Twitch hesabım askıya alındı ban kaldırma

Twitch ban kaldırma şeklinde arama yapan kullanıcıların çoğu Twitch hesabı askıya alınan kişilerdir. Peki bir çözümü var mıdır?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Twitch hesabım askıya alındı kanal ban kaldırma talebi nasıl yapılır sorusuna açıklama getirmek istedik. Ban cezası alan hesabın açılmama gibi bir durumla karşılaşabiliyor.

Teknoloji destek

Sosyal medya uygulamalarında ihlallerin önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek isteriz. Topluluk ve ağın kurallarına göre kanal kapatma ve geçici askıya alınam gibi durumlar söz konusu. İhlal görülen hesapların inceleme talebine alınması için bazı faktörler dikkate alınır. Amacın ne olduğu ve topluluğa verebilecek zararların boyutuna göre farklılık gösterir.

Rahatsız edici yorumlar ve videoların paylaşılması kademeli bir değerlendirmeye tabi tutulabilir. Kişinin süreklilik arz eden davranışları bu süreci belirler. Dolandırıcılık, cinsel içerikler, telif, virüslü paylaşımlar ve hesap çalma gibi girişimler hızlı hesap sonlandırma işlemine tutulur.

Twitch hesabım askıya alındı sorunu

Twitch askıya alınan hesaplarda görülen engel durumları şunlar:

 • Yayınlara bakamama
 • Yayın ve sohbet yapamama
 • Hesap oluşturma
 • 3. Taraf kanallara katılma veya görüntüleme

Twitch geçici askıya alındığında;

 • Ceza 30 günle sınırlı olabilir veya boyuta göre daha uzun.
 • Süre dolduğunda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Geçmiş ihlalleriniz kayıt altına alındığını belirtelim.
 • Belli aralıkla sık veya bir kaç kez üst üste gelen cezalar sonucu süresiz askıya alınma ile sonuçlanabilir.

Bot hesap yani spam hesaplar tespit edildiğinde süresiz kısıtlanır. Aşırı mesaj gönderen limiti aşan hesaplar otomatik engellenmekte..

Ban itirazı için izlenilecek yol şöyle olacak:

 1. Form doldurulmadan önce sayfa üstünde ya da formun oturum aç yazan bir seçeneğe tıklanır. Hesaba giriş yapılır.
 2. “Destek ile iletişime geç” butonuna basılır.
 3. Açılan menülerden hesap > açma sorunu  > askıya alma / uyarı seçenekleri.
 4. İtiraz gerekçesi ekleni ve işleme alınacağı bilgilendirmesi mail adresinize gönderilecek.
 5. Değerlendirmeye alınacak ve sonucu için dönüş yapılacak.

Ciddiye alınması gereken önemli bir şikayet ise telif hakkıdır. Bazen ilk uyarıda hesap geçici veya kalıcı kapatılabilir. Gerekli detayların yer aldığı metinde DMCA ilkeleri yazılır. İtiraz ve bilgilendirme aynı kanalla yapılabilir. Artı, Twitch iletişim yazımızdaki sorun bildiriminde kullanılan forumda tercih edilebilir.

Twitch hesabım askıya alındı ban kaldırma
Twitch hesabım askıya alındı ban kaldırma
Twitch ban kaldırma
Twitch ban kaldırma

Twitch ban kaldırma talepleri

Ban kaldırma Twitch formunu doldurarak inceleme talebi göndermek sureti ile yapılmakta. Lakin, itiraz edeceğiniz bir husus kesinlikle olması gerekiyor. Haksız yere banlanan hesapların dışında, gelişi güzel başvuruların dönüşü dahi olmadığını düşünüyoruz.

Hesabın askıya alındıktan sonraki durumu

Bir çok ağda, hesaba giriş yapılırken ya da kayıtlı e-posta hesabına bir bilgilendirme notu gönderilir. Ek olarak oturum açarken karşınıza bilgi ekranı açılır ve duruma göre itiraz etmeniz için bir seçenek sunulur. Artı bu durumla karşılaşmanızın olası sebeplerinin yer aldığı bir sayfa bağlantısı içerir.

Ban talebine dönüş yapılması

Hemen hemen tüm platformların iş akışı birbirine benzemekte. Yoğunluk durumuna göre, gün içerisinde ya da bir iki haftayı bulduğu zamanlar oluyor. İlk gün dönüşlerin geneli, talebiniz bize ulaştı en kısa sürede kontrol edilecek denile otomatik bir yanıttır. Sonraki, inceleme devam ediyor ya da sizden bilgi talebi olduğu zaman yapılmakta. Uzun süreli dönüş olmadığı takdirde ise, ya gözden kaçtı ya yoğunluk ya da dikkate alınmadığı anlamı doğuyor. Tekrardan başvurunuzu yapın.

Twitch hesabım askıya alındı şikayetlerine yönelik yapılan işlemlerde kesinlikle elle tutulur bir şey elinizde olması gerekiyor.

Sıradaki: Twitch telefon numarası kaldırma

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir