Telefondan MHRS Uygulaması ile Hastaneye Randevu Alma

Hastaneden randevu almak için telefon numarası nedir? Hastane randevu numarası kaç? Android ve iOS iPhone cep telefonu ve tabletlerden MHRS uygulaması ile internet üzerinden online hastaneye randevu alma işlemini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. 182 MHRS

Telefondan MHRS Uygulaması ile Hastaneye Randevu Alma
banner192
Hastaneden randevu almak için telefon numarası nedir? Hastane randevu numarası kaç? Android ve iOS iPhone cep telefonu ve tabletlerden MHRS uygulaması ile internet üzerinden online hastaneye randevu alma işlemini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. 182 MHRS' yi telefonla aramak randevu almak ücretli mi? 182 Arama ücreti ne kadar Turkcell Vodafone Türk Telekom (Avea)? Günümüzde akıllı telefonlarla neredeyse her şeyi  yapmak mümkün hale geldi. Eğer “MHRS Mobil” uygulamasından haberdar iseniz randevu işlemlerinizi de yine akıllı telefonlar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Şu an 182 numaralı telefonu arayarak Türkiye’de Sağlık Bakanlığına bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu alabilirsiniz. Dilerseniz Android telefonunuzla uyumlu T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu bir diğer hizmet olan “MHRS Mobil” uygulaması sayesinde de randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda “MHRS Mobil” uygulamasını ele alıp kullanımı hakkında siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye çalışacağız. Uygulamayı Android cihazınıza indirip açtıktan sonra alt bölümdeki ekran karşımıza çıkıyor. Daha önce kayıt yaptıysanız T.C. Kimlik Numarası be Parola bölümlerini  girerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Eğer benim gibi ilk defa üye olacaksanız Alt bölümdeki “Yeni Üye” alanını tıklamanız gerekecek.

hastaneye randevu alma

hastaneye randevu alma

hastaneden randevu alma nasıl yapılır

hastaneden ücretsiz randevu alma nasıl yapılır

mhrs den randevu alma numarası nedir

mhrs den randevu alma numarası nedir

mhrs den randevu alma numarası kaç

hastaneye randevu alma MHRS uygulamasından yeni üye kaydı yapmak

Yeni Üye Kaydı bölümünde bize ya da randevu alacağımız kişiye ait temel bilgileri girmemiz gerekiyor.

mhrs den randevu alma numarası kaç mhrs den randevu alma numarası Bu bilgileri giriyoruz. Alt bölümdeki görselde gördüğünüz gibi üyelik işlemini başarıyla gerçekleştirdik.  Üye olduktan sonra uygulamaya giriş yapabilmek için kimlik numaranızı ve oluşturduğunuz şifrenizi kullanabilirsiniz. Eğer şifrenizi unutursanız "Parolamı Unuttum" butonuna tıklayarak şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz. Üyelik kaydını başarıyla gerçekleştirdik ve şu an bize özel sayfadayız. Sayfanın alt kısmında "Randevu Al", "Randevu Geçmişi ve "Hesap Bilgileri" alanları mevcut. En altta ise "Farklı Kullanıcı ile Giriş" kısmı mevcut ki; bu alanı tıkladığımızda kullanıcı bilgilerimiz silinerek farklı bir kullanıcı adıyla giriş yapmamız gerekecek. "Randevu Al" kısmından başlayacak olursak; bu bölümde "Hastanelerden ya da Aile Hekiminden Randevu Al" seçenekleri mevcut. Burada "Hastanelerden Randevu Al" bölümünü tıkladık ve karşımıza alttaki ekran çıkıyor. Bu alanda randevu alacağımız il, ilçe, hastane, semt polikliniği, klinik, klinik yeri ve hekim bölümleri bölümlerini doldurup "Ara" butonunu tıklıyoruz. Yine "Aile Hekiminden Randevu Al"  bölümünü tıklayarak randevu alabilir ve beklemeden aile hekimine muayene olabilirsiniz. "Randevu Al" bölümünün hemen altında "Randevu Geçmişi" yer alıyor. Burada daha önce aldığınız randevulara göz atabilirsiniz. Eğer benim gibi uygulamayı ilk defa kurduysanız alt bölümdeki uyarı ile karşılaşacaksınızdır. :) Ana ekrandaki "Hesap Bilgileri" bölümünde size ya da giriş yaptığınız kişiye ait bilgileri görebilirsiniz. Bu alanda bilgilerinizi ya da parolanızı değiştirebilirsiniz. MHRS Mobil uygulaması T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından piyasaya sürüldüğünden ötürü kişisel bilgileriniz tamamen güvende tutuluyor. MHRS Mobil uygulamasıyla her an yanımızda taşıdığımız akıllı telefonlar aracılığıyla devlet hastaneleri, ağız ve diş sağlığı hastanelerinden sadece birkaç saniyede randevu alabilirsiniz. Telefonla ve sıra beklemekle uğraşmadan kolay bir şekilde hastane randevusu almak için MHRS Mobil uygulaması size büyük kolaylık saplayacaktır. MHRS Mobil uygulamasını Google Play Store mağazasından ücretsiz indirebilirsiniz. MHRS Android cihazlar için indirme adresi ve iOS iPhone cihazlar içinde indirme adresi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan değişiklikle 182 ücretlendirme aşağıda yer almaktadır. Bilgilerde değişiklik hakkı bulunduğundan resmi sitesini incelemeniz önerilir. 182' yi sabit hatlardan ve cep telefonlarından aramak sabit bir telefonu aramakla eşdeğerdir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (Avea) aynı ücretlendirme üzerinden yapmaktadır.
YORUM EKLE
YORUMLAR
haydar alkan
haydar alkan - 4 yıl Önce

denedim çok güzel çalışıyor...

MHRS büyük bir hizmet

Ömür Işgüder
Ömür Işgüder - 4 yıl Önce

Kesin çalışmıyor denemedim ama eminim