TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayına geçme özelliği şu an için bulunmamaktadır

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Güncel bir sorun TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayına geçme özelliği şu an için bulunmamaktadır hatası bir iki haftadır konuşur hale geldi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

TikTok canlı yayına geçme özelliği bulunmamaktadır sorunu az bir kullanıcıyı etkilediğini görüyoruz. Sanırız yaptırıma uğrayan hesaplarda meydana geliyor. Şikayet alan kullanıcıların dışında birde şüpheli görülen kişilerde meydana gelmekte.

Yayın engeline takılan hesapların yaşadıkları şeylerin yanında şüpheli durumlarda yer alıyor. Örnek kişi gün içerisinde sürekli aynı şeyleri yapmasından dolayı belli bir süre işlem engeli uygulanır.

Makalemizde yayıncıyla yayına geçme yasağı hakkında ne gibi işlemler yapmamız gerektiğinden söz edeceğiz.

TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayın yapılamıyor sorunu

Bir kaç gün önce yayın sorunsuz yapılıyor ama bu aralar yapılmama sorunu yaşanıyorsa en son yaptığınız şeyleri kontrol edin. Şüpheli gördüğünüz şeyleri kaldırın.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Topluluk kurallarına aykırı davranışlarda bulunmayan hesapların yaşadığı sıkıntılarda bir şey yapmadan beklediklerinden kendi kendine sorunsuz kullanım yapılacağını düşünüyoruz.

TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayına geçemiyorum

TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayına geçme özelliği şu an için bulunmamaktadır uyarısının sebepleri arasında ceza almış olma olasılığınızı var.

TikTok yayıncı hatasında çözüm

Misafir yayına çıkamıyorum sorununda yapacaklarınız arasında itiraz etme, ayarlardan rapor et seçeneğini kullanma ve farklı kişilerle test gibi çoklu önerilerimiz olacak. Birde uygulamanın ayarlarında hesabımızı yönet yerinden tür değişikliğine gidin. Yani kişisel hesabınızı işletme ile değiştirip deneyelim.

TikTok yayinciyla birlikte
TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayına geçme özelliği şu an için bulunmamaktadır

TikTok yayıncıyla canlı yayın yasağı

Başlıkta oluşan durumun tam neden kaynaklı olduğunu bilemiyoruz. Lakin oluşma şekline baktığımızda kullanıcının hesabında oluşan bir sorun diye düşünüyoruz. Ağın yaptırım uygulamasından dolayı da bu şekilde bir durum oluşmuştur diyelim.

Ceza aldım mı şeklinde bir sorunuz varsa, test etmeniz adına profil alanındaki bilgilerden birine bir kaç karakter kelime ekleyerek kaydetmeye çalışın. Eğer izin verilmiyorsa o zaman ceza olayı aklımıza gelecek. Tam gün içerisinde ağda yolunda gitmeyen bir şeyler olmuşsa bunla da alakalı olasılık daha yüksektir.

TikTok yaş yüzünden kısıtlama gelmesi

Yaş şartı itirazı yapmak isteyen kişiler genel olarak haksız yere şikayet almış olan kişilerdir. Bu durum TikTok hesabının kapatılmasıyla çok ilgili değildir. Genel olarak kişiler canlı yayınlar sonucunda bu itirazı almaktadır. Kişi 16 yaşından büyük olmasına rağmen çeşitli sahte hesaplar ya da rakip kişiler tarafından şikayete maruz kalabilir. TikTok en çok yaş şartına dikkat ettiği için bu anlamda yapılan şikayetlerde direkt olarak canlı yayın kısıtlaması getirilebilmektedir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Gelelim yaşı tutanların yayın yasağına uğramasına. Bir dönem yanlışlıkla bir çok kişiye giden bildirimlerde yaş doğrulamasına giden bir süreç başlamıştı. Sanırız yapılan bir çalışmanın etkisi olarak karşımıza çıkmıştı. Sonrasında kendiliğinden düzelmişti.

TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayına geçme yasağı
TikTok yayıncıyla birlikte canlı yayına geçme yasağı

Resimdeki önbelleğin temizlenmesinden sonra bir daha deneyin. Sonrasında baktınız olmuyor o zamanda telefonun ayarlarındaki uygulamalar bölümünden, TikTok alanına girip, gerekli seçenekleri çalıştırın. Tabi başka hesapla test ettiniz ve durum aynı ise o zaman bu adımlar uygulanacak.

TikTok yaş kısıtlamasına itiraz

Asgari yaş şartına itiraz edebilmek için TikTok destek hattıyla iletişime geçmek gerekiyor. Buradan kişiler 16 yaşından daha büyük olduğuna dair ve haksız yere şikayet edildiğine dair detaylı bir açıklama yapmalıdır. Bu açıklama hem Türkçe hem de İngilizce olarak yazılmalıdır. Ardından 16 yaşından daha büyük olduğuna dair çeşitli görseller eklenmelidir. Bu görseller arasında yaşını gösteren bir kimlik fotoğrafı da bulunmalıdır.

Yukarıdaki önerimizi dinleyenlerin birde şöyle bir sorusu oluyor; başvuru yaptığımda ne zaman tarafıma dönüş yapacaklar. Net cevap yok destek birimi açıklamayı inceleyecektir. Eğer gerçekten 16 yaşından büyükse ve haksız yere şikayet edildiyse kişinin hesabında yapılan tüm kısıtlamalar kısa bir süre içerisinde kaldırılır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir