Huawei ARK OS işletim sistemi patenti

Huawei nihayet kendi işletim sistemi Ark OS' u gün yüzüne çıkardı. Baskılar yüzünden rahat nefes alamayan şirket kendi imkanlarıyla bazı değişimlere gidiyor.

Huawei ARK OS işletim sistemi patenti
müşteri hizmetleri

Huawei, yaptırımlar sonucu kendi sistemini kullanım kararı alabilir. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir haberimizde kendi mağazasını oluşturduğunu ve geliştiricilerle bağlantıya geçtiğini duyurmuştuk. Bir diğer haberimizde de kendi işletim sistemiyle alakalı çalışma yaptığını belirten şirketin ileride kendi sistemini kullanabilir demiştik. Evet sistem adı belli oldu.

Patent başvurusunda ortaya çıkan işletim sistemi adı Huawei ARK OS. Resmen isim başvurusu görüntülendi. Artık netleşen bu bilgi ile ilerleyen bir tarihte testlerin ortaya çıkması bekleniyor.

Huawei ARK OS geliyor

Patentte başvurusunda Huawei ARK ve ARK OS isimleri geçiyor. Artık hangisi uygun görülürse bu şekilde piyasaya çıkacak. 

Huawei işletim sistemi adı merak konularından biriydi ve netleşti sayılır. Şimdi sırada kendi mağazasının netleşmesi bekleniyor. 

Şirketten kısa bir süre önce yeni geliştirdikleri sistemin, Android' den tamamen ayrı olduuğu söylendi. Yani çekirdek yapısı farklı olacak. Belki bu yeni gelişme alternatiflerin önünü açabilir. 

Huawei ARK OS işletim sistemi patenti

müşteri hizmetleri