WhatsApp Eski Numara ile Yeni Numarayı Değiştiremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

WhatsApp eski numara ile yeni numarayı değiştiremiyorum: WhatsApp numara değiştirilemiyor hatası zaman zaman alanlar oluyor. Eski numarayı kaldırıp yeni numarayı eklemek istiyorum ama sürekli aynı ekranda kalıyor şeklinde yorumlarla karşılaştığımız oluyor. Bu konuda, WhatsApp numara neden değiştirilemiyor sorununu ele alacağız.

Ad imageAd image

Kullanıcılar telefon numaralarını ya da telefonlarını değiştirecekleri zaman WhatsApp’ın bu durum için sunmuş olduğu çözüm oldukça basittir. Kullanıcılar böyle bir durumda hesaplarını taşıma ya da hesaplarını silme faaliyetlerinden birisini yapabilirler.

Hiçbir kullanıcı eski hesabının bir başkası tarafından kullanılmasını istemez. Bu nedenle kullanıcılar yeni numaralarını uygulamaya doğrulatmadan eski numaralarını kapatmamaları gerekmektedir. Kullanıcılar yeni numaralarıyla uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra eski numaralarını kapatmaları gerekmektedir. Aynı zamanda kullanıcılar eski numaralarının operatörleri tarafından başka kimseye verilmediğinden emin olmaları gerekmektedir.

WhatsApp Eski Numara ile Yeni Numarayı Değiştiremiyorum

WhatsApp uygulamasında eski numaranızı yeni bir numara ile değiştirmekte zorlanıyorsanız, bu durum çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir:

 1. WhatsApp Güncellemesi: Öncelikle WhatsApp uygulamanızın en son sürümde olduğundan emin olun. Eski bir sürüm kullanıyorsanız, numara değiştirme seçeneği düzgün çalışmayabilir. App Store veya Google Play Store’dan güncellemeleri kontrol edin ve gerekirse uygulamanızı güncelleyin.
 2. Bağlantı Sorunları: Bağlantı sorunları, numara değiştirme işleminin başarısız olmasına neden olabilir. İnternet bağlantınızın güçlü olduğundan emin olun. Eğer Wi-Fi kullanıyorsanız, sinyalinizin iyi olduğundan ve stabil bir bağlantı sağlandığından emin olun.
 3. Doğrulama Kodu Alımı: Yeni numaranızı doğrulamak için WhatsApp size bir doğrulama kodu gönderir. Ancak bu kodu alamıyorsanız veya gecikmeli olarak alıyorsanız, “Kodu SMS ile al” veya “Beni ara” seçeneklerini kullanarak doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 4. Hesap Bilgileri Güncelleme: WhatsApp’ın hesap bilgilerinizi güncellemesi biraz zaman alabilir. Eski numaranızı yeni numaranızla değiştirdikten sonra, WhatsApp’ı kapatıp yeniden açarak hesap bilgilerinizin güncellenmesini bekleyin.
 5. Numaranın İşlem Engeli Alması: Çok sık denenen herhangi bir şeyin bazen olumsuz bir yanı olur. Bu genelde şüpheli şekilde görülme veya uygulamanın güvenliği gereği karşılaşılır. Bu gibi durumlarda bir süre denemeden beklenmeli. Çok fazla deneme yapılmışsa, en son yapılan denemeden sonra sanırız 24 saat bir zaman geçmesi gerekiyor.
 6. Eski veya Yeni Numarada Kullanım Yasağı: Aldığınız numara eğer daha önce kullanılmışsa bir ihtimal WhatsApp kullanımına yasaklanmış olabilir. Ya da eski numaranız. Böyle bir durumda eğer herhangi bir sucunuz yoksa, uygulamanın geliştiricisine destek talebinizi gönderin.
 7. Uygulama Uyum Sorunu: Böyle bir şeyin olum olmadığını anlamak adına numarayı başka telefonda değiştirin.

WhatsApp Eski Numara ile Yeni Numarayı Değiştirme Sorunu

Kullanıcıların eski hesaplarını yeni numaralarına taşımak için numara değiştir özelliğini kullanmaları gerekmektedir. Kullanıcılar hesaplarını silmek için de yeni numaralarını uygulamaya doğrulatmaları gerekmektedir.

Ad imageAd image

İşlem yaparken bir problemle karşılaşıldığında dikkat edilecek hususlar şunlar:

 • İnternet bağlantısında sorun çıkma durumlarında başka bağlantı türlerine bakılması gerekiyor.
 • Eski telefon numarasının kapalı olması önemli değil ama doğrulanmış uygulamada hesabın kaldırılmamış veya oturumun kapatılmamış olması gerekiyor.
 • Hesaba gelen bir yasaklama varsa işlem yapmanıza izin verilmez.
WhatsApp eski numara ile yeni numarayı değiştiremiyorum
WhatsApp eski numara ile yeni numarayı değiştiremiyorum
WhatsApp numara değiştirme
WhatsApp eski numara ile yeni numarayı değiştiremiyorum sorunu
 • Aynı ekranda kalıyorsa cihazı kapatınız ve duruma göre eski hat açık ise oturumu kapatın ve tekrar doğrulama yaparak yeni numarayı giriniz.
WhatsApp numara değiştirme nasıl
WhatsApp eski numara ile yeni numara değişmiyor

Bu konuda önemli olan kullanıcıların eski numaralarını telefon rehberinden silmesi ve yeni numaralarını eklemeleri gerekmektedir. Kullanıcılar eski numaralarını silmeyi ya da aktarmayı unutmaları durumunda hesaplarını devre dışı bırakmaları gerekmektedir. Bunun için Whatsapp’e ulaşılması gerekmektedir. Kullanıcılar hesaplarını kullanmayı bıraktıktan 30 gün sonra eski numaralarının yeni bir cihazda doğrulamaları durumunda hesapları silinmektedir. 

Eğer ki kullanıcılar telefonlarını değiştireceklerse tüm bilgilerinin içinde bulunduğu SD kartlarının tamamen temizlenmesinden emin olmaları gerekmektedir. SD kartta bulunan tüm bilgilerin silinmesi ve silindiğinden emin olunması olası bir bilgi hırsızlığının önüne geçilmiş olacaktır. Kullanıcılar belirtilen tüm bu adımları yaptıktan sonra gerek yeni numaraları ile gerekse yeni telefonları ile WhatsApp uygulamasını güvenli bir şekilde kullanabilirler.

WhatsApp eski numara ile yeni numara değişmiyor sorunu için önerilerimiz buraya kadar. Duruma göre uygulamanın destek bağlantısını kullanarak sorun bildiriminde bulunmaya çalışırsınız.

Öneri konu: WhatsApp destek hattı

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe