Ücretsiz mobil uygulama yapma sitelerine dikkat

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Ücretsiz mobil uygulama yapma siteleri adı altında yapılan paylaşım ve reklamlara dikkat ediniz. Bir çoğunun ya geçmişte belli kullanımı ücretsizmiş ya da demo gibi bir durum söz konusuymuş. Esasında sorun burada değil, ücretsiz mobil uygulama programı şeklinde yazan ve daha sonra satın almaya zorlayan sistemlere dikkat ediniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Eskiden böyle bir şey yaptırmak istediğinizde büyük paralar vermek zorunda kalırdınız. Bundan dolayı ki her sitenin ya da hizmetin mobil uygulaması olmazdı. Zamanla online uygulama yapımı yaygınlaştı ve çok daha düşük ücretle bireysel çalışanların sayısı arttı.

Bir hizmet için veya web sitesi için bir uygulama yazdırmak istiyorsanız aracı pazarlama sitelerine göz atmanızı öneririz. Özellikle site üzerinden satın alımlarda, iş tamamlandığında, sizin onayınızla karşı tarafın parası ödenir.

Gelelim son uyarımıza, internet paylaşımlarında yer verilen programlar ve sitelerin bazılarında kullanılan içeriklerde zararlı kodlar çıkıyor. Bundan dolayı hem güvenilir yerleri tercih etmeniz hem de kullanıcıların ilgili uygulama için yaptığı yorumları araştırınız.

Mobil uygulama yapımı

Günümüzde yavaş yavaş bilgisayarların yerini almaya başlayan akıllı telefonlar, her geçen gün ortaya çıkan yeni mobil uygulamalar ile daha da işlevsel bir hal alıyor. Şirketler içinde bir çok avantaj ve prestij sağlayan mobil uygulamalar, dışarıdan şirket veya yazılım geliştiricilere yaptırıldığı zaman yüksek maliyetlere neden olabiliyor.

Mobil uygulama geliştirme ve yayınlamak için kolaylık sağlamayı hedefleyen bir çok site mevcut. Özellikle paralı yerlerin tüm bu sorunları çözmek için devreye girdiğini görürsünüz. Hiç bir kodlama bilgisine sahip olmadan uygulamanızı gerçekleştirebileceğiniz bu sistem sayesinde daha düşük maliyetler ile profesyonel bir uygulamayı geliştirebiliyorsunuz. Üstelik hem Android uygulama yapmak için hem de iOS uygulama yapmak için bu tarz çok sayıda hizmet bulunuyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kendi uygulamanızı herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan ekonomik bir şekilde ve kolayca oluşturmanızı sağlayan ve yalnızca 3 adımda bu işi başarabiliyor. Oluşturma, test etme ve mağazada yayınlama adımlarından oluşan bu 3 adımdan sonra daha geniş bir kitleye hitap edebilir, sizler de bir mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz.

ucretsiz mobil uygulama
Ücretsiz mobil uygulama yapma sitelerine dikkat

3 Adımda mobil uygulaması yayınla

Şirketlerin veya kişilerin kendileri için sadece 3 adımda oluşturacakları mobil uygulamalardan birini tercih edin. Peki nedir bu 3 adım ve bu adımlarda neler yapılır?

Adım 1: Hizmeti belirle

Öncelikle online uygulama yapımında yer alan siteler aylık ve yıllık olarak sizden ücret alıyor. Bir dönem tek seferlik ücret alımı yapılıyor ve sonrasında güncelleme sürümlerine para öderdiniz. Şimdilerde aylığa bağladılar. 🙂 Web sitesine girerek ücretsiz bir şekilde hesabınızı oluşturuyorsunuz. Daha sonra yapmak istediğiniz uygulamanızın içeriğini ve tasarımını dilediğiniz gibi şekillendirerek uygulamanızı oluşturabiliyorsunuz.

Adım 2: Test et

Test et adımıyla ilk adımda hazırladığınız mobil uygulamanızın ön izlemesini görebiliyor ve hoşunuza gitmeyen yerleri veya yapmak istediğiniz değişiklikleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Kısacası yaptığınız uygulamanızı test edip, gerekli düzenlemeleri yapabiliyorsunuz.

Adım 3: Yayınla

Uygulamanızı oluşturduktan ve test ettikten sonra son adım olan yayınla aşamasında yaptığınız uygulamanızı markete yükleyip, kullanıcılarınızın uygulamanıza erişmesini sağlıyorsunuz.

Hizmetin devamlılığı adına kullanıcılarına önem veren yerleri tercih edin. Kullanıcılarının tüm sorunlarına sabırla yardımcı olacak yerlerin önemi büyük.

Bazı yerlerin kullanıcılarına sunduğu en büyük avantaj hiç bir teknik bilgi istememesidir. Web sitesi üzerinden profesyonel bir şekilde oluşturabileceğiniz uygulamanız için kod yazmıyor sadece kontrol panelini kullanarak dakikalar içerisinde uygulamanızı oluşturabiliyorsunuz.

Ücretsiz Başlangıç

Ücretsiz sürümü bulunan çok sayıda bilinir yerin hizmetleri kısıtlı şekilde kullanılır. Büyük ihtimal yetersiz kalacağınız yerlerde ödeme planlarından bir tanesini seçerek kullanıma devam edeceksiniz. Bir nevi bağımlı kalacaksınız. Bu yerlerin bir çoğu taahhüt yapmaz. Sadece kullandığınız kadar ücret alırlar. Bazı firmaların uygulamalarında ücretsiz sürüm ile apk üretebiliyor ve markette yayınlanıyor.

En iyi mobil uygulama firmaları ile hazırladığınız uygulamanızı kimlerin, nerede ve nasıl kullandığı bilgilerini de görebilmeniz hedef kitlenize ulaşma konusunda büyük bir avantaj sağlıyor.

Önizleme özelliği

Evet harika bir özellik. Uygulamanızı yaparken nasıl göründüğünü hemen görebiliyor ve dilediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz.

Hazırladığınız uygulamalar çevrimdışı çalışma özelliği ile, internet bağlantısı olmadığı durumlarda dahi çalışabiliyor.

Reklam geliri ortaklığı

Bir çoğunda yaptığınız uygulamalarınızda reklam yayını imkanınız oluyor ve reklam yayınlarından gelir elde ediyorsunuz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir