TikTok efektler güzellik modu çıkmıyor açma kapatma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

TikTok güzellik modu neden çıkmıyor ya da güzellik seçeneği yok diyenler olabiliyor. Sanırız Xiaomi Redmi kullanıyorum ve ayarları göremiyorum diyen çok gibi.

Teknoloji destek

TikTok güzellik modu, paylaşım sırasında özel efektler eklemenizi sağlayan uygulamanın adı. Paylaşım sırasında veya kayıttan sonra sol alt kenarda yer alan “Efektler” yazılı alana dokunarak açılan alanda “Güzellik” başlığı içerisinde size sunulan hazır efektlerden yararlanabilirsiniz.

Her gün daha çok popülerlik kazanan Tiktok sosyal medya hesabı birbirinden güzel ve farklı işleve sahip modları kullanıcılarına sunmaktadır. Bu modlar arasında en çok beğenileni hiç şüphesiz bu mod olmaktadır. Etkinleştirilerek çekilen videolar ile güzellik modu kapalı halde çekilen videolara arasında dağlar kadar fark vardır. Yüzü daha net ve güzel gösterirken bunun yanı sıra kırışıklıkları da gidermektedir. Tiktok güzellik modu neden yok diyen insanlar muhtemelen modu etkinleştirmemiştir.  İlgili modun aktif edilmesi için bazı seçeneklere tıklanması gerekmektedir. Bu seçenekler ayrıntıları ile aşağıda belirtilmiştir.

Tiktok videolarında güzellik modunun aktif hale getirilmesi için öncelikle tiktok uygulamasının ana sayfası açılmalıdır. Ana sayfada yer alan artı işaretine video çekilmeden hemen önce basılması ve ilgili ibaresiye tıklanması gerekmektedir. Güzellik ibaresine tıklandıktan hemen sonra ekranda “güzellik modu açık” diye bir yazı gelmektedir. Bu işlemlerden hemen sonra çekilen videolarda yüzünüzün çok daha net ve güzel olduğu kolaylıkla fark edilmektedir. Eğer bu mod belirtilen alanda değil ise uygulama ile ilgili ufak bir sorun yaşanıyor olabilir. Bunu çözmek için uygulama bir defa açılıp kapatılabilir. Yeniden açılan uygulamada yukarda anlatılan işlemlerin baştan yapılması gerekmektedir. Eğer sorun halen devam ediyor ise Tiktok uygulaması komple silinip yeniden yüklenmelidir. Tiktok güzellik modu neden çıkmıyor diyenler bu şekilde bir çözüm yolu izleyebilmektedir.

Tiktok uygulamasının kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu kullanıcı sayısının fazlalığı yeni mod ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Bu modlar arasında en sevileni ve en popüleri bu olmaktadır. İlgili alanda pek çok farklı mod da bu platformun içerisinde yer almaktadır.

Öneri deneyeceğiniz adımlar şöyle olacak:

  • Güncel versiyona sahip olduğunuzdan ve cihazın desteklediğinden emin olunuz.
  • Profilinizde bir şeyi değiştirdiğinizde hata veriyorsa hesabınızla alakalı sıkıntı çıkmış olabilir.
  • Ek doğrulama için hesabınıza ekli değilse mail veya telefon numarası eklenmesini öneriyoruz.
  • Uygulamanın önbelleğinin ve verilerinin silinerek denenmesi. Sonrasında Android için “Uygulamalar” alanından TikTok’ a dokunun ve içerisinde “Güncellemeleri kaldır” varsa deneyin.

Açık kalan güzellik modunu kapatmak için dur işaretli simgeye dokunun. 

TikTok efektler güzellik modu çıkmıyor açma kapatma

“Revaçta, Edit, Ruh halleri,  Yeşil ekran, Caps” ve dahasını ilgili ekranda göreceksiniz.

TikTok güzellik modu kapatma

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir