WhatsApp eski numara ile yeni numarayı değiştiremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

WhatsApp numara değiştirilemiyor hatası alıyorum. Eski numarayı kaldırıp yeni numarayı eklemek istiyorum ama sürekli aynı ekranda kalıyor.

Teknoloji destek

Kullanıcılar telefon numaralarını ya da telefonlarını değiştirecekleri zaman Whatsapp‘ın bu durum için sunmuş olduğu çözüm oldukça basittir. Kullanıcılar böyle bir durumda hesaplarını taşıma ya da hesaplarını silme faaliyetlerinden birisini yapabilirler.

Hiçbir kullanıcı eski hesabının bir başkası tarafından kullanılmasını istemez. Bu nedenle kullanıcılar yeni numaralarını uygulamaya doğrulatmadan eski numaralarını kapatmamaları gerekmektedir. Kullanıcılar yeni numaralarıyla uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra eski numaralarını kapatmaları gerekmektedir. Aynı zamanda kullanıcılar eski numaralarının operatörleri tarafından başka kimseye verilmediğinden emin olmaları gerekmektedir.

Kullanıcıların eski hesaplarını yeni numaralarına taşımak için numara değiştir özelliğini kullanmaları gerekmektedir. Kullanıcılar hesaplarını silmek için de yeni numaralarını uygulamaya doğrulatmaları gerekmektedir.

İşlem yaparken bir problemle karşılaşıldığında dikkat edilecek hususlar şunlar:

  • İnternet bağlantısında sorun çıkma durumlarında başka bağlantı türlerine bakılması gerekiyor.
  • Eski telefon numarasının kapalı olması önemli değil ama doğrulanmış uygulamada hesabın kaldırılmamış veya oturumun kapatılmamış olması gerekiyor.
  • Hesaba gelen bir yasaklama varsa işlem yapmanıza izin verilmez.

WhatsApp eski numara ile yeni numarayı değiştiremiyorum

WhatsApp numara değiştirme

  • Aynı ekranda kalıyorsa cihazı kapatınız ve duruma göre eski hat açık ise oturumu kapatın ve tekrar doğrulama yaparak yeni numarayı giriniz.

WhatsApp numara değiştirme nasıl

Bu konuda önemli olan kullanıcıların eski numaralarını telefon rehberinden silmesi ve yeni numaralarını eklemeleri gerekmektedir. Kullanıcılar eski numaralarını silmeyi ya da aktarmayı unutmaları durumunda hesaplarını devre dışı bırakmaları gerekmektedir. Bunun için Whatsapp’e ulaşılması gerekmektedir. Kullanıcılar hesaplarını kullanmayı bıraktıktan 30 gün sonra eski numaralarının yeni bir cihazda doğrulamaları durumunda hesapları silinmektedir. 

Eğer ki kullanıcılar telefonlarını değiştireceklerse tüm bilgilerinin içinde bulunduğu SD kartlarının tamamen temizlenmesinden emin olmaları gerekmektedir. SD kartta bulunan tüm bilgilerin silinmesi ve silindiğinden emin olunması olası bir bilgi hırsızlığının önüne geçilmiş olacaktır. Kullanıcılar belirtilen tüm bu adımları yaptıktan sonra gerek yeni numaraları ile gerekse yeni telefonları ile Whatsapp uygulamasını güvenli bir şekilde kullanabilirler.


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 03:23

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir