Twitter mavi tik yani rozet geçici olarak durduruldu

Andronova
2 Minimum Okuma

Twitter onaylı hesap yani mavi rozette alımları durdurdu. Alınan karar sistemlerdeki görülen bir sorundan dolayı yapıldığını ve bu durumun geçici olduğu da belirtildi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çoğu sosyal paylaşım ağlarında onaylı hesap olma bir ayrıcalık gibi görüşmekte. Bu duruma hevesli olan ya da sahte hesaplardan muzdarip olan kullanıcılar için önemli bir işlem olma özelliğini sürdüren onaylı hesap, uzun zamandır para karşılığı dahi yapılmakta. Söylentilere göre bu durum için aracıların büyük mevlalarla bu işlem için yardımcı oluyorlar. Bazıları bu paraları sosyal ağlarda çalışanlarla paylaşıldığını ve işlemlerin sorunsuz yapılması sağlandığı yönünde iddaalar da bulunmakta…

Twitter, yaptığı yeni bir açıklama ile onaylı hesap (mavi tik) alımı geçici olarak durduruldu. Twitter sistemlerinde görülen bir sorun nedeniyle iyileştirme çalışmalarından dolayı şu an için hizmet verilememekte.

Akıllarda şu soru oluştu acaba bu sistemde görülen açık ya da söylentilerin doğru olma ihtimali var mı!

mavi tik (mavi rozet) alma

Nedir bu mavi tik (mavi rozet)

Mavi tik yani onay rozeti, genel anlamda insanların ilgisini çektiği hesap, şirket hesabı veya ünlü birinin hesabının orjinal bir hesap olduğunu gösteren bir simge. Rozet hesap’ ta profilin yanında görülür. Bazı kullanıcılar profiline bu şekilde bir resim koyarak sanki gerçekten mavi rozetli bir hesap izlenimi bırakmakta. Twitter mavi tik yani rozet geçici olarak durduruldu

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter adına açıklama yapan Twitter CEO’ su Dorsey, uzun zamandır bu hizmeti verdiklerini ama bir süredir bu alanda bazı şeylerde yanlış giden bazı hataların olduğunu ve bunların düzeltilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti.

Mavi rozet (mavi tik) nasıl alınır? Aşağıdaki ilişkili haberler bölümünden detaylara ulaşabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 16:40

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir