Twitter hesabım kilitlendi nasıl açılır çözümü

blank

Twitter hesap sorunlarında çıkan giriş hatası bazen kullanıcıları sinir edebiliyor. Bunlardan biri olan “Twitter hesabınız güvenlik amacıyla kilitlendi” sorunu için çözüm önerili yazımızı inceleyebilirsiniz.

teknik destek

Twitter ve diğer sosyal ağlarda bazen kendiliğinden şifre sıfırlama mesajı gelebiliyor. Şifre sıfırlama e-postasında güvenlik amaclı kilitlendiğini belirten bir yazı çıkmakta. Bu uyarı çıktığında zorunlu telefon doğrulama veya kimlik doğrulama seçeneği önerilmekte. Olurda bu işlemde sorun çıkarsa Twitter ile iletişime geçmeniz için sadece bu konuya özel iletişim formu yer almakta.

Yukarıda bahsettiğimiz durum bazen kullanıcı tarafından veya başkası tarafından çok defa giriş denemesi yapıldığında ve yanlış şifre girildiğinde çıkabiliyor. Yanlış şifre denemelerinde genelde 1 saat veya daha fazla süre ile hesap kilitleniyor. Daha sonra açılıyor. Bazende başka ip ve cihazdan giriş yapılarak sorun çözülüyor.

Başka bir sorunda Twitter hesabının askıya alınması. Bu durum sık sık giriş denemeleri ya da Twitter politikalarına aykırı bir şeylerin yapılması nedeniyle çıkabiliyor. Eğer haksız yere hesabınızın askıya aldığını düşünüyorsanız, formu doldururken detaylı ve mantıklı bir tanım yapınız.

Twitter hesabım kilitlendi nasıl açılır çözümü

Kilitli Twitter hesabını açma

Aşağıdaki Twitter iletişim formuna girdiğinizde bu şekilde “Şu anda askıya alınmış / kilitlenmiş olmayan hesap” uyarısı aldıysanız, hesabınız ne askıda ne de kilitlenmiş. Yani bu form sadece bu sorun için kullanılmakta.

Twitter kilitli hesabı açma adresi: help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended

Başvuru link adresi ile Twitter hesabım kilitlendi, Twitter kilidni açma ve askıya alınan hesabı açma gibi işlemler için yardım alabilirsiniz. Twitter müşteri hizmetleri veya Twitter destek hattı gibi resmi bir çağrı merkezi bulunmamakta. Ama önerdiğimiz özel kurumsal destek hattından bazı sorunlar için yardım alabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!