TikTok takip engeli ne zaman kalkar takip edemiyorum

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Haber içeriğimizde TikTok takip engeli ne zaman kalkar takip edemiyorum sorununu ve internet üzerinden para kazanmak için bu ağı tercih edenlerin dikkat etmesi gereken hususlardan bahsedeceğiz. İçerikteki bilgiler sadece haber niteliği taşımaktadır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Takip engeli, TikTok’ un genel güvenlik önlemleri arasında yer alan ve kullanıcıların kural dışı yapmış olduğu hareketlerin bir sonucu olarak uygulanan yaptırımın adı. Aşırı yapmış olduğunuz her türlü davranışın sonucunda bunla karşılaşmanız mümkün. İnsanları rahatsız edecek şekilde paylaşım, yorum ve tüm hareketlerin sonucunda ceza olarak uygulanır.

Haberin genel konusu sadece TikTok takip engeli ne zaman kalkar sorusundan oluşmuyor. Aynı zamanda takip engeline neden olan şeyleri de yazmak istedik.

TikTok takip engeli neden çıkıyor?

Üç olası sebeple izah etmek istiyoruz. İlla bunlardan biridir diye bir iddiamız yok. Lakin genelde karşılaştığımız şikayetlerin içeriğinde bunları görüyoruz.

Tüm sosyal medya platformlarının belli kullanım sınırları vardır. Her bir özellik için limit uygulanır. Buradaki olası sebeplerden biri bu limite ulaşılması. Günlük veya aylık limitlerle karşılaşanlar oluyor. Diğer bir sebep şüpheli davranış sergileyen hesapları geçici kısıtlamak. Son olarak topluluğu rahatsız edecek şekilde hareket eden tüm davranışların veya şikayetlerin sonucu uygulanan yasak.

Bir şeye kalkışmadan önce o an diğer kullanıcıların etkilendiği durumların araştırılması gerekir. Belki yukarıdakilerden biri değil de ağın yaşadığı bir arızadan kaynaklıdır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok takip edemiyorum sorunu

Başkalarını takip edemiyorum şeklindeki yardım taleplerini eskiden çok sık karşılaşırdık. Zamanla alınan uyarı metinlerinin değişmesiyle şu an ne tür bir uyarı metnine dönüştüğünü bilemiyoruz. Lakin oluşan sıkıntı aynı şekilde devam ediyor.

Çok fazla yapmış olduğunu her türlü davranışın ve işlemin sonucu engel olarak uygulanır. Belki aşırıya kaçtığınız takip isteği buna neden oldu. Ya da tehlikeli olarak görülen işlemler sergilediniz.

Şunların incelenmesini öneriyoruz:

  • Uygulamanın çalışmasını sağlayan sistemlerde bir arıza oluştuğunda belli ülkeler, bölgeler ve hesap sahipleri etkilenebilir.
  • Sürekli peş peşe takip isteği gönderen veya takip edenlere geçici o gün sıkıntı yaşatılabilir.
  • Telefondan, hesaptan ve uygulamadan alakalı sebepler.
  • Ceza almışsanız belli zamana kadar bu özelliğin çalışmaması mümkün.
  • Virüs ve dış etkenlere maruz kalan hesapların engellenmesi.
  • Topluluk kurallarına bağlı etkenlerden herhangi birisi.

Hesabınızı kontrol edin

Yaptırım var mıdır diye gerekli adımları yapın. Örnek profilinize girin ve özgeçmiş denilen alana bir kaç metin yazın. Kaydedilmeye izin verilmediğinde o zaman yaptırım veya uygulama arızası çıktığını anlarız.

Test adına başka bir hesabı kullanarak birden çok takip denemesi yapın. Tabi belki internet veya telefondan kaynaklıdır.

Gelelim ek doğrulamadan geçmek zorunluluğuna. Güven vermeyen hesapların güvenirliğinin sağlanması adına hesabın gerekli alanlarının eksiksiz doldurulması. Daha önce eklenmemiş e-posta, telefon numarası, ek sosyal hesabın bağlanması ve 2 aşamalı güvenliğin aktifleştirilmesi.

Önemli bir adımı burada da paylaşmak istedik. Ağlardaki hesap türü değişimleri bir çok soruna çözüm getirdiğini gördük. Yani hesabınız kişiselse bunu profesyonel veya işletmeye çevirerek çözüm bulmanız mümkün.

TikTok cok hizli takip 2
TikTok takip engeli ne zaman kalkar

ikTok takip yasağı için yukarıdaki örnek resim’ e bakarak hesap geçişini yapınız.

TikTok’ un uygulamasındaki sorunlar

Bu başlığın pek neden olarak karşımıza çıkacağını düşünmüyoruz. Lakin geçmişte diğer ağlarda yaşanan sorunlardan biri uygulama tarafı. Geliştiricilerin çıkardığı versiyonlardan bazılarında kullanımları zorlaştıran etkenler görülüyordu. Çözümünde raporlanan şikayetlerin dönüşü hızlıca yeni bir sürümle cevap verilirdi.

Diğer olasılıksa kullandığınız telefonun çok eski bir yazılıma sahip olması. Uyum göstermeyen versiyonların bazı özelliklerin çalışmasında sorun çıkardığı oluyor. Güncel olan bir versiyona geçiş yaptınız ve sonrasında böyle bir şeye maruz kalmışsanız, önce Tik Tok’ u kaldırın ve sonrasında eski olan sürümlerden birine döndürün.

TikTok takip engeli ne zaman kalkar

Şu zaman kalkar şeklindeki kesin dille yazılan paylaşımlara itibar etmeyin. Bizim yazdıklarımız tamamen tecrübenden oluşmakta.

Takip engeli ne zaman kalkar sorunuzun cevabı şöyle olur:

  • Geçici engellemeye sebep olan davranışlar sergileyen hesapların beklemesi sorunun kalkmasını sağlayacak. Yapılacak hiç bir şekilde hesabınızı açmadan ertesi günü beklemeniz.
  • Saatlik süren engellerde var gün boyu sürenlerde. Ceza almış kullanıcıların yasakları daha uzun sürebiliyor. Bunun cevabı oturum açarken de gelebilir, ağa kayıtlı e-posta hesabınıza da gönderilebilir.
TikTok hesap kurtarma linki var mi
TikTok takip engeli ne zaman kalkar takip edemiyorum

İnternetten para kazanmaya yönelik işler

İnternet kullanımının artmasından bu yana yeni bir ekmek kapısı açılmıştır. İnternete ilgi duyan  bir çok kişinin bu sayede para kazandığı ve çeşitli sektörler sayesinde de kazanmaya devam ettiği kaçınılmaz bir gerçektir. Hangi işle uğraştığını sorduğunuz birinden ‘internet sektörü’ cevabını aldığınızda doğal olarak şaşırmış olabilirsiniz. Oysa ki çağın en kazançlı para kazanma yolları internet ağı sayesinde olmaktadır.

Kişilerin yeteneklerini sergilediği ve bu sayede de bir çok talep sayesinde para kazandığı internet ortamı, geçmişten günümüze bir çok kişiye ekmek kapısı  açmış ve çoğu kişinin internet milyoneri olmasını sağlamıştır. Ev ortamında, rahatça çalışmak ve bu sayede de diğer işlere oranla daha fazla verim almak para kazanmanın yolunu da açmıştır. İnsanların sevdiği işi yorulmadan yapması, işe motivasyon olmaları konusunda en büyük etkendir. Bu nedenle de yapılan bir çok işe göre daha karlı bir sektördür.

Bu ağda ve diğerlerinde dikkat etmeniz gerekiyor

Bir çok ağın kazanç gereksinimleri farklı oluyor. En iyi kazancın yer aldığı yer genelde YouTube oluyor. Lakin bazıları hem para kazanmak hem de popüler olmak adına sosyal platformları tercih ediyor. İş böyle olunca bilinçsiz kullanıcıların sayısı çok oluyor.

Ağlarda kazanç elde etmek isteyenlerin her türlü paylaşıma inanarak gerekli yönlendirmelere uyuyorlar. Banka kart bilgilerinin dışında ağ hesaplarının bilgilerini dahi paylaşanlar oluyor. Direk veya dolaylı yolla gönderenlerle karşılaşıyoruz.

TikTok takip engeli ne zaman kalkar sorusunun cevabını verdiğimizi düşünüyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir