Tik Tok şifremi unuttum hesap kurtarma

Tik Tok şifremi unuttum ve TikTok hesap kurtarma olarak neler yapılması gerektiğini resimlerle anlatmaya çalıştığımız yazımıza destek olmak adına ağlarda paylaşımda bulunabilirsiniz. İşlemler sırasında şifre sıfırlama olmuyor şeklinde yazanların nasıl bir yol izlediğini bilmemiz gerekiyor.

teknik destek

Şifreyi hatırlamıyorum diyenlere ilk sorumuz TikTok hesabını açarken hangi seçenekleri kullandınız? Hesabınızda yer alan kullanıcı bilgilerinin büyük önem arz ettiğiniz söyleyelim. Bu soru çözümün ilk etabı için önemli bir faktör olabiliyor ve bazı durumlarda direk hesaba ulaşmanızı sağlayabiliyor. Bazıları şifresini unuttum ve hesap bilgilerime ulaşamıyorum diyor. Bizde erişiminiz olmadığı alanlar nelerdir bunları sorgulamanız gerektiğini söylüyoruz. Kısaca yardımda net ne istediğini ve nerelere erişim yapamamadığını yazmadı gerekiyor.

Kullanıcıların bizden yardım istediği konunum net belli olmadığından dolayı sorusunun yanıtı istediği gibi bir şey olmuyor.

Şifreyi unuttum hesap nasıl açılır şeklinde yardım talepleri sık sık gelmekte. Arkadaşlar bu ağların merkezi yurtdışı ve Türkiye üzerinden yasal bir işlem dahi çok zor olabiliyor. Yapılabilecek hesapta daha önce kullanılan doğrulamalara ulaşmak veya bildirim formunu kullanmak.

TikTok erişimi kaybettim diyenlere ilk önerilerimiz:

 1. Telefon numarasını kapattıysanız veya kapatıldı ise numarayı geri almaya çalışın. 2 Yıl içerisinde sahibinin tekrardan geri alma hakkı var.
 2. Bazı kişilerin hiç bir şeyi hatırlamıyorum şeklinde yazılarıyla karşılaşıyoruz. Ne hesabı açtığı e-posta adresini ne girmiş olduğu bilgileri. İşte bu gibi sıkıntılarda mail hizmeti verilen yerle iletişimi sağlamanızı öneriyoruz. 
 3. Kullanılan e-posta hesabına hiç bir şekilde ulaşamıyorsanız farklı bir mail ile destek formlarını deneyin.
 4. TikTok şifre sıfırlama önerilerinde birden fazla giriş bilgileriyle sıfırlamayı başlatınız. Her birinde aynı bir öneri karşınıza çıkabilir.
 5. Aşağıdaki müşteri hizmetleriyle alakalı konuda bulunan başvuru adresiyle iletişime geçmeye çalışınız.

Tik Tok şifre sıfırlama olmuyor

 • Alttaki insan simgesiyle giriş seçeneklerini olduğu bölüme ulaşınız.
 • Tik tok kayıt olmak için ikinci bölümden işlem yapabilirsiniz. Biz şifre sıfırlamasının bölümüne gireceğiz. Giriş yap dokunun.
 • “Giriş yapmak için yardım alın” ile devam edelim.
 • Bir şey açılmadı veya görülmüyorsa bir kaç kez aynı işlemi yapın. Ya da telefon numarasıyla olan seçeneğe tıklayın geri dönün.
 • Şifre sıfırlamasında e-posta veya telefon numarası kullanılmakta. İlgili seçenekleri deneyin.
 • Facebook veya Twitter seçeneği bağlı hesaplar için geçerli.  

Tiktok unutulan şifre sorunu çözülemediyse tiktok müşteri hizmetleri yazımızdaki adreslere bakınız.

Tik Tok şifremi unuttum hesap kurtarma
Tik Tok şifremi unuttum
Tiktok şifremi unuttum
TikTok hesap kurtarma

Giriş için yardım adlı öneriyi kullanın. Çıkan alanda kullanıcı bilgisi, mail ve numara ile sıfırlamayı deneyiniz. Diğer ağlarda ayrı ayrı öneriler çıkabiliyor.

Tik Tok şifre sıfırlama-2
TikTok şifremi unuttum sorunu yaşayanlar
Tik Tok şifre unutuldu
Telefon ile sıfırlama adımları

Tik Tok hesap kurtarma olmuyor ise

TikTok şifremi unuttum adımlarını bazıları ilk bakışta göremiyor. Yani şifremi unuttum diye bir seçenek ilk bakışta görülmemekte. “Giriş yapmak için yardım alınız” şeklinde bir yazı var ve buraya da girişle erişilmekte.

Şifrenin sıfırlamasında ilgili seçeneklere erişiminiz yoksa yardım merkeziyle devam ediniz. Tik Tok e-posta adresiyle erişim yapmaya çalışın veya iletişim formu ile size dönüş yapmalarını bekleyin. İletişime geçtikten sonra hemen dönüş yapmalarını beklemeyin ve 1 hafta sonra bir daha formla başvurun.

Şifreyi doğru giriyorum ama yanlış diyor veya hesaba ulaşamıyorum diyenlere bir sorumuz olacak. Acaba hesabınız çalınmış olabilir mi? 

Çalınan hesapların çoğunda e-posta, numara, geçici kod veya benzeri seçenekler o an kaldırılır. Bu durumu ne kadar erken fark ederseniz sizin faydanıza olacak. Çünkü sıcağı sıcağına başvuru yapılarak inceleme sağlığı açısından daha iyi olacak.

Hesap sizin için çok önemli veya sizin adınıza sıkıntılı paylaşımlar yapılıyorsa o zaman yasal yollarla işlem başlatmanız önerilecek. Tabi yanında birde aşırı bir sayıda kullanıcı şikayetinin iş göreceğini düşünüyoruz.

TikTok şifre değiştirme nasıl yapılır?

TikTok şifremi unuttum TikTok uygulamasında sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Kişilerin uygulama üzerinden giriş yapmaları için belirledikleri şifreleri unutma sorunu olarak da belirtmek gerekir. Şifre değiştirme işlemleri kısa süre içerisinde yapılmaktadır. Son zamanların en çok kullanılan programı olan TikTok üzerinde şifre değiştirme yapılarak yeni bir şifre belirlenmektedir.. Kullanıcılar yeni bir şifre belirlemelidir. Şifre uzunluğunun güvenilir seviyede olması gerekir. Seçilen kelimenin ve karakterlerin zorluk derecesi yüksek olmalıdır.

Parola sorunu sosyal medya uygulamalarını kullanan binlerce kişi tarafından belirlenen şifrelerin hatırlanmaması ile ortaya çıkmaktadır. Yeni bir şifre belirlemek için kişinin izleyeceği birkaç adım vardır. Bu adımların eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Kullanıcılarının yeni bir şifre belirleme aşamalarına aşağıda yer verilmektedir:

 • Mobil cihazlardan yada bilgisayarlardan TikTok uygulamasına girilmelidir.
 • İnsan simgesi bulunarak o simgeye tıklanmalıdır.
 • Karşınıza gelecek ekranda yeni kayıt gelecektir. Buradan zaten hesabım vara tıklanmalıdır.
 • Açılan ekranda şifremi unuttum yazısının yanında yardım al sekmesine tıklanır.
 • Ağa üye olurken kişinin hangi araçla üye olduğunu bulması gerekir. Birçok seçenek arasından bulunarak seçim yapılmalıdır.
 • Seçim yapıldıktan sonra hangi yerden seçim yapıldıysa bir onay kodu gönderilecektir.
 • Kullanılan e posta adres bilgileri istenecektir. Tüm istenilen bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 • Şifre belirlemek için gönderilen linke tıklanarak yeni şifre belirlenmelidir ve yazılarak kayıt edilmelidir.

TikTok yeni şifre alma

TikTok şifre alma şifre unutulması durumlarında yeni bir şifre belirlenmesi için kullanılmaktadır. Şifrelerini unutan kişilere kolay bir şekilde hizmet vermeyi amaçlayarak şifre yenileme işlemleri üzerinde kolaylıklar sunmaktadır. Eğer kullanıcı giriş yaptıktan sonra yeni bir şifre belirlemek isterse hesabını yönet kısmına gelerek şifre ögesine dokunmalıdır.

Uygulama ekranında şifre sıfırlamak için birkaç talimat verilecektir. Bu talimatların tam olarak doldurulması gerekmektedir. Güvenlik açısından da şifre değiştirme ve yenileme işlemleri de sık olarak yapılmaktadır.

TikTok şifre belirleme için yapılacaklar

Bu sıkıntı herkesin sıklıkla karşılaştığı sorunlardandır. Kullanıcılar yeni bir şifre belirlemek için uygulama üzerinden belirlenen yöntemleri seçerek yeni bir şifre alabilmektedir. Belirlenecek olan şifreler çok kısa tutulmamalıdır. Diğer kişiler tarafından kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek bir karakter ve harf seçimi yapılmalıdır. Kişi hesap güvenliği için belirlediği şifrede karmaşık olmayan ancak zorluk derecesi biraz yüksek karakterleri seçerek belirlemelidir.

Kullanılan parolanın içeriğinde karışık şifreleme kullanılmasını öneriyoruz. Örnek D7*k5(/ tarzı 13 veya daha uzun bir parolayı kullanmanız daha güvenli olacak. Artı telefonla doğrulamanın kesinlikle kullanılmasından yanayız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir