YouTube videoları açılmıyor genel bir sorun olabilir!

Sabah başlayan YouTube' da video açılmama sorunu ara ara bazı kullanıcılarda devam etmekte. Video dönüp duruyor ama açılmıyor sorunu genel! Android, iPhone ve Windows.

YouTube videoları açılmıyor genel bir sorun olabilir!
müşteri hizmetleri

Bazı kullanıcılarda Youtube' da videoların açılmadığı ya da yükleme hatası aldıkları yönünde bilgi yer almakta. Bu sorun şu an için bazı internet sağlayıcıları kaynaklı olduğu görülmekte. Sorunu analiz edebilmek için farkı bir internet ağında denemeniz önerilir. Örnek operatör ve diğerlerinde (Vodafone, Superonline, Turknet, Türk Telekom / TTnet ve Turkcell) denerseniz daha net bir durum oluşur. Aynı zamanda aynı ağa bağlı farklı cep telefonu ve Windows bilgisayarlarda deneyiniz. Video açılmıyor sorunu belki genelde veya sadece sizde görülüyor olabilir.

Video oynatma sorunu YouTube ve internet sağlayıcı kaynaklı değilse aşağıdaki adımları deneyiniz. Sorun devam ediyorsa yorum bırakarak bizimle iletişime geçiniz.

Cep telefondan YouTube videoları açılmıyor analiz

Sorun cep telefonunda görülüyorsa uygulama ve tarayıcı üzerinden deneyiniz. Güncel uygulama kullandığınızdan emin olunuz. Android için Google Play Store ve iOS iPhone içinse App Store mağaza uygulamasından kontrol ediniz. Mobil veri açıksa kapatıp wifi üzerinden deneyiniz. ADSL modemi kapatıp deneyiniz. Video oynatma / codec uygulaması indirip deneyiniz. DNS ve VPN uygulaması ile deneyiniz.

Şu an için genel olan sorunun birde genel olmayan tarafı olabiliyor. İşte bu yönü için neler yapmanız gerektiğini sıralayacağız.

YouTube video açılmıyor çözümü için

  • Telefon kapatılması çoğu sorunu bir anda ortadan kaldırabiliyor
  • Başka videolarda açılmama sorunu var mı bakmak gerekiyor
  • Telefon interneti veya ev internetinden deneyiniz
  • Telefondan youtubu' un arama ve izleme geçmişleri silinsin
  • Uygulamalara girip youtube' a geçip güncelleme kaldır yapılsın
  • Bir kaç videoda sorun varsa çözünürlüğü 360p' ye çekin

YouTube videoları açılmıyor genel bir sorun olabilir!

Bilgisayardan YouTube videoları açılmıyorsa

Alternatif internet ağı veya hotspot ile deneyiniz. Farklı internet tarayıcıları Google Chrome, Internet Explorer, Yandex veya Molzilla gibi tarayıcılarda deneyiniz. Güncel bir tarayıcı kullanınız. Manuel DNS tanımlaması yapınız. Öneri DNS tanımladıktan sonra modemi kapatıp açınız. VPN programı da deneyebilirsiniz. Bilgisayarda codec tarzı programlar yüklü ise kaldırınız. www.andronova.net

Ses geliyor görüntü gelmiyorsa;

Yukarıda aktardığımız ve bunların dışında ekran kartının sürücüsünü kontrol ediniz. Sürücüyü kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatıp sürücüyü yeniden yükleyiniz. Farklı bir sürücü sürümü de deneyebilirsiniz. Birde Windows 8.1 ve Windows 10 için resmi microsoft mağazasından YouTube uygulaması indirip deneyebilirsiniz.

TV' den açılmıyor ise bu https://www.andronova.net/nasil-yapilir/smart-tv-youtube-acilmiyor-kesin-cozum-olabilir-h4173.html bağlantının iş yapacağınız düşünüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 20:47