 cephesinden yeni görüntüler geldi. Kısa süre önce Z2 Compact ile yan yana görüntülenen Xperia Z3’ün sızan yeni görüntüleri OmniBalance tasarımın sürdürüleceğini bir kez daha gösteriyor. Xperia Z1 ve Z2 ile benzer tasarım detaylarına sahip Z3’ün yayınlanan ekran görüntüsünde bazı özelliklere erişmek de mümkün.

Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak üst düzey telefonda beklendiği gibi Qualcomm cephesinden 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801’in AC versiyonu yer alacak. Halihazırda Galaxy S5, LG G3 ve OnePlus One modellerinde de yer alan işlemci beraberinde 578MHz hızında çalışan Adreno 330 grafik birimini getirecek.

Xperia Z3’ün sızan görüntüleri telefonun Çin sürümü olacak. Xperia Z2 Çin’de L50t model numarasına sahipti Xperia Z3 ekran görüntüsünden anlaşıldığı kadarıyla L55t kod numarasına sahip olacak.

Sony Xperia Z3’ün Yeni Görüntüleri Yayınlandı [Güncelleme]

Sony 2014’te piyasaya süreceği ikinci amiral gemisi akıllı telefonda Xperia Z1 ve Z2’de olduğu gibi 20.7MP çözünürlüklü Exmor RS sensörlü kameraya yer verecek. 4K Ultra HD video kaydeden kameranın yazılım ve donanım tarafından daha da geliştirildiği tahmin ediliyor.

Xperia Z3’te merak edilen bir diğer husus ise ekran boyutu ve çözünürlük seviyesi olacak. Ekran boyutunun 5.2-inç olması beklenirken, çözünürlük içinse oklar şu ana kadar Full HD’yi gösteriyor.

Alt bölümde Xperia Z3’e ait olduğu iddia edilen görüntülere göz atabilirsiniz.

Güncelleme: Çinli kaynaklar aracılığıyla Xperia Z3’ün yeni görüntüleri yayınlandı. Henüz yayınlanan görüntülerde üst düzey akıllı telefonun tasarım detayları daha net anlaşılıyor. Sony yeni amiral gemisi akıllı telefonda Xperia Z1 ve Z2’nin aksine kenarlarda kavisli bir yapı benimsiyor. Xperia Z3’te hoparlör ayrıca telefonun sol tarafına taşınıyor. SIM kart, USB giriş ve hafıza kart giriş kapaklarla kapatılan telefon suya karşı dayanıklı bir yapı sunacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.