TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok para çekimi yapılamıyor hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik. Yardım için, aşağıdaki “Bizimle iletişime geçin” kısmına tıklayın hatası çıkanlar için nasıl çözüme ulaşılacağını anlatan kısa bir bilgilendirmemiz olacak. Sonrasında hesap güvenliği içinde bir dizi bilgilere yer vereceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Para çekemiyorum, TikTok yayıncılarının kazandığı hediye paraları çekmek için işlem yaparken aldığı son yıllardaki sorunlardan biri. Başlıkta yer verdiğimiz uyarının temelinde şüpheli durumlar yer alıyor.

İki konu bir içerikte yer almasının sebebi birbirini etkileyen durumların olmasından dolayı. Çekim sırasında hesabınızı çalma girişimleri oluşmuşsa işte önlem amaçlı çekim işlemleri engellenebilir.

TikTok para çekimi yapılamıyor hatası

Para çekimi yapılamıyor sorununda en önemli dikkat çeken konu hesap sahibinin yapmış olduğu son zamanlardaki işlemler. Kullanımlara bağlı şüpheli görünümlerin olası sebeplerinden bir kaçını aşağıya ekleyeceğiz. Devamı olarak çözüm noktasındaki neler yapılabilir bunlarla alakalı işlemlerin yapılmasından söz edebiliriz.

Bir çok şikayete baktığımızda birebir içeriğin dışında ek uyarı alanlarda oluyor. Anladığımız kadarıyla bir kaç kez aynı uyarıyı alanlar devam ettiğinde başlıkta yer alan mesajla karşılaşıyorlar. Bazıları para çekme işlemim askıya alındığını belirten bir uyarıdan sonra çıktığını söylüyorlar.

TikTok’ un uyarının çıkmasıyla alakalı bir açıklaması olabiliyor. Olmayanlar içinde bir talep gönderilip sebebi sorulabilir. Tabi dönüş olur mu bilemeyiz. Lakin kullanılan e-postaya bilgilendirme gönderildiği zamanlar olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik çözümü

Olağan dışı işlemler, TikTok’ ta şüpheli görülen davranışların para çekerken karşınıza çıkması olayına deniliyor. Tahmini hesabın güvensiz olarak görülen hareketler sergilediği düşüncesi ile uygulanan önlem olarak görüyoruz.

Yazacaklarımız olası denemelerle şekillenebilir ve kişiden kişiye değişebilir.

Sürekli aynı şeyi yapanların farklı sonuçlar beklemesi ilginç oluyor. Şüpheli görülen kişilerin önce o gün hesabına girerken kullanmadıkları telefonla ve internetle denemeleri gerekiyor. Belki bunların şüpheli olarak görülmesi mümkün. Tabi ban engeli dediğimiz durumda var.

 • Ayrı cihazlarla ve bağlantıyla deneyin.
  • Açık olan tüm oturumların kapalı olduğundan emin olunuz.
 • Hesabınızdaki profil ayarlarını yeniden yapılandırın.
  • Eksik alanlar doldurulsun.
  • Ekli olmayan telefon numarası, mail ve sosyal medya hesabı eklenip doğrulansın.
 • Hesap türünün değiştirilmesini öneririz. Bu işe yarayabilir. Askıya alınan kısmi engellemelerde iş görür.
  • Profil bölümünden hesabını yönet kısmından hesabınızı işletme hesabına döndürünüz.
 • Sürekli yapılan şeylerden dolayı geçici bir zamana kadar işlem yasağı uygulanmış olabilir.
  • Biraz bekleyip ilerleyen bir saatte tekrar deneyiniz. Olmadı diyenler için bu sefer bir günün tam dolması beklenip yukarıdaki tür değişikliğine gidilmesini öneriyoruz.
 • Uygulamadaki ayarlara girip ağa sorunu ilgili başlıkla bildiriniz.
TikTok hesabinizda olagan
TikTok hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik

Resimde tespit ettik yazısını görüyorsunuz. Lakin zamanla bu tespit edildi sorununa dönüşebiliyor. Yani metinlerde değişimler her dönem karşılaştığımız durumlardan biridir. Bazen kafaları karıştırabiliyor.

Uygulamadaki olağan durumlar

Kullanılan uygulamanın sürümünü çok eski olmasından dolayı uyum problemi çıkarabiliyor. Güncel olmayan her şeyin güvenlik riski taşıdığını belirtelim. Bundan dolayı güncellemelerin yapıldığından emin olunuz.

Eski telefon kullanıcılarının bu tip işlemleri isterseler yeni versiyona sahip modellerden yapabilirler. En azından sadece para çekiminde tercih edebilirler.

Diğer bir sorunsa tarih yanlış olmasından dolayı güvenlik uyarısının çıkması. Bu bir çok cihazda internet bağlantısının kesilmesine neden olabilir. Kablosuz ağa bağlı ama internet yok yazısı çıkanların bir kısmında bu yaşanır.

Hesaplarda gerekli kontroller

Hesabın ceza alıp almadığının kontrolü için profildeki alandaki bilgilerin değiştirilip denenmesi gerekiyor. Örnek hakkınızdaki bölüme bir şey yazdınız ve kaydetmek istediğinizde izin vermiyorsa o zaman sistemdeki arızalardan biri, veya yaptırım uygulandığı anlamı çıkıyor. İşte bu şekilde analiz yapabilirsiniz. Artı kullanımlarda kısıtlamalar yaşanabilir.

Hesabınızı kullandığınız bilgilerin doğruluğu çok önemli. Yaptırıma uğrayan hesaplarda doğrulama yoluna gidildiğinde kimlik istenilebiliyor. İşte karşılaştırmalar için önem arz eder.

TikTok hesabinizda olagan disi
TikTok para çekimi yapılamıyor hatası

TikTok olağan dışı işlemler bildirimi

Ağlar hesaplarda şüpheli hareketler sezdiği zaman kişilere bazı kısıtlamalar getirilebilir. Bunlardan biri de para çekme işlemidir. Hesaptaki şüpheli hareketlerin farklı kişilerin hesabı çalması üzerinde gerçekleşebilen bir durumdur. Bununla birlikte hesaba sürekli gelen şikayetler üzerine de bu bildirim gelebilir. TikTok, hesapların kazandığı paraları farklı kişiler tarafından çekilmemesi için bu işlemi bir süre kısıtlayabilir. Kısıtlama sonucunda da hesabınızda olağan dışı işlemler tespit ettik bildirimini gönderir.

Hesap güvenliğinde dikkat edilecekler

TikTok hesap çalma girişimlerinden korunma konusunda son dönemlerde sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgi almak istemektedir. Hesaplara bir başka kişi tarafından erişmenin nedenleri güvenlik açığı ile ilgilidir.

Hesaplar üzerinde belirlenen şifrelerin kolay olması ve gizlilik ve güvenlik ayarlarında değişiklik yapılmaması da kişilerin hesaplarının çalınmasına neden olmaktadır. Kullanıcılar her sosyal medya uygulamasında mutlaka güvenlik ayarlarını kontrol ederek düzenleme yapmalıdır.

Hesaba ulaşmaya çalışma girişimleri birçok TikTok kullanıcısının karşısına çıkmaktadır. Hesapları farklı yollarla hacklenmektedir. Kullanıcılara gönderilen virüsler ve çeşitli videolar ile hesaplara erişim imkanı yakalamaktadır. Kişiler bu tür olayların önüne geçmek için güvenlik ağı içerisinde düzenlemeler yapmalıdır. Karşı taraftan gönderilen her türlü içerik ve görsel açılmamalıdır. Bazı durumlarda gönderilen tüm içeriklerde yer alan virüslerde kişinin hesabının devre dışı kalmasına neden olmaktadır. Güvenlik ayarları kişi saldırılarına karşı önlem alınarak yeniden düzenlenmelidir.

Okumanızı önerdiğimiz diğer bir yazımız TikTok canlı destek

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.