Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Twitter hesabını kapatmak için nasıl şikayet edilir ve kaç kişi şikayet edince kapatılır diye çok yazanlar oluyor. 7-8 Kişi gibi yazanların önce kuralları incelemelerini öneriyoruz.

Sponsorlu reklam

Şikayetle Twitter hesabını kapatmak için öncelikle ilgili paylaşımın yani gerekçenin o hesapta olması gerekmekte. Farklı konularda kullanılan formlarında denenmesini öneriyoruz. Peki Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır? 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter genel itibaren siyasi paylaşımların yer aldığı bir platform oldu. Hareretli paylaşımlarla dolu olan bu ağda ara ara rahatsız edici paylaşımlarla karşılaşılabiliyor. Bunları ister o paylaşım üzerinden Twitter şikayet etme seçeneği ile isterde aşağıdaki iletişim kanalını kullanabilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Twitter şikayet bölümü seçenekleri

  • Twitter giriş sorunları
  • Hesabım devre dışı bırakıldı
  • hesap başkasının eline geçince ne yapılmalı
  • Askıya alınan hesap için işlemler
  • Kilitlenen hesabın kilidini açma
  • Hesap etkinleştirme hatasında yapılacaklar
  • Dolandırıcılık veya taciz gibi sorunlar için yapılacaklar

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapatılır?

Twitter hesabı nasıl şikayet edilir bunu adım adım anlattık. Ama şu kadar sayının yapması gerekir diye bir şey bulunmuyor. Yapılan bildirimin önemi ve sayısına göre hızlı şekilde işleme alınması sağlanabilir. Bunun dışında yasal başvuru yaparak işlem başlatabilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Örnek uygusuz paylaşımların yapıldığı bir yeri iletmek istiyorsunuz ama hesap paylaşımında yoksa bir işlem yapılamacaktır. Kesinlikle sorun hesabın içerisinde olması gerekiyor.

Başka bir husus içinde bir şeyler yazmak istedik. Bazıları bu ağların sanki zorunlı bir hizmet vermeleri gerektiği gibi bir algıyı benimsemiş. İnternet veya operatör hizmeti gibi bir hizmetle karıştırıyorlar. Hesabımı siz nasıl kapatırsınız açmazsanız size dava açacağım gibi paylaşımlarla karşılaşıyoruz. Bu ağ ne Türkiye’ nin bir şirketi ne de bu konularda bir yaptırım yapabileceğiniz bir yer.

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Twitter kaç kişi şikayet ederse kapanır?

Fake hesap ihbarı için support.twitter.com/forms/impersonation ve hemen hemen tüm şikayetler için içerik bölümü support.twitter.com/forms adresinden talep ulaştırılabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hesabınızdan şikayet etmek istediğiniz Tweete gidiniz. Telefondan veya bilgisayardan ••• simgesine tıklayınız. Bildir yazısına ve ekrana gelen şikayet başlıklarını kullanıp açıklamanızı güzel bir şekilde yapınız.

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır?

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Benzer yazılar Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır makalesine kesinlikle bakmanızı öneriyoruz. Farklılık gösteriyor mu diye inceleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 00:21

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak