Telefonuma virüs bulaştı kilitlendi şifrelendi temizleme

media 11763

Fidye virüsü Android' e ve tabletime bulaştı ne yapmalıyım? Telefonuma virüs bulaştı cihazım kilitlendi çözümü nedir? Videolar, resimler, uygulamalar, müzikler, fotoğraflar ve rehberi (kişileri) şifrelendi.

Andronova

Cep telefonuma fidye virüsü Ransomware bulaştı ne yapmalıyım? Telefona virüs bulaşınca videolarım, resimlerim, fotoğraflarım, rehber / kişiler ve diğer tüm dosyalar şifrelendi.

Virüsten dolayı kilitlenen telefon nasıl açılır? Kilitlenen şifrelenen cep telefonunu kurtarma virüsü temizleme uygulaması olarak çok sayıda uygulama artık engellemekte. Tabi yeni çıkan her virüs belli bir süre bazı antivirüsler görebilmekte.

Kilitlenen şifrelenen tüm tablet ve cep telefonları açabilirsiniz. Huawei, Xiaomi, Samsung Galaxy S4 S5 S6 S7 S8 S9 S10 Edge, Galaxy A3 A4 A5 A6 A7 A8, Galaxy J4 J5 J5 J6 J7, Note 2, Note 3, Note 4, Note 5, HTC, LG, Sony Xperia, iPhone ve diğer cep telefonu modeller için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Fidye virüsü Ransomware nedir? Cep telefonu, tablet ve bilgisayarlara, ağlara ve veri merkezine ulaşarak dosyaları yada cihazı kilitleyerek fidye talep etmekte kullanılan zararlı yazılımlar. Özellikle geçen yıla kadar ara ara gündeme gelen CryptoLocker virüsünün bir başka uzantısı. CryptoLocker virüsü bulaştığı bilgisayarlarda bulunan dosyaları şifreleyerek kullanıcının erişimini engelliyordu. Bu virüs diğer virüslere göre çok tehlikeliydi.

Telefonuma virüs bulaştı şifrelendi temizleme

Fidye Virüsü Ransomware temizlemek için çok sayıda güvenlik yazılımı üreticilerinin çıkardığı uygulamalar mevcut. Bunlardan biri olan Avast Ransomware Removal uygulamasını tanıtmak istedim. Bu uygulama ile cihazınıza bulaşmış virüsü temizlemekle yetinmeyip şifreli dosyalarında şifresini açar.

Diğer bir önemli haberde dosyaları şifreleyen virüs hakkında…

Telefonuma virüs bulaştı kilitlendi şifrelendi temizleme

Telefonuma virüs bulaştı şifrelendi temizleme

Cep telefonuma / tabletime fidye virüsü bulaştı ne yapmalıyım 

Avast Ransomware temizleme uygulaması: Cryptolocker, Ransomware, Simplocker ve Malware gibi zararlı yazılımları kaldırabilir ve şifrelenmiş dosyaları açabilirsiniz. Bu tarz zararlı yazılımlar bulaştığı cihazlarda bulunan verileri şifreleyerek fidye ödemek zorunda bırakıyor. Yıllardır bu tuzağa düşen çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Avast Ransomware Removal programı ile şifrelenmiş virüs bulaşmış tüm cihazlardaki tüm dosyaları ücretsiz temizler ve şifrelerini çözer.

Cep telefonum / tabletim kilitlendi virüs temizleme uygulamasını cihazıma nasıl yüklerim

tabletime fidye virüsü bulaştı ne yapmalıyım 

android virüs temizleme

Android cihazlara virüs temizleme programı yükleme: Bilgisayardan play.google.com adresine gidiniz. Cep telefonda kullandığınız Google Gmail hesabı ile giriş yapınız. Google Play mağazasında bulunan arama bölümüne “Avast Ransomware Removal” yazarak aratıp “Yükle” butonuna tıklayınız. Cihazınızda internet bağlantısı varsa uygulama otomatik cihazınıza indirilip yüklenecek. Virüs temizleme uygulaması telefona yüklendikten sonra, ekranda yer alan bildirim çubuğunda uygulamayı göreceksiniz tıklayınız. Uygulama açılacak ve fidye virüsünü temizleyebilirsiniz.

Yukarıdaki temizleme yöntemi yeni çıkan bu tarz virüslerde bi ihtimal etkili olmayabilir. Nedeni sürekli yeniliyorlar. Tabi önemli antivirüs firmaları da tespit ettikten sonra gerekli çalışmaları yaptıktan sonra engelleme güncellemesini yayınlıyorlar.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın