Twitter şifre değiştirme nasıl yapılır

Andronova

Önemli sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter hesabınıza ait şifrenizi değiştirmek için adımlara yer verdik. Yeni parola ile değiştirme işlemleri resimli anlatım sitemizde.

Sosyal medya araçları ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan uygulamalardır. Bu haberimizde bu uygulamalardan birisi olan Twitter’da şifrenizi nasıl değiştirebileceğiniz anlatacağız. Eğer Twitter hesabınıza ait şifrenizi değiştiremiyorsanız bu haberimiz tam size göre. Aşağıdaki başlığımız altında her adımını resimli olarak tarif edeceğiz.

Twitter şifre değiştirme işlemlerine başlamadan önce bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Bu haberimizde anlatacağımız yöntem ile sadece  bildiğiniz bir şifreyi değiştirebilirsiniz. Eğer Twitter hesabınıza ait şifrenizi unuttuysanız burada anlatacağımız yöntem ile şifrenizi bulamazsınız. Bunun  için sitemizin arama bölümüne Twitter şifremi unuttum yazıp arattığınızda ilgili habere ulaşabilirsiniz. 

Twitter şifre değiştirme nasıl yapılır

Twitter şifre işlemlerine başlayabilmeniz ilk önce hesabınıza giriş yapınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan profil resminize tıklayınız. Bu işlemden sonra karşınıza açılır bir menü gelecektir. Bu menü içerisinden ayarlar kısmına tıklayınız. Ayarlar bölümü aşağıdaki resimde gösterilmiştir. İlgili bölümün altı kırmızı çizgi ile çizilmiştir.

Twitter şifre değiştirme

Hesabınıza ait ayarlara giriş yaptıktan sonra bir seçenekler karşınıza gelecektir. Ayarlar bölümünde hesabınız ile ilgili bütün değişiklikleri yapabilirsiniz. Gelen bölümden Şifre kısmına giriş yapınız. Yine bu bölümde aşağıda gösterilmiştir.

Twitter şifre nasıl değiştirilir

Bu işlemden sonra son adıma gelmiş olacağız. Bu ekranda şifre değiştirme işlemlerine devam edebilmeniz için eski şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Eski şifrenizi girdikten sonra yeni şifre bölümlerini doldurunuz. Yeni şifrenizi sistem sizden iki defa yazmanızı isteyecektir. Bu bölümde sizlere bir tavsiyemiz olacaktır. Eğer Twitter hesabınızın başkaları tarafından çalınmasını istemiyorsanız şifrenizi çok güçlü oluşturunuz. Şifrenizin çok güçlü olabilmesi için harf, rakam ve karakter den oluşması gerekmektedir.

Güvenlik uzmanlarının şifre önerisi! Şifrenizin en az sekiz karakterli olmasına dikkat ediniz. Microsoft, öneri olarak güçlü bir şifrenin en az 13 karakter olması gerektiğini vurgulamıştır. Örnek bir şifre oluşturmak istersek KH(l145?lo47% şeklinde olabilir. Tabiki biz şifreyi oluştururken rasgele yazdık. Sizler belirli bir mantık ile yazarsanız daha sonrasında hatırlamanız kolay olacaktır.

Twitter şifre değiştirme


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 14:40

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir