Google Chrome video reklam engelleme

Chrome video reklamları engelleme döneminde değişime gidiyor. Önemli kriterleri yakında zorunlu hale getirecek ve filmlerde zorunlu reklam engellenecek.

Google Chrome video reklam engelleme
müşteri hizmetleri

İnternetin yaygınlaştıkca kişisel verilerin önemi daha çok arttı. Virüs programların tek başına yetersiz kaldığı durumlarla karşılaşabiliyoruz. Güvenlikte tarayıcıların artık önemi inkar edilemez. Google' da bu yönde önemli çalışmalar yapıyor. Yeni gelen bir haberde Chrome reklam engellemeye yeni bir politika ekliyor. Reklam videolarını engelleme dönemine girebiliriz.

Web sitelerinde çıkan video reklamları engellenebilir. Şirket bir taşla iki kuş avlayabilir. Tabi bu kendi reklamlarını da ilgilendirecek. Kendi dışındaki reklamların engellenmesinde önemli kararlar alınacak. Zorla izletilen reklam videolarını yayınlayan sitelerin tespit edilmesi ve gereğinin yapılacağı söyleniyor.

İlk beş saniye içinde atlanmayan ve 31 saniye üstü reklamlara yaptırım uygulanacak. Hadi detaylarını inceleyelim...

  • 5 Saniye içinde reklam atlatılması gerekiyor
  • 31 Saniyeden fazla olan reklamlara yaptırım
  • İzlediğiniz dizi veya filmlerin ortasında çıkan reklamlarda sınırlama uygulanacak
  • Görsel, video ve metin reklamların boyutunda, pencerenin boyutunun en fazla üçte biri kadar olacak

Çıkacak kriterler onaylanırsa bunlara uymayan sitelerde reklam gösterimi kısıtlanacak. Büyük ihtimal kendi sitelerinde de bu durum geçerli olacak ama daha esnek olabilir. Bizim için en önemli tarafıda YouTube' da zorunlu reklamların bu aralar izleyenleri bezdirdiğinden gereğinin yapılacağı.

Düzenlemelere verilen süre 2020 Ağustos ayına kadar yapılması gerekiyor. Hali hazırda reklam engelleme programı bulunuyor ama tarayıcının kendisinde olması hem yavaşlamayı önleyecek hem daha güvenli hale dönüştürebilecek.

Google Chrome video reklam engelleme

müşteri hizmetleri