TikTok keşfet hilesi ücretsiz tehlikesi

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok keşfet hilesi ücretsiz düşürme gibi paylaşımlara dikkat etmenizi öneriyoruz. Yaygınlaşan hile uygulaması çoğu zaman sıkıntı oluşturur. Hesapların kısıtlanmasının dışında kapatılmasına dahi neden olabiliyor. Çalınma riskinden dahi söz etmiyorum.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Popüler olmak adına takipçi kasma programlarına yönelen çok sayıda kullanıcıyla karşılaşıyoruz. Parayla satın alımların dışında ücretsiz keşfet’ e düşürme adı altında çok sayıda içeriklerle karşılaşabilirsiniz. İşe yarayanlar olabiliyor ama sonrasında ne gibi sıkıntılara gebe olacağını zaman gösteriyor.

Keşfet hilesi, TikTok kullanıcılarından bazılarının arayış içerisinde olduğu keşfet’ e düşememe sorunu için denenen yöntemler arasındadır.

İçerikte yer alan önemli uyarılar şunlar:

 • Kullanmak istediğiniz yöntemlerin sonucu hesabın kurallara bağlı olarak büyük yaptırımlara uğraması mümkün.
 • İzin verdiğiniz erişimlerin başınızı ağrıtabileceğini söyleyelim.
 • İnternette dolaşan içeriklerin bir çoğunda zarar verici öneriler yer alabiliyor.
 • Yaşadığınız geçici bir durumken, kalıcı hale getirebilirsiniz.
 • Denenlerin bir kısmı hesabınızda sakıncalı paylaşımlarda bulunabilir.
 • Hesapların çalınma riski bulunuyor.

Keşfet düşürme hilesi uygulamaları

Eskiden çok fazla bunla alakalı bir çok sosyal ağın paylaşımlarını görürdük. Tabi o zamanlarda çoğunun hesaplara zarar verdiğine şahit olmuşuzdur. Çok fazla kullanıcının yardım istediğini görmüşüzdür. Bugünlerde ise karşılıklı olarak yapılan işlemler oluyor. Örnek takip ettiğiniz kadar takipçi kazanma gibi yöntemlerle karşılaşabilirsiniz.

Google aramalarında çıkan APK ve sitelerde yer alan bu tarz paylaşımları denemeden önce uzunca bir düşünmenizi öneriyoruz. İlla kullanmak istiyorsanız riske atacak bir hesabınızda deneyiniz. Yoksa yedek bir hesap açıp onda deneyiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Cihazlardaki güvenlik açıklarının da olabileceğini unutmayalım. Bu yönden iPhone gayet başarılıdır. Malum sistem kapalı bir yapıya sahip.

Keşfet hilesi programı olarak yer alanların içerisine belki virüs yerleştirilmiş olabilir. Şifrelerin ele geçirilmesi adına yapılan çokça yöntem bulunmakta. Bazen hesaba erişim yapan sistemlerin hesabın bilgilerini değiştirmek yerine kendi doğrultusunda kullanabiliyor. Veri analizi veya reklamların yönlendirilmesi gibi.

kesfet hilesi ucretsiz 2
TikTok keşfet hilesi ücretsiz tehlikesi

Olumsuz şeylerle karşılaşanlara ilk önerimiz acil şifre değişimi ve sonrasında ekli değilse telefonla kod kullanımının açılması. Oturum açmak istenildiğinde telefona gelen kod kullanılması gerekecek. Sizin dışınızda ek giriş yöntemi eklendiğini fark ettiyseniz bağlantıları koparınız.

Hesabınızdan yetki isteyen uygulamalar

Hesabınıza bağlanan ve yetki isteyen yöntemlerden uzak durun. Sizin adınıza hesabınızı yönetme izini veriyor olabilirsiniz.

Bir çoğunda bu böyledir. Legal olanlarda bile bunla karşılaşabilirsiniz. Buradaki yetkiler değiştirilebiliyorsa gerekli düzenlemeyi yaparak test edebilirsiniz. Tabi dediğimiz gibi yedek önemsiz bir hesapla.

Yetkilendirme isteyen hizmetlerin bir çoğu da hile siteleri olarak görebilirsiniz. Bunların çoğu yarar yerine zarar veren yöntemlerdir.

Hesabınızın yönetim kısmındaki güvenlikle ve gizlilikle alakalı alanların doğru şekilde yapılandırılmasını öneririz. Oturum açma işlemlerinde kodla doğrulamanın kesinlikle kullanılması önemlidir.

Zarar verecek yöntemlerle karşılaştığınızda bazen geri dönüşü olmayan bir yola girmiş oluyorsunuz. Geliştirici fark etmişse gerekli inceleme ve vereceği karar doğrultusunda kısmi veya kalıcı yasaklamalarla kaşılaşabilirsiniz.

Sorunlarda kontrol etmek adına profilinizde bir şeyleri değiştirmeye çalıştığında size izin vermeyebiliyor. Hatta ağın bazı özelliklerinin çalışmadığı da oluyor.

kesfet hilesi ucretsiz 1
Keşfet düşürme hilesi uygulamaları

Keşfet için aklımıza gelen öneriler

Yapılan paylaşımların görüntüleme sayısının önem arz ettiğinin farkındasınızdır. İzlenme sayısı artıkça popüler videoların arasına hızlı bir giriş yapılır. Buna yardımcı olmak adına önerilerde bulunabiliriz.

Şunları dikkate alabilirsiniz:

 • Paylaşımlarınızın bağlantısını sitelerde ve diğer sosyal ağlarda paylaşmanızı önerebiliriz.
 • Beğeni ve başkalarının yaptığınız paylaşımı paylaşmaları çok önemlidir. Bunun için çalışmalar yapabilirsiniz.
 • İçerik paylaşımlarınızı peş peşe yapma yapmak yerine planlayarak zamanla bölmeniz daha iyi olacak.
 • Çokça paylaşımda bulunursanız daha hızlı yükseliş kaydedersiniz. Tabi süreklilik önemlidir.
 • Videolarda doğru başlık, açıklamadan ve etiketlerden yararlanmanızı öneririz. İlginç başlıkların dikkat çektiğini hatırlatmak isteriz.
 • Kullanıcıların yoğun kullanım saatlerini hedeflemeniz mantıklı olacak. Hafta içi ve hafta sonunda yayınladığınız saatlere dikkat ediniz.
 • Etkileşim çok önemlidir. Videolarınızı başkalarının paylaşımının dışında beğeni ve yorumda bulunulması da önemli etki sağlayacak.

Çok fazlaca yapılan işlemlerin sonucu geçici bir engel oluşturabiliyor. Böyle durumda devam edenlerin alacağı yaptırım daha genişleyeceğini düşünüyoruz. Şüpheli olarak algılanan durumlarda hesabınıza hiç girmeden bir kaç gün uzak durmanız yararlı olabilir.

Başkalarından kaynaklı sorunların iletilmesi adına yapılan başvuruların çoğu yanıtsız kalmıştır. Destek biriminin doğruluğunun araştırılması adına yoğun olan zamanlarını bu gibi durumlara harcayacaklarını düşünmüyoruz. Kısaca başvurunuz ama pek bir şey beklemeyiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.