WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi görünüyorum

WhatsApp çevrimiçi görünüyorum

WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi gözüküyorum veya girmediğim halde çevrimiçi görünüyorum sıkıntısı çekenlere, test etmeleri için önerilerimiz olacak.

teknik destek

Ağların, ortak özelliklerinde görüntülü iletişim ve mesajlaşma imkânı sağlayan bir platformlarıdır. Dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olma özelliğini sürdüren WhatsApp, zaman zaman sorunlarla boğuşurken çözüm tarafında bazen kullanıcıların kendisinin yapması gerekenler oluyor. Bu konuda en çok oturumla alakalı sorular karşımıza çıkmaktadır. Siz de WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi görünüyorum diyorsanız ve nasıl çözüleceğini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu içerikle ağların ortak giriş sorunlarında yapılabileceklerden bahsedeceğiz. Elimizden geldiği kadarıyla anlayacağınız şekilde bilgiler sunacağız.

WhatsApp’ ta neden sürekli çevrimiçi görünüyorum

Whatsapp’ ın aldığı kararlar sonucunda alternatif olarak görülen (Bip, Telegram…) ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilen mesajlaşma servisleri tekrardan gündeme geldi. Bununla birlikte ağın, kullanıcıların yeni yeni alışmaya başladığı bir dizi yeniliklerin arada bir sıkıntı çıkarması nedeni ile çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Yaşanan sorunlar, kimi zaman servisle, kimi zaman ise kullanıcı hatasından dolayı meydana gelmektedir. En çok yaşanan ve fazlasıyla can sıkan sorunlardan bir tanesi olan oturum problemleri birlikte kullanıcılar arada bir aksaklıkla karşı karşıya kalabiliyor.

Çevrim içi sorununu çözmek için bazı adımlar uygulamanız gerekmektedir. Bu adımları içerik devamında detaylı bir şekilde açıklayarak ortaya koyduk. Anlatacağımız yöntemler ile birlikte aklınıza varsa başka yöntemleri de bize yazabilirsiniz.

 • Yapılan çalışma sonucunda belli bölgelerde veya genelinde ara ara yaşanıyor.
 • Anlık oluşan güncellemelerden sonra kapat aç yapılmamasından dolayı.
 • Profil tarafında problemler oluşmuş diyebiliriz.
 • Oturum askıda kalmış çıkışa atılması yararlı olacak.

Çevrimiçi gözüküyor çözüm önerilerimiz

Sık sık veya arada bir karşılaşıyorum diyenlerin bu adımları harfiyen uygulayarak sorunlarını çözüme kavuşturabilirler. Cihaz olasığında telefonunuz üzerinden şu adımları uygulayın:

 • Akıllı telefonunuzda bulunan “Uygulamalar” alanından WhatsApp’ a dokunun ve içerikte olan seçeneklerin teker teker deneyerek devam ediniz.
  • Verilerin ve önbelleğin temizlenmesi
  • Güncellemelerin kaldırılmasıyla alakalı buton
 • Tekrardan doğrulama yapılması mantıklı olacak. Oturumunuzu çıkışa atınız ve telefon numarasını doğru bir şekilde yazarak kodla doğrulayınız. Yazılan numarayı kaydederken başına ülke kodunuzu eklemeyi ihmal etmeyin.
 • İnternetin kapatılması veya uçak moduna alınması. 
 • Kullanılan interneti değiştirerek test edin. (3G, WiFi ve LTE)
 • Ayarlardaki görünürlüğü ve diğer seçeneklerin değiştirilerek denenmesi gerekiyor.
  • Durum, hakkımda ve son görülmenin değiştirilmesi
 • Mevcut versiyonun uyum sağlamaması olasılığı için önceki bir kaç sürümle kontrol edilmesini öneriyoruz. (Çıkan yeni versiyon telefonun yazılımıyla uyumsuzluk gösterme olasılığı var)
 • Kesinlikle başka bir telefonla deneyin. Birde başka bir ildeki kullanıcının da denemesi gerekiyor. (Kartı çıkarmadan sms ile doğrulamayı yapınız)
 • Tarih ve bölge ayarlarının doğruluğundan emin olalım.
 • Cihazda sıfırlamanın yapılması.
 • Web üzerinden kullanılarak kontrol edin.

WhatsApp ayarlarından gerekli deneme adımları

Aşağıya eklediğimiz iki resimde müsait yazan alana dokunduğunuzda buradaki seçenekleri değiştirip deneyin. Seçtiğiniz seçenek aktif oluyorum mu diye bakın.

WhatsApp cevrimici gorunuyorum
WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi gözüküyorum

Bağlı cihazların oturumlarını sonlandırmanızı da öneriyoruz. Deneme açısından yer alan seçeneklerin çalışıp çalışmadığına bakın. Örnek durum ayarlarını değiştirip bir tane test durumu atın.

WhatsApp cevrimici gorunuyorum 2
WhatsApp kapattığım halde çevrimiçi gözüküyorum

WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi görünüyorum sürüm sorunu

Eski uygulama versiyonlarını Google üzerinden arayarak güvenli olan sitelerden indirip test ediniz. Bazılarının tercih ettiği apkpure ve apkmirror sitelerine bakabilirsiniz. Yazdıklarımız çoğunlukla Android tarafında kullanılıyor ama iPhone içinde bir çoğu geçerlidir.

Simge sorunu Samsung kullanıcılarında daha çok olduğunu düşünüyoruz. Malum model çeşidinin en çok olduğu marka. Huawei tarafında ise daha çok eski modellerinde daha sık yaşanması mümkün.

WhatsApp çevrimiçi görünüyorum sorunu bir dönem ara ara yaşanırdı. Şimdilerde ise ya kullanıcıdan kaynaklanıyor ya da anlık geçici durumlardan oluşuyor.

WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi görünüyorum
WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi görünüyorum

Uygulamalardaki sürüm uyumsuzlukları

Her türlü uygulamada yaşanan sorunlardan biri olarak sürüm uyumsuzluğundan söz etmek istiyoruz. Kullandığınız telefonun yazılımı çok eski olduğunda uygulamaların çıkardıkları versiyonların uyum sorunu çıkarma olasılığı var. Burada üç önemli olasılık çıkar. Birincisi çıkan yeniliklerin bir kısmı eski modellerde bazen çalışmaz. İkincisi yeni güncelleme almak. Üçüncü olasılıksa artık WhatsApp kullanılamaz hale gelir.

Böyle bir telefonunuz varsa iki önerimiz olacak. Birincisi önceki WhatsApp versiyonlarını deneyin. Bu öneri kurulu olan versiyonla düzgün çalışmama olasılığında denenecek en iyi yöntem olması. İkincisi ise bir çok uygulamayı bir uygulama üzerinden kullanmayı sağlayan 3. parti uygulamalardan yararlanılması.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın