Twitter artık bu kişiye direkt mesaj gönderemezsin gönderilemedi hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Kullanıcılara DM atmak istediğinizde Twitter artık bu kişiye direkt mesaj gönderemezsin hatası çıktığı zamanlar oluyor. Çıkan uyarı ne demek ve çözümde ne gibi işlemler yapmalıyım şeklinde yardım isteyenlere öneri içeriğimizi yayına aldık.

Teknoloji destek

Twitter takip ve direkt mesaj engeli kullanıcıların en çok karşılaştığı hatalardan biridir. Twitter’ da istenmeyen bazı hareketler yapıldığı zaman platform tarafından hesaba bazı engeller verilebilmektedir. Bu engellerden biri de takip edememe engelidir

Ağda istenmeyen hareketler sürekli olarak yapıldığı zaman bazı kısıtlamalar getirilmektedir. Aslında bu durum sadece bu ağa özgü değildir. Pek çok sosyal medya platformunda kullanıcılar güvenli bir şekilde hareket edebilsin diye bu tarz kısıtlamalar getirilir. Bu kısıtlamalar sayesinde diğer kullanıcılar rahatsız edilmez. Topluluk kurallarına dikkat etmemek ve gün içerisinde belirlenen takip limitinin aşılması bu engeli almaya sebep olur. Fazla takipçi isteyen kişiler başka hesapları takip ederek kendilerini takip etmesini sağlamak ister. Fakat sürekli takip etmek Twitter tarafından yasaklanan bir durumdur. Bu durum fark edildiği zaman yeni birini takip etme engeli getirilir.

Twitter takip sorunu yaşamamak için

Twitter takip edemiyorum sorunuyla mağdur olan kişilerin gün içerisinde hesabında yaptığı hareketlere dikkat etmelidir. İlk olarak başkaları tarafından şikayet edilecek ya da spam alınacak tweet’ lerin atılmadığına dikkat edilmelidir. Bunun için ağın kuralları dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Daha sonra kişiler başka hesapları üst üste sürekli olarak takip etmemelidir. Bir hesap gün içerisinde en fazla 400 farklı hesabı takip edebilir. Kişinin takipçi sayısına göre maksimum 5000 kişidir. Daha fazla hesabı takip etmek isteyenlerin hesabı incelenir ve takip etme sayısı ona göre oranlanır.

Kullanıcı engeli koymak için gerekli durum sağlandıysa kişiye bir süre engel uygulanır. Bu engeli en kısa sürede bitirmek için bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Kişiler kendilerini takip etmeyen kişileri hesaplarından tamamen kaldırmalıdır. Bir başka yöntem de hesabın etkileşiminin artırılmasıdır. Hesap sahibi takipçileri tarafından gelecek olan etkileşimler ile bu engelleme kısıtlamasını bir süre azaltabilir. Twitter’ da aktif olmak da takip engelinin süresini azaltacak bir durumdur. Takip engeli alan kişiler bir süre hiçbir etkileşim yapmadan beklemelidir. Hala takip isteği göndermek, beğeni yollamak ve yorum yapmak gibi etkileşimlerden uzak durmak gerekir.

Artık bu kişiye direkt mesaj gönderemezsin ne demek?

Göreceli bir başlık diyerek hem içerikte mesaj gönderemezsin ne demek buna cevap vereceğiz hem de buna sebep olan etkenlere dikkat çekeceğiz.

Artık bu kişiye direkt mesaj gönderemezsin, Twitter’ da birine mesaj atmak istediğinizde karşınıza çıkan işlem engelinden söz eden uyarı mesajıdır. Bu genelde engellenmiş hesaplarda yaşanır. Lakin bunun dışında da farklı sebepler oluyor. Bunlardan aklımıza gelenlerin bir kısmını aşağıya ekliyoruz.

 1. Karşınızdaki kişinin sizi engellemiş olma olasılığı.
 2. DM engeli veya sistemdeki görülen beklenmedik arızalar.
 3. Kullanıcıların çok sık yaptığı denemelerin bir sonucu olarak karşısına çıkması.
 4. Telefonun yazılımının çok eski bir sürüme sahip olması. Mevcut uygulamanın bazı özelliklerinin çalışmada sorun çıkarması.
 5. Topluluğa aykırı davranışlardan ceza almanız.
 6. Şikayet edilen hesaplarda belli alanların kullanımı yasaklanması mümkün. Bu gün boyu da sürer bir kaç gün sürdüğü de görülür. Tabi uzun süren durumlarda var.
 7. Uygulama uyum sorunlarının kontrol edilmesi gerektiği zamanlardan biri ile karşılaşmışsınızdır.
Twitter artik bu kisiye direkt mesaj hatasi
Twitter artık bu kişiye direkt mesaj gönderemezsin gönderilemedi hatası

Twitter mesaj gönderemezsin hatası nasıl çözülecek?

Mesaj hatasına sebep olan etkenlere baktıysanız, önce deneme, sonra çözüm tarafında en zararsız adımları uygulayın.

Yukarıdakilere bakıp ondan sonra her bir seçeneği kontrol edin. Mesela bilgisayar ya da mobil tarayıcı kullanıp test edin.

Geçici cihaz ve internet bağlantılarının engellenmesi olasılığına karşın farklı kanalları kullanın. Tabi o gün kullanmadığınız cihazlara yönelin.

Profil alanından ceza ya da farklı problemlerin testi uygulanmasını öneririz. Hesabınıza hakkınızdaki alana bir kelime ekleyin ve kaydetmeye çalışınız. İzin verilmediğinde bu sebeplerden biri ile alakalı olması mümkündür.

Birisi beni engellediğini düşünmekteyim diyenlerinde farklı kullanıcılarla denemesi gerekiyor. Tabi yine farklı telefon modelleri ile denemek daha sağlıklı olur. Örnek Samsung kullanıcısının kesinlikle bir iPhone ile test etmesi sağlıklı sonuç verecektir.

Telefondaki uygulamaların incelenmesi

Öncelikle yapılan güncellemelerin hemen arkasından aksaklık yaşandığı dönemlerle karşılaşmış biri olarak biz eskiden bunun anlaşılması adına ilgili uygulamanın önceki sürümlerini deneyerek buna göre kullanım yapardık. Burada da denenecek yöntemlerden biri olacak.

Sürümlerin denenmesinden sonra sadece kendi telefonunuzda uyarı aldıysanız, uygulamalardaki alanda yapacaklarınız olacak.

 • Uygulamalar bölümüne telefonunuzdan girin,
 • Twitter’ ı bulun ve dokunun,
 • Önbellekle devam edin,
 • Sonra güncelleme veya veri kaldırma diye bir seçenek çıkıyorsa ona dokunun,
 • Gerekli test işleminden sonra ilgili başlıktaki diğer bölümlere dokunun.

Twitter artık bu kişiye direkt mesaj gönderemezsin hatası hala çıkıyor ise; telefonun yeniden başlatılmasından sonra diğer uygulamaların kontrol edilmesi gerekir. Eğer bir kaçında daha yaşandığını görüyorsanız, Android kullanıyorsanız, Google hizmetlerinde de yukarıdaki sıralamadaki adımları uygulayın.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir