TikTok durduruldu hatası nasıl düzeltilir

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Android telefonda sürekli TikTok durduruldu hatası çıkanların bir çoğunun yaşadığı aslında aynı şeylerdir. Daha doğrusu çoğu birbirine benzer sebeplerden dolayı sorun yaşamakta. İçeriğimizde TikTok durdu sorunu nasıl düzeltilir bunlardan söz edeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok açarken durduruldu yazısı çıkıyor ve tamam dediğinizde yine aynı hata ekrana geliyor ise, büyük ihtimal Google Hizmetleri dediğimiz servisle alakalıdır. Tabi işletim sisteminden kaynaklı çok sayıda sebepte buna neden olacak. İçeriğimizde olası bir çok sebepten söz edeceğiz. Çözümde atacağınız adımların tamamı deneme yanılma yöntemidir.

Şu sorulara yanıt vermenizi istiyoruz:

 • Sürekli TikTok durduruldu yazıyor mu?
 • Telefonunuzu kapattığınızda açıp denediğinizde devam ediyor mu?
 • Telefon yeniden başlatıldıktan kaç dakika sonra tekrar çıkıyor? Ya da neler yaptıktan sonra çıkıyor?
 • Sorun çıkmadan hemen önce neler yaptığınızı hatırlıyor musunuz?
 • Başka bir telefonla hesabınızı kontrol ettiniz mi? Artı Başka bir hesapla telefonunuzu kontrol edin.

Evet bu sorulara vereceğiniz yanıt kesinlikle çözüm için önem arz ediyor.

TikTok durduruldu neden çıkıyor?

Sorunun cevabı esasında soru ile verilmekte. Örnek kullandığınız telefon çok mu eski bir model? Buna vereceğiniz cevap büyük ihtimal çözüme önemli katkı sağlayacak.

Uyarının çıkma sebepleri arasında yazılımın çok eski olması önemli bir faktördür. Yani kurulu dahili uygulamaların uyumsuz çalışmasına yol açacak etkenler var. Uygulamaların yeni versiyonları çıktıkça sistem kararlı şekilde belki çalışmayacak. Tabi servislerinde uyumlu olmadığı uygulamalar vardır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Temel sebep genelde bahsettiğimiz cihazın modeline bağlıdır. Aşağıya eklediğimiz olası sebeplerin geneli kontrol edilerek anlaşılacaktır.

TikTok durduruldu sorununa neden olan etkenler

Durduruldu hatası için olası sebepler şöyle:

 • Android sisteminde görülen problemlerin yol açtığı etkenler. Bu genelde eski sürüm kullanan telefonlarda daha sık yaşanır.
 • Uygulamaların güncel olmaması veya birbirini etkilemesi. Benzeri işleve sahip uygulamaların çok sık olmamakla birlikte birbirini etkilediklerine şahit olmuştuk.
 • Uygulamanın güncelleme desteğini ilgili sistemlerde kesmesi. TikTok’ un açılmasında sorun yok ama kullanımında bazen sorun yaşanması. Bu bazı özellikleri etkilediği gibi genelde de sorunlar çıkardığı oluyor.
 • Uzun süre telefonunu yeniden başlatmayan kullanıcılarda yaşanıyor. Şarjı bitmeden şarja takan kullanıcıların sistemleri uzun bir süre açık kalıyor. Normalde her türlü cihazda bir süre sonra kapa aç yapılmasını öneriyoruz.
 • Virüs bulaşan telefonlarda her zaman buna benzer uyarılar çıkar.
 • Telefonunda yeterli boş alan olmayan kullanıcılar hep yavaşlama hem hata mesajları alırlar.
 • Cihazların tarih ayarının yanlış olmasından dolayı bir çok problem yaşandığını gördük. Örnek internete bağlanmama sorunu.
 • Sonradan kurduğunuz uygulamanın sorun çıkarması.
 • Telefonun güncelleme almasından sonra uyumsuzluk yaşanması.
 • Uygulamanın eski sürümünün kullanılması. Bu bazen tam tersi olur yeni sürüme geçilmesinden sonrada aksaklıklar yaşandığı olur. Bunun için önceki versiyonların kullanılarak denenmesini öneriyoruz.

TikTok durduruldu nasıl çözülür?

Eskiden beri Android cihazlarda durduruldu hatası ile karşılaşırız. Bizim sık karşılaştığımız tarihler 2013 ve sonrası. Çıkarılan yazılımların bir çok modelle uyum sağlamadığı zamanlar var. Hatta bir dönem sık sık güncelleme yayına alınırdı. Hatırlıyorum da hem iOS hem Android tarafında yakın zamanlı sürümlerin yayına alındığını biliyoruz. Bir türlü stabil bir kullanım sunulmadığı dönemler vardı. Şimdiler pek sık bunla karşılaşmıyoruz.

Yukarıya sıraladığımız olası sebeplerin kontrol edilmesinden sonra bir yol bulacağınızı düşünüyoruz. Her olası sebebin kontrol edilmesi ile çözüme bir adım daha yakın olacaksınız.

Sürekli TikTok durduruldu yazıyor ise;

 • Telefonu yeniden başlatalım,
 • Deneyelim ve hala devam ediyor ise,
 • Uygulamalara girin,
 • TikTok yazanı bulun ve dokunun,
 • İçeriğinde önbellek ve sonra diğer seçenekleri kullanın.

Bu sıralamayı uyguladığınızda tahmini sorun çözülmüş olacak. Hala devam ediyor ise yine uygulamalarda bulunan Google Hizmetleri ve Play Store içinde yukarıdaki işlemi uygulayın.

Son olarak TikTok’ un önceki bir kaç versiyonu kullanarak deneyelim. Mevcut olanı kaldırın ve öncekilerle test edin.

Telefonun diğer bölümlerinin kontrolleri

Tarih kesinlikle yanlış ise bir çok uyarı ile karşılaşırsınız. Düzeltin ve yeniden cihazınızı başlatın. Artı yer sorunu varsa sistem rahat kullanım imkanı sunmaz. Boş alanın yeterli olup olmadığından emin olun. Var gibi görünse dahi hem işletim sisteminin hem uygulamaların kullanımlarına yeterli olmama olasılığı var. Bundan dolayı siz yine de boş alan açın.

TikTok durduruldu 2
TikTok durduruldu hatası nasıl düzeltilir

Uygulama kullanımlarına dikkat

Virüse karşı kullanacağınız uygulamanın tek olmasını öneriyoruz. Çoklu kullanımlar, hem cihazın yavaş çalışmasına yol açacağı gibi hem de korumaya yönelik problemlere yol açacağını düşünüyoruz.

Aynı işleve sahip olan uygulamaların nadirde olsa birbirini etkiledikleri zamanlar oluyor.

Birde arka planda çalışan uygulamaları kesinlikle kontrol edin. Gereksiz gördüğünüz tüm uygulamaların arka tarafta çalışmasını engelleyin.

TikTok hesap kontrolü

Hesabınıza yönelik engeller bazen anlamsız uyarı mesajlarına yol açar. Burada yine sistem ön planda olur. Uygulamanın yazılımında yer alan korumanın hassaslığına göre çıkan uyarılar değişir. Örnek şüpheli kullanımlara yönelik hesap doğrulaması çok sık karşınıza çıkacaktır. Tabi bu bazen gün boyu kullanıma yönelik kısıtlamalarla sonuçlanır. Kısmi özellik kısıtlamasından da söz etmiyoruz.

Hesabınızı test etmeniz adına profil alanında hakkınızda bulunan alana bir kelime de olsa bir şey yazıp kaydetmeye çalışın. Değiştirmeye izin vermediği zaman işe ceza veya şüpheli durumlar aklımıza gelmeli. Test etmek adına bir iki gün sonrasında hala durum aynı ise o zaman TikTok destek sayfasından yararlanın.

TikTok telefon numarasi ekleme 3
Hesabınızın türünü değiştirmeniz için örnek görsel

Birde hesabınızın türde değişime gidin. Yani işletme olan alana geçin. Denemek adına en iyi seçeneklerden biridir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir