Twitch botlu veya otomatik hesap engeli kaldırma

Mustafa Kemal Erdem
Yazar Mustafa Kemal Erdem 5 Minimum Okuma

Twitch botlu veya otomatik hesap sebebiyle, askıya alınma süresi süresiz olarak yer alan bir bildirim aldınız mı?

Ad imageAd image

Twitch botlu hesap, hesabın popüler hale gelmesi için uygulanan kural dışı hareketlere verilen yaptırım bildirimidir. Detaylarında, “Botlu veya otomatik bir hesapla büyük miktarda istenmeyen reklam, kötü amaçlı bağlantı veya genel spam göndermek” uyarısı yer almaktadır.

Twitch askıya alınma süresi süresiz sorunu

Kullanıcıların bir kısmı yanlış yere veya şüpheli olarak algılanmaları sebebiyle böyle bir yaptırım almakta. Lakin, uyarı alanların bir çoğu bu sucu işlemekte. Sosyal platformların katı topluluk kuralları vardır. Bunların boyutuna göre bir yaptırım uygulanır.

Twitch süresiz ban, ilgili hesabın artık tamamen kullanılamayacağı veya belli bir alanın kullanılmayacağı anlamını taşır. Bunun detayı genellikle, mail yolu ile ya da oturum açıldığında karşınıza çıkar.

Twitch askıya alınma sebepleri

  • Hesap sahibinin haksız yere kazandığı şeyler.
  • Kurallara uymayan sistemlerin kullanılması.
  • Başkalarını rahatsız etme. Ya da belli bir topluluğu veya din / inancı aşağılama gibi durumlarda da bu sınıfa girmekte.
  • Kişinin yanlış anlaşılması. Örnek, çoklu oturumlarda şüpheli görülecek davranışlar. Ya da VPN kullanımlarında oluşan geçici kısıtlamalar. Bu gibi durumlarda otomatik bir süre sonra uyarı kalkacaktır.
Twitch botlu veya otomatik hesap 3
Twitch botlu veya otomatik hesap sorunu

Twitch botlu veya otomatik hesap itirazı

Genelde ekrana çıkan uyarıda size itiraz etmeniz için bir yönlendirme bilgisi eklenir. Bazen direk çıkan uyarı ekranından, bazen de başka bir sayfaya sizi yönlendirir.

Ad imageAd image

Twitch askıya alınan hesaba itiraz edeceğiniz bir seçenek sunulmadığında, yardım merkezinde bulunan itirazlar alanında başvurunuzu yapın.

Yazı devamında, bu platformla alakalı yararlı bazı bilgilere yer verdik. Daha fazla detaya ulaşmanız için, arama alanında Twitch yazmanız yeterlidir.

Twitch botlu veya otomatik hesap 1
Twitch botlu veya otomatik hesap askıya alınma

Twitch hesap engeli itiraz etme

Kullanacağınız ekstra bir bağlantı bulunmakta. Bahsettiğimiz alan dışında birde bu bağlantıyı kullanın. İçerisindeki seçeneklerden, ülke bilgisi, kategori ve alt seçenekleri doğru seçerek gerekli başvuruyu yapın. Artı Gönder adlı butonu kullanarak da, sorunun ekran görüntüsünü eklemenizi öneriyoruz.

  • help.twitch.tv/s/contactsupport?language=tr
Twitch botlu veya otomatik hesap 2
Twitch askıya alınan hesaba itiraz formu

Twitch hesap engeli itiraz başvuru dönüşü

Çoğu başvuru yapan hesap sahiplerinin merak ettiği sorulardan biri, Twitch itiraz formunu doldurup başvurdum ama ne zaman dönüş yapılır bilmiyorum sorusu. Hemen hemen tüm başvurulara gün içerisinde veya bir ik hafta içerisinde dönüşlerin yapıldığını biliyoruz. Dönüş yapılmayan hesaplarda ise, ya başvurunuz iletilemedi, ya gözden kaçtı ya da yoğunluk olduğu anlamını taşıyor.

Başvurunun yapıldığı gün bir e-posta alma olasılığınız var. Bu mail içeriğinde büyük ihtimal, başvurunuzun ulaştığını bildirmek için gönderilecek. Sonrakin de ise, ya inceleme devam ediyor ya da sonuç bilgisi gelecek. Tabi bu dönüşlerin bir kısmında maalesef şeklinde olumsuz bir dönüş metni yer alacaktır.

Twitch bazı yararlı bilgiler

Aşağıya eklediklerimiz, bazı hesap sahipleri için yararlı bilgiler olabiliyor. Kurallara uymayan davranışlarda bulunan hesaplara yönelik bir dizi yaptırımlar vardır. Bunlara maruz kalmamanız için, yararlı bilgileri okumanız ve araştırmanız öneriyoruz.

Twitch kullanmak için iyi bir internet bağlantısına ihtiyacını var

Twitch yayınlarının kaliteli bir şekilde yapılması için çok iyi bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. İnternet bağlantınızın yeterli olması, yayın kalitesini etkileyecek ve yayınlarınızın kesilme olasılığının azalmasını sağlayacaktır.

Twitch için gerekli ekipmanlar

Twitch yayınlarınızı daha kaliteli hale getirmek için gerekli ekipmanları temin etmelisiniz. Örneğin, yayınlarınız için bir kamera, bir mikrofon ve diğer yayın yazılımları almanız gerekebilir.

Kaliteli yayın yapma

Kaliteli bir Twitch yayını, yayıncının yayınlarının kalitesini arttırmak için gerekli ekipmanların kullanımını içerir. Ayrıca, yayınlarınızın görüntüsünü ve sesini düzgün ayarlamanız, yayınlarınızın daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.

İzleyiciye nasıl ulaşılır

İzleyicileri Twitch yayınlarınıza çekmek için, sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Platformlarda doğru arkadaşları seçerek, izleyicilerinizi arttırabilir ve izleyicilerinize doğru mesajlar gönderebilirsiniz.

Twitch’ten para kazanmak

Twitch Prime, bağışlar para kazanma yollarınız. Ayrıca, reklamların kullanılması ve ürünlerin satılması gibi seçenekler de vardır. İzleyici sayınız arttıkça, Twitch’ten daha fazla para kazanma şansınız da artacaktır.

Twitch.tv hesap engeli kaldırma veya Twitch botlu veya otomatik hesap tarzı sorunla karşılaşanların yapacağı başvuru adımlarını sizler için yukarıda anlattık. Umarız yararlı bir makale olmutur.

Sıradaki: Twitch hesabım askıya alındı

Takip etmek:
Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe