TikTok şifremi unuttum hesabıma nasıl girebilirim

media 5438

TikTok şifremi unuttum sorununda en büyük sorun girişte kullanılan telefon numarasının kapatılmış olması. TikTok hesabıma nasıl girebilirim sorusuna da yanıtımız yardım formunun kullanılması olacak.

Andronova

Hattı veya maili kapatma olasılığı için her zaman alternatif giriş seçeneklerinin kullanılmasını öneriyoruz. Bir çoğu kayıt olurken dahi rastgele bilgiler girmesinden ötürü sonrasında yaşanan sorunlar için bir şeyler yapamamakta.

Sosyal uygulamalarda kullanılan hesaplar sizin için ne kadar önemli ise, buna göre doğrulama seçeneklerinin kullanılması gerekiyor. Örnek iki faktörlü giriş önlemi her zaman en iyi tercihlerden biridir. Her hesap için kesinlikle kullanılması gerekiyor. Tabi hattın kullanılacağı cihazında güvenliğinden emin olmanız gerekir.

TikTok şifremi unuttum sorunu

Kullanıcıların bizden yardım istediğinde ilgili sorunun detayını yazmadıklarından dolayı net bir bilgi veremiyoruz. Gelişi güzel şifremi unuttum yazarak yardım isteyenlerle karşılaşıyoruz.

Şifreyi unuttum hesap nasıl açılır şeklinde yardım talepleri sık sık gelmekte. Arkadaşlar bu ağların merkezi yurtdışı ve Türkiye üzerinden yasal bir işlem dahi çok zor olabiliyor. Yapılabilecek hesapta daha önce kullanılan doğrulamalara ulaşmak veya bildirim formunu kullanmak.

TikTok erişimi kaybettim diyenlere ilk önerilerimiz:

 1. Telefon numarasını kapattıysanız veya kapatıldı ise numarayı geri almaya çalışın. 2 Yıl içerisinde sahibinin tekrardan geri alma hakkı var.
 2. Bazı kişilerin hiç bir şeyi hatırlamıyorum şeklinde yazılarıyla karşılaşıyoruz. Ne hesabı açtığı e-posta adresini ne girmiş olduğu bilgileri. İşte bu gibi sıkıntılarda mail hizmeti verilen yerle iletişimi sağlamanızı öneriyoruz. 
 3. Kullanılan e-posta hesabına hiç bir şekilde ulaşamıyorsanız farklı bir mail ile destek formlarını deneyin.
 4. TikTok şifre sıfırlama önerilerinde birden fazla giriş bilgileriyle sıfırlamayı başlatınız. Her birinde aynı bir öneri karşınıza çıkabilir.
 5. Aşağıdaki müşteri hizmetleriyle alakalı konuda bulunan başvuru adresiyle iletişime geçmeye çalışınız.

TikTok şifre sıfırlama olmuyor

 • Altta eklediğimiz insan simgesine dokunduğunuzda siz ilgili seçeneklerin yer aldığı bölümü açacaklar.
 • Olur da yeni bir kayıt oluşturmak istiyorsanız o zamanda ikinci alandaki işlemi uygulayın. Biz şifre sıfırlamanın yer aldığı alana gireceğiz.
 • “Giriş yapmak için yardım alın” seçeneğini kullanın.
 • İlgili seçeneklerin çalışmaması durumunda aynı alana bir kaç kez daha dokunalım. Duruma göre farklı cihazla de deneyin. Duruma göre telefonla veya maille olan seçeneğe dokunun.
 • Başka bir sosyal hesabınıza bu hesabınız bağlı ise onunla giriş deneyin. https://www.andronova.net

Hesabınıza yönelik bakmanızı önerdiğimiz başka bir konumuz: TikTok müşteri hizmetleri

Tik Tok şifremi unuttum hesap kurtarma
TikTok şifremi unuttum hesabıma nasıl girebilirim
Tiktok şifremi unuttum
TikTok hesabıma nasıl girebilirim

Giriş için yardım adlı öneriyi kullanın. Çıkan alanda kullanıcı bilgisi, mail ve numara ile sıfırlamayı deneyiniz. Diğer ağlarda ayrı ayrı öneriler çıkabiliyor.

Tik Tok şifre sıfırlama-2
TikTok şifremi unuttum sorunu yaşayanlar
Tik Tok şifre unutuldu
Telefon ile sıfırlama adımları

TikTok şifre sıfırlaması olmuyor ise

TikTok şifre sorununda uygulayacağınız adımlarda bazen sorun çıkıyor ve yardım alanını kullanmanız gerekiyor. Bunun için “Giriş yapmak için yardım alınız” seçeneği kullanılmalı.

Şifreyi sıfırlamak adına bir seçenek sunulmuyor ise, yardım merkezine giriş yapıp kontrol edin. Bazen uygulamadan şifreyi yanlış girdiğinizde yardım seçeneği çıkıyor ve yardım al ile size sunulacak seçeneklere göz atmanız gerekiyor.

Şifreyi doğru giriyorum ama yanlış diyor veya hesaba ulaşamıyorum diyenlere bir sorumuz olacak. Acaba hesabınız çalınmış olabilir mi? 

Çalınan hesapların çoğunda e-posta, numara, geçici kod veya benzeri seçenekler o an kaldırılır. Bu durumu ne kadar erken fark ederseniz sizin faydanıza olacak. Çünkü sıcağı sıcağına başvuru yapılarak inceleme sağlığı açısından daha iyi olacak.

Hesapları önemli olan kişilerin aynı zamanda savcılık kanalını tercih ettikleri de oluyor. Tabi yasal mevzularla alakalı herhangi bir durum söz konusu olduğunda.

TikTok şifre değiştirme nasıl yapılır?

Şifre değiştirme işlemlerinde çıkan seçenekler bazen beyaz ekranla sonuçlanıyor. Normalde böyle bir şey tarayıcı veya uygulama sorunlarında yaşanır. Lakin kullanılan cihazla alakalı olması da mümkün. Tabi ilgili kişi çok sık işlem yapıyorsa onla da alakalı olma olasılığı da yüksek.

Parola sorunu, kullanıcıların bir çoğu için geçerli bir sorundur. Şifre hatırlamaya yönelik izlenilecek bir çok yöntem vardır. Mesela devamlı hesaba girişte kullanılan bilgisayarlar veya telefonlarda beni hatırla uygulanmışsa sorunsuz oturum açılır.

Şifre değiştirme sorununa yönelik yardım ekranı

 • Mobil cihazlardan yada bilgisayarlardan TikTok uygulamasına girilmelidir.
 • İnsan simgesi bulunarak o simgeye tıklanmalıdır.
 • Karşınıza gelecek ekranda yeni kayıt gelecektir. Buradan zaten hesabım vara tıklanmalıdır.
 • Açılan ekranda şifremi unuttum yazısının yanında yardım al sekmesine tıklanır.
 • Ağa üye olurken kişinin hangi araçla üye olduğunu bulması gerekir. Birçok seçenek arasından bulunarak seçim yapılmalıdır.
 • Seçim yapıldıktan sonra hangi yerden seçim yapıldıysa bir onay kodu gönderilecektir.
 • Kullanılan e posta adres bilgileri istenecektir. Tüm istenilen bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 • Şifre belirlemek için gönderilen linke tıklanarak yeni şifre belirlenmelidir ve yazılarak kayıt edilmelidir.

TikTok şifre belirleme için yapılacaklar

Şifre güvenliğine yönelik önerilerimiz olacak. Bu öneriler hem şifre değişikliğine gidecekler için hem de hesabın başına bir şey gelmeden alınacak önlemler amaçlı uygulanmalı.

Şifrenizi belirlemeden önce ek güvenlik seçeneklerin açılıp sonra şifre değişikliğine gitmenizi öneriyoruz. Malum biri müdahale etmeye kalksa dahi ek güvenlik karşısına çıkacak.

İki aşamalı güvenlik seviyesini kullandıktan sonra hesabınıza girdiğiniz cihazların da güvenirliğinden emin olun. Korumasız cihaz kullanmayın. Tabi iPhone kullanıcıları hariç diyelim.

Kullanacağınız parolalar 13 ve üstü karaktere sahip olmalı ve artı karmaşık olması daha güvenli olacak. Her yerde kullanılan şifreleri kullanmayın. Örnek ?yu58-/L(8* vs vs

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın