TikTok işletme hesabı açma (Business) açılmıyor

TikTok işletme hesabı nasıl açılır ve reklam nasıl verilir gibi yardım isteyenlere genel başlıklarıyla örnek bir çalışma hazırladık. Bunun dışındaki taleplere cevap verilmemekte.

teknik destek

Konumuzun başlığı TikTok Business hesabı nasıl açılır ve örnek bir kaç resimle ilk adımların yapılışını anlatacağız. Sonrasında gerekli bölümlerin doldurulması gerekmekte.

  1. Site köşesinde bulunana “Kaydol”
  2. Email kısmına kullanacağınız şifresini bildiğiniz e-posta adresinizi giriniz.
  3. Kullanacağınız parolanın maximum 20 karakter şeklinde belirleyin.
  4. Verification code (Doğrulama kodunu gireceğiniz alan) Gönderim işlemini send code ile yapılacak. Ne demek derseniz burada objeleri yerleştirerek doğrulamadan geçiyorsunuz. Yani robot olmadığınızı ispatlıyorsunuz. Hata verirse doğru sıralamayı yapmadığınız anlamına geliyor. Örnek aynı sayıları veya harfleri seçimi gibi.
  5. Kod mail’ e gelecektir. Sonrasında profil alanları doldurulacak.

Doğrulamayı yapamıyorum diyerek problem yaşayanların hesabının spam alanına bakmasını ve gereksiz olanların silinerek tekrar talep edilmesini öneririz. Hotmail kullananların daha çok sıkıntı yaşadığını düşünüyoruz. Böyle bir şeyin olması durumunda Gmail’ e ilgili hesabı bağlayarak buradan gelen postaları kontrol edebilirsiniz.

Gerekli alanların doldurulması ve reklam oluşturması için:

  • Panelin Türkçe desteğinin olduğunu belirtelim. Temel ve işletme bilgileriniz doldurunuz. Birincil ilgili kişinin admin veya reklam yöneticisi olarak girilebilir. Ödeme alanından Ö.Yöntemi eklenecek. Yukarıdaki “Kampanya” kısmını açınız ve “Oluştur” butonuyla reklamları oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli alanların dikkatlı doldurulamsından sonra eğer reklam çıkmıyor ise unutmayınız ki onaylama sürecinden geçmesi gerekiyor. Zaten sorun çıkarda onaylanamadı şeklinde nedeniyle bir uyarı verilecektir.

Ödemenin alınabilmesi için havele veya kredi kartının eklenmesi gerekecektir. Bizim önerimiz sanal bir kart oluşturup onla ödemeleri yapmanız. Hem yanlışlık yaptığınızda büyük paralar kaybetmemiş olursunuz. Belli bir limitle sınırlarsınız olur biter.

Web sitesine veya uygulamaya trafik yönlendirme gibi seçeneklerin içerisinde video görüntüleme önerisi de yer alıyor. Yayınladığınız videoların daha fazla kişinin izlemesi için seçenebilirsiniz.

Neden reklam yayınlanmıyor olabilir?

  • Yanlış yapılandırma durumu, bütçe, reklamın kurallara uymaması (Başlığın veya açıklamanın bir şeyi ihlal etmesi), eksik alanlar ve doğrulanmamış hesaplarda problem yaşanabilir.

Reklam hesabı banlanmış olma ihtimali veya geçici engellenmesi sonucu sizden bir şeyler talep edilebilir. Örnek işletmenin vergi levhası veya kanıtlı bir belge gibi. İşlemleriniz ve hesabınız sorunsuzsa o zaman talep açabilir veya https://ads.tiktok.com/help sayfasını inceleyebilirsiniz.

TikTok işletme hesabı açma (Business) açılmıyor

Birinci görselinin sonunda yer alan kutucuğu işaretleyiniz ve send yazana tıkladığınızda ekrana gelecek benzer şeyin üstüne dokunun. Birinciyi ve ikinciyi öncelik sıralamasına göre seçeceksiniz.

TikTok işletme hesabı açılmıyor


Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 18:50

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir