Twitch hesabıma giremiyorum açılmıyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Twitch hesabıma giremiyorum acaba hacklendi veya ceza uygulanarak yasaklama getirilmiş olabilir mi? Mümkün olabilir ama bunun dışında çok sayıda neden bulunuyor.

Sponsorlu reklam

Twitch ile alakalı yavaş yavaş sorunlar hakkında içerik yayınlamaya devam ediyoruz. Ülkemizde her yaşta popüler olmayan ama özellikle çocuk ve genç kullanıcı oranı yüksek olan bu platform daha çok oyunlarla anılmakta. Gençler canlı yayında oyun oynarken büyük bir izleyici kitlesine ulaştığı görülen bu ağda üstüne birde para kazanabiliyorlar. Bağış ve abonelik sistemiyle ciddi gelir elde edenler oluyor. Hatta sponsor alanlarda çok diyebiliriz. Belli bir abone sayısına ulaşan oyuncuların hatrı sayılır miktarlarda kazançları olabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bir şeylere kalkışmadan önce Twitch açılmıyor durumunda yapılacaklar:

Sponsorlu reklam
  1. Ağın kendisiyle alakalı yazılımda veya sunucularda görülen sorunlar.
  2. Network kısmında yaşanan bağlantı problemleri, port arızaları ve saldırılar.
  3. IP banlanması, giriş yapılan cihazın engellenmesi veya hesapla alakalı durumların analizi.
  4. Yoğun şikayetler ve ihlallerin olması.

Yukarıdakilerin dikkate alınması gerekiyor ve yapılacakları aşağıda sıralayacağız. Burada bölgesel bir sorunda olma ihtimaline karşın bir şeye kalkışmadan sosyal medyadan genelle alakalı sıkıntı olup olmadığına bakılması gerekiyor.

  • Ülke kaynaklı sıkıntılarda çoğunlukla vpn önerilmekte.
  • Kullanılan internet ağında dns sorunu yaşanabilir ve güvenilir adresler denemesini öneririz.
  • Şüpheli görülen bağlantılarda modemin kapatılarak açılması ve cihazla alakalı durumlarda farklı cihazlarla bakılması. (Bilgisayar / telefon)
  • Hesaba uygulanan yaptırımlar hakkında bilgilendirme mesajı ulaşmamışsa erişime göre analiz yapılması ve başvuru yapılması gerekebilir.
  • Telefondan giremiyorum ama bilgisayardan girebiliyorum diyenlerde dns, virüs durumu, uygulama uyumsuzluğu ve güncelleme eksikliği gibi durumlara bakılabilir.

Nadir ama her yıl bir kaç kere görülen sorunlardan biri uygulamaya gelen bir sürümden kaynaklı uyumsuzluk yaşanarak girilememesi. Bu yıl yanlış hatırlamıyorsak böyle bir şeyle popüler uygulamaların herhangi birinde karşılaşmadık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitch hesabıma giremiyorum sorununda yukarıdakilere bakınız ve aşağıdakileri de inceleyiniz.

Hesabınız yoğun şikeyetlerle giriş engeli ile karşılaşmış olabilir. Doğrulamayla açılacağını düşünüyoruz. Bunun dışında profile giriş varsa (PC / mobil herhangi biriyle) bir şey değiştirmeye veya eklemeye çalışınız. Hata verirse hesabınızla alakalı sorunun olduğunu söyleyebiliriz.  Twitch iletişim yazımıda bulunan adımlardan yararlanınız.

Twitch hesabıma giremiyorum açılmıyor


Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 15:35

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir