Twitter yazı boyutu nasıl değiştirilir ?

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Twitter yazı boyutları nasıl değiştirilir? Twitter yazı boyutu ayarları nasıl yapılandırılır? Yazı boyutlarını küçültme ve yazı nasıl büyütülür iPhone 5s, iphone 6 ve iPhone 7 için resimli anlatımı bakınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone cep telefonunda Twitter yazı tipi nasıl değiştirilir ? iPhone 4s, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone SE modellerde nasıl yapılır ?

Twitter Dünya’nın en güçlü Sosyal Ağ’larından biri. Bu şekilde milyonlarca kullanıcıya sahip bir sosyal iletişim platformu olduğu için bir çok özellikte kullanıcılara göre tasarlanmıştır. Bunlardan bir tanesi de yazı boyutu. Yazı boyutunu genelde yaşlı kullanıcılar kullanmaktadır. Bu çok küçük bir problem gibi gözükse de bazı kullanıcılar bu özelliği sık sık kullanmaktadır. Fakat Twitter’da bir çok internet sitesi gibi sürekli kendini güncellemektedir. Bu güncellemeler gerçekleştikçe bu tür özellikleri de bulmak zorlaşabiliyor. 

Twitter üzerinden yazı boyutunu küçültme yada büyültme gibi işlemleri sizlere resimli olarak anlatmak istedik. iPhone üzerinden Twitter uygulamasını kullanan kullanıcılar için birebir işlem yaparak sizlerle paylaşıyoruz. Android kullanıcıları da uygulama içeriğine nerdeyse aynı şekilde erişim sağlayabilirler. Twitter üzerinden yazı boyutu nasıl değiştirilir ? Twitter yazı boyutunu nasıl büyültebilirim ?  iPhone cep telefonunda twitter yazı tipi nasıl değiştirilir ? iPhone 4s, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone SE modellerde nasıl yapılır ? gibi sorularınızın cevabı makalemizde. 

Twitter Yazı boyutu ayarları ? 

Twitter üzerinden yazı boyutunu değiştirebilmek için öncelikle Twitter uygulamasına giriş yapıyoruz. Daha sonra sağ alt köşedeki profil simgesine tıklayarak buradan ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. 

Twitter yazı boyutu

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha sonra Görüntü ve ses simgesine tıklıyoruz. Açılan yeni ekran üzerinden de yazı boyutu simgesine tıklıyoruz. 

Twitter yazı boyutu ayarları

Twitter yazı boyutunu nasıl büyütülür ?

Aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi bu ekran üzerinden yazı boyutunu küçültmek için sol tarafa doğru kaydıyoruz, yazı boyutunu büyütmek için sağ tarafa doğru kaydırıyoruz. Yazı boyutunu belirledikten sonra bitti butonuna tıklıyoruz. 

Twitter yazı büyütme

Twitter hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır konulu makalemize de göz atabilirsiniz

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 14:01

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak