Twitter Uygulaması iOS Platformu İçin Güncellendi

media 16275

Sosyal ağları en çok kullanan ülkeler sıralamasında tüm dünyada üzerinde birinciliği kimselere kaptırmıyoruz. Sosyal ağlarda kullanıldıkça eskiyen bir yapıda oldukları için sürekli yeni güncelleme yayınlayarak kendilerini daha iyi hale getiriyorlar.

teknik destek

iOS platformunda tablet ve telefon için ayrı ayrı programlar olsa da Android eko sistemi için maalesef böyle bir durum söz konusu değil. Telefon için kullandığımız programı koskocaman tablette de kullanmak durumunda kalıyoruz. Bu durumun enteresan bir sebebi de var. Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre atılan tweetlerin %63’ü IOS cihazlardan atılıyor. Belki de bu sebepten dolayı sosyal ağlar IOS’a daha önem veriyor. Belki bu noktada itirazınız olsa da bundan 9 ay evvelki HTML5 kodu ile yazılmamış Facebook uygulamasını hatırlamanızı isterim.

Twitter uygulamasında ana ekran görünümünü nispeten değiştirecek olan yeni güncelleme ile fotoğraf ve video paylaşımında artık bağlantılar görünmeyerek paylaşılan resimleri ve videoları ön izleme modunda görebileceğiz. Time Line’da paylaşılan tweetlerin altında kısa yol olarak cevapla, retweet ve favori sekmeleri bulunuyor. Paylaşılan tweetin sahibini tanımıyorsanız tweetin hemen sağ altında bulunan kişi ekle seçeneğiyle o kullanıcıyı takip etmeye başlıyoruz.

Screenshots_2013-10-29-22-40-53

Daha kullanıcı dostu gibi görünen yeni arayüz twitter kullanımına bence büyük bir katkıda bulunacak. Yazıyı hazırlarken Android işletim sistemi içinde güncellemenin geldiğini belirterek, daha çok Twitter mı yoksa Facebook mu kullanıyorsunuz sorusunu sorarak yazımı bitiriyorum. IOS kullanıcıları yeni uygulamayı buradan Android kullanıcıları da buradan güncelleyebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın