TikTok geçersiz parametreler hatası ne demek

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Yeni hesap açarken TikTok geçersiz parametreler hatası aldığınız oluyor mu? Devamında hizmetimizi çok sık ziyaret ediyorsunuz bilgi mesajı alanlarda oluyordur. Gözlemlediğimiz kadarıyla oluşan sık yapılan denemelerin bir sonucu. Sanırız şüpheli görülen davranışlar olarak algılanan durumlarda bir yasaklama söz konusu. Çözüm kısmında beklemek en doğru olanı olabiliyor.

Ad imageAd image

Geçersiz parametreler, TikTok uygulamasında sürekli yapılan şeylerden dolayı güvenlik gereği hesaba giriş engeli oluşturarak verilen uyarı metnidir. Bu yeni hesap açtığınızda, hesabınıza girerken, video paylaşırken ve canlı yayın yaparken çıkabilir.

Yazı içerisinde bunla alakalı kod gelmeme durumlarına da yer veriyoruz. Oturumu açarken kod gelmediğinde sürekli kod gönderim yapıldığında yine başlıkta yazan uyarı çıkabiliyor.

Geçersiz parametreler neden çıkıyor?

Neden çıkar diye yazanlar oluyordur. Buradaki tamamen sizle alakalı olma olasılığı daha yüksek. Tabi arada bir dünya genel veya ülke genelinde arızalardan kaynaklı çıkma olasılığı da bulunuyor.

Öncelikle gün boyu yaptığınız şeyleri bir düşünün. Bunlarla yola devam edin. Örnek sürekli şunu yaptım veya güncelleme yayınlandıktan sonra çıktı gibi durumların incelenmesi gerekiyor.

Ad imageAd image
 • Yazılım yükseltme veya uygulama güncellemeleri.
 • Oturumu açarken sürekli yanlış şifre girilmesi veya başka yerlerden giriş yapılması.
 • Şüpheli olarak giriş yapmaya çalışan hamleler veya aşırı paylaşımlarda önlem amaçlı durdurmaya yönelik mesajlar.
 • Kullanılan cihazdan ya da uygulamanın sürümü ile alakalı durumlar.
 • Hesabın geçici kısıtlanması veya ceza alması.
 • Genelde yaşanan olumsuzlukların bir sonucu.

Daha fazla seçeneği yukarıya ekleyebilir. Lakin şundandır diyemeyeceğimiz için yapılacakların çoğu deneme yanılma olarak yazılacaktır.

TikTok gecersiz parametreler 1
TikTok geçersiz parametreler hatası ne demek

TikTok parametreler hatası nasıl çözülür

Önce yukarıya eklediklerimizi bir deneyin ve sonrasında yine aşırıya kaçmamak şartı ile ilgili sıralamayı deneyebilirsiniz.

 1. Telefonun tarihinin yanlış olmasından dolayı bu tip uyarılar çıkabilir. Düzeltip deneyin. Belki telefon yeniden başlatılması gerekebilir.
 2. Kullanılan uygulama sürümü, cihaz ve internetle alakalı olma olasılığı var. Farklı yer ve telefonla deneyin.
 3. Uygulamanın önbelleği ve güncellemelerini kaldırabilirsiniz.
 4. TikTok kaldırılıp tekrardan kurularak denenecek ve aynı uyarı çıkıyorsa o zamanda eski versiyonu internetten indirip kurunuz. Bu büyük ihtimal işinizi çözecektir.
 5. Bilgisayarla oturum açmaya çalışın. Erişim varsa daha önce aktif etmediğiniz giriş yöntemlerini açınız. Örnek Twitter ile giriş yapma gibi. Uyarı alanların bazıları Google ile giriş yapmaya çalıştığımda bu uyarıyı alıyorum diye belirtmişler. Bizde açılmamış olanların kullanılmasını öneriyoruz.
 6. Çok fazla yanlış şifre ve oturum açma gibi nedenlerden dolayı durdurulan girişler için biraz beklenmesini öneriyoruz. Bekleme sırasında hiç bir şekilde giriş denemesi yapılmaması gerekiyor. Sınırı aşılmışsa o zaman bir gün boyunca bu şekilde uyarı çıkmaya devam edebilir.
 7. Üçüncü parti denilen uygulamalardan yararlanınız. Yani sosyal hesapları bir uygulamadan yönetilen uygulamaların kullanılması. Kesin olarak açılacak diyebileceğimiz yöntemlerden biridir. Sanırım Paralel Space burada kullanılabilir. Ya da ücretsiz aynı işleve sahip güvenilir uygulamaları araştırın.
 8. Rapor etmek isteyenler uygulamanın ? simgesinden iletebilir. Bunun için oturum açık olmaması gerekiyor. Tarayıcı kullanarak destek oluşturma sayfasından yararlanılabilir. Yardım başlığına bakınız.

Uygulamada deneyeceğiniz bir kaç öneri

Uygulamanın sürümünün eski olması bazen sorun çıkarabileceği gibi bazen çözüm sağlayabilir. Çok eski olmayan yakın sürümlerden birini kesinlikle deneyin.

Diğer bir önerimiz telefondan ayarların açılıp uygulamalar adlı bölümden TikTok’ a girip içerisindeki seçeneklerin çalıştırılması. Bunların mümkünse ayrı yarı yapılıp ve test edilerek diğerine geçilmesi gerekiyor.

Birde hesabın türünün değiştirilmesi denenebilir. Yani ayarlardan hesabı yönet kısmında işletmeye geçiş yapınız. Tabi bu alana ulaşabilirseniz.

Ad imageAd image

Bu üç önerinin bir çok problemde işe yaradığına şahit olmuşuzdur.

TikTok hizmetimizi cok sik ziyaret 1 1
Geçersiz parametreler TikTok sorunu

Aşırıya kaçılan durumlarda kod gelmeme sorunu

TikTok 2 kademeli doğrulama 6 haneli kodu girin bildirimi genelde şifreyi unutma ve şifreyi değiştirmek isteyen kişilerin karşılaştığı bir bildirimdir. Bu bildirim üzerinden kişilerin TikTok hesaplarıyla birleştirdikleri e- posta hesaplarına ve telefon numaralarına doğrulama kodu gönderilir.

TikTok 2 kademeli doğrulama kodu, hesapların güvenliği için gereklidir. TikTok üzerinden kişiler kendilerini tanıtır ve büyük kitlelere sahip olabilirler. Aynı zamanda canlı yayınlar açılarak TikTok üzerinden para kazanmak da mümkündür. Özellikle çok büyük takipçi kitlelerine sahip olan kişiler büyük meblağlar kazanır. Sadece canlı yayınlardan da değil, TikTok fenomenlerine gelen reklamlarla da para kazanılabilmektedir.

Hesapların yüksek takipçilere sahip olmasıyla birlikte hesap çalma olayları TikTok içerisinde çok fazla yaşanmaya başlanmıştır. Kişilerin hesaplarında kullandıkları şifreler kolaysa bu durum daha çok görülebilir. Fakat bazen şifreler ne kadar zor olursa olsun belli programlarla da hesap çalma olayları gerçekleşmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için de 2 kademeli doğrulama kullanılmalıdır.

Kademeli doğrulama kodu gönderilmedi

Tiktok doğrulama kodu girme hatası yaşayan kişiler bu durumda endişe edebilir. Şifreyi değiştirmek isteyen kişilere doğrulama kodu gönderilemezse bu işlem tamamlanmaz. Aynı durum şifresini unutan kişiler için de geçerlidir. Böyle bir sorunla karşılaşan kişiler hesaplarını bir süre dinlendirmelidir ve güncellemelerini yapmalıdır. Bir süre beklendikten sonra yeniden aynı işlemler gerçekleştiği zaman kodun gönderileceği görülür. Aynı zamanda kodun gönderildiği hesapların TikTok hesaplarıyla eşleştirilmiş olması gerekir.

TikTok çok fazla doğrulama kodu gönderiyorsunuz hatasını çözmek için aşağıdaki maddeler dikkate alınmalıdır;

 • 2 kademeli doğrulama kodu hatasını yaşayan kişiler hesaplarının tamamen kapalı olduğuna emin olmalıdır.
 • TikTok’un ana ekranında soru işareti simgesi bulunur. Buraya tıklandığı zaman TikTok güvenliği ile alakalı başlıklarla karşılaşılır.
 • Bu başlıklarda giriş yapmayla ilgili konunun alt kısmında yer alan ve kişilerin yaşadığı sorunla uyumlu olacak bir başlığın seçilmesi gerekir.
 • Buradan doldurulması gereken her madde doldurulmalıdır. Her ayrıntı detaylı bir şekilde buradan açıklanmalıdır.
 • Ekler kısmında ise sorunla alakalı ekran resmi eklenmelidir. Daha sonra TikTok tarafından gerekli incelemeler yapılarak sorun çözüme ulaşır.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.