Twitter numara ekleme kaldırma nasıl yapılır

Twitter hesabınıza numara eklemek veya numara kaldırmak için resimli anlatımla sizlere destek verdik. Eğer numarayı kaldıramıyorsanız resmi sitesinde yardım sayfasını ziyaret ediniz.

Twitter numara ekleme kaldırma nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılanlardan biri olan Twitter'da yer alan telefon numaranızı nasıl değiştirebileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. Sosyal medya hesaplarında telefon numarasının tanımlı olması güvenlik ve hesabınıza tanımlı şifrelerinizi değiştirmeniz için önemlidir. Çünkü son dönemde sosyal medya hesapları başkaları tarafından ele geçirilen bir çok kişi bulunmaktadır. Bu tarz olumsuz durum yaşayanlar için telefon numarasının hesaplarında tanımlı olması önemlidir.

Aşağıdaki adımlarla Twitter' a hem numara ekleyebilir hemde ekli numarayı kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda numara değiştirme yeride aynı bölümde.

Twitter numara ekleme

Twitter hesabınızda bulunan telefon numarasını değiştirebilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • İlk olarak twitter hesabınıza giriş yapınız. Twitter web sayfasını açtıktan sonra karşınıza gelen ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız. 

Twitter numara ekleme kaldırma nasıl yapılır

  • Ardından telefon numarasını eklemek veya düzenleme işlemleri yapabilmeniz için profil simgesine tıklayınız. Karşınıza gelen açılır menüden Ayarlar simgesine tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu menü sizlere gösterilmiştir.

  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen seçeneklerden Mobil yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde ayarlar bölümünde gireceğiniz bölüm gösterilmiştir.

Twitter numara ekleme

  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrana telefon numaranızı yazarak Devam Et yazısına tıklayınız. Bu işlemden sonra güvenlik amacıyla sistem sizlere sms kodu gönderecektir. Bu kodu ekrana yazarak işlemlerinize devam ediniz. Var olan numarayı değiştirmek için ise Mobil menüsünden Numara Düzenle yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde telefon numarası giriş ekranı gösterilmiştir.

Twitter numara kaldırma

Twitter numara kaldırma numara değiştirme

Ekli telefon numarasını kaldırmak için yine yukarıdaki adımları takip edip kayıtlı numarayı mobil bölümünden görebilirsiniz. Numarayı kaldırmadan önce farklı güvenlik seçenekleri eklemeyi ihmal etmeyiniz. Farklı bir numara ekleyecekseniz yani numara değişikliği yapacaksanız önce numarayı ekleyiniz sonra kaldırınız. 

Twitter sorunları için malum Twitter müşteri hizmetleri bulunmamakta. Bundan dolayı ya yorum bırakınız ya da önerdiğimi destek hattını arayınız.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 12:23
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Berk
Berk - 2 yıl Önce

Twitter hesaplarima giriş yapamıyorum mail sifreler hepsini unuttum telefon numaramla yeni hesap acamiyorum bu kayıtlı diyo telefon numaramı kurtarip yeni hesap nasıl acabilirim

nahal
nahal - 2 yıl Önce

Twitter benim twitter hesabimi askiya aldi... ve onun icin ben hesabim da hic bir sey yapamiyorum,yani postlarimi kaldiramiyorum... bu hesabim da ,numarami yazdim icin ve bu hesabin da askiya alindi icin, cep telephon numaramla yeniden yeni bir hesap acamiyorum. siz bana yardim edermisiniz ben nasil cep telephon numarami geri aliyim ve numaram la yeni bir hesap aciyim. yardim ederseniz sevinirim.

Melek
Melek - 2 yıl Önce

Merhaba arkadaslar twitter da numara kaydedeceğim ama numarama ait baska hesap oldugunu soyluyor twettera giris yapamiyorum yardimci olur musunuz ne yapmalıyım

Numaram başka bir hesapta kullanılıyor
Numaram başka bir hesapta kullanılıyor @Melek - 2 yıl Önce

Twitter' da numaranız ile şifre sıfırlama yapınız. Hesap ortaya çıkar. Bunun dışında help.twitter.com/tr/managing-your-account#username-email-and-phone inceleyin.

Yasemin Arslan
Yasemin Arslan - 2 yıl Önce

Twitter hesabım güvenlik nedeniyle ele geçirildi şifre değiştirmem gerekiyor.telefon numarası girdiğim zaman böyle bı hesabın olmadığını söylüyor. E posta adresine başka bı hesabım var.. telefona kod gelmesini istedim. O da gelmiyor. Ne yapacaksanız bilmiyorum. Bütün talimatları yerine getirdim

Enver Çevik
Enver Çevik - 3 yıl Önce

Telefon numaramı değiştiremiyorum Eski telefon no ya kod gönderildiği için kodu alamıyirum ve twitter a giriş yapamıyorum Telefon noyu değiştirmenin baska yolu yok mu

Esra
Esra - 3 yıl Önce

Twitterda numaramı kaydetmek istedim ama başka bir hesapta kayıtlı diye uyarı aldım bu ne demek oluyor ya numaramı geri nasıl alabilirim yardım eder misiniz?

Kullanılan numarayı kaldırma
Kullanılan numarayı kaldırma @Esra - 3 yıl Önce

En basit yöntem twitter' da şifre sıfırlama bölümüne telefon numaranızı yazıp şifre sıfırlama kodunu telefonunuza gönderip kayıtlı hesap' a girip numarayı kaldırmanız.


Teknoloji haberleri