WhatsApp görüntülü arama aynı anda kaç kişi yapabilir

Andronova
4 Minimum Okuma

WhatsApp aynı anda kaç kişi görüntülü arama yapabilir sorusunun cevabını sizlerle paylaştık ve sorularınızı bekliyor olacağız. Görüntülü konuşma aynı anda kaç kişi olabilir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp uzun yıllar sadece mesajlaşma olarak kullanılan bir uygulamaydı ve Facebook’ un uygulamayı satın almasından sonra kademeli olarak çıkardığı yeniliklerle git gide büyüdü. Uygulamanın görüntülü konuşma özelliği rakiplerine göre çok geç çıkarıldı. Sonradan grup görüntülü aramada aynı şekilde geç yansıdı. Şimdi ise aynı anda görüntülü konuşma sayısının yetersizliği söz konusu.

Geçen yıl çıkan bir haberde WhatsApp aynı anda 32 kişiyle görüntülü görüşme için çalışmalara başladığı yönündeydi ama ne yazık ki bir türlü hayata geçemedi. Şirketin bunu bir türlü çıkaramama nedeni sonralardan belli oldu. Yoğun bir kitleye sahip olmasından dolayı belli aralıklarda aşırı bir yoğunluk olursa çok fazla kişinin görüşme yapması imkansız hale gelebileceğinden dolayı alternatif çözümler konusunda araştırmalar yapıyormuş.

WhatsApp aynı anda grup görüntülü arama

Görüntülü arama sayısı neden az? Tahmini uygulamada çok fazla kişiyle görüşmenin verimsiz olacağı bilgisi bunun çıkışını uzattı. Mesela Bip aynı anda 10 kişi görüntülü görüşme yapabiliyor ama çok mu iyi dersiniz ne yazık ki yetersiz. Yinede hiç yoktan iyi diyebiliriz. Ara ara donma veya ses sorunları çıksa da şu an için iyi gibi duruyor.

Birden fazla kişiyle görüntülü görüşmek için:

 • Grubun içerisine girip + simesine girin.
 • Görüşme yapmak istediğiniz 3 kişiyi seçin.
 • Sonra görüntülü görüşme için sağ üstte kamera simgesine dokunun.
 • Eğer sadece sesli arama yapmak istiyorsanız telefon ahize simgesiyle devam edin.
WhatsApp görüntülü arama aynı anda kaç kişi yapabilir
WhatsApp görüntülü arama aynı anda kaç kişi yapabilir
 • Seçtiğiniz kişinin güncel bir sürüme sahip olması istenilebilir. Yani siz davet ettiniz ama görüşmeye eklenemeyebilir ve bazen nedeni çıkmayabiliyor.
WhatsApp aynı anda kaç kişi görüntülü arama yapabilir
WhatsApp görüntülü arama aynı anda kaç kişi yapar
 • Cevap vermeyen biri varsa siz başkasını eklediğinizde karşı tarafa arama gittiği görünecektir. Kişi başlattığınız çoklu görüşmeye dahil olmayacaktır ve konuşma yapanlar ekleyebildiğini belirtelim. Tabi bu durum şimdilik bu şekilde.
whatsapp görüntülü görüşme kaç kişi yapabilir
WhatsApp aynı anda görüntülü arama kişi yapar

Aynı anda kaç kişi görüntülü arama

Aynı anda kaç kişi görüntülü konuşabilir sorusuna şu an için aramayı başlatanla beraber 4 kişi katılabilir. Aramayı başlattığınızda kişi seçiminde zaten bu bilgiyi göreceksiniz ve uygulama daha fazla kişi eklemenize izin vermeyecek. Belki 2020 yılında 32 kişi aynı anda görüntülü arama desteğine kavuşabilir veya daha az bir sayıyla devam edebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Haberimiz güncellendi ve yeni gelişmelere göre şu an 8 kişiyle görüşme yapılabiliyor ve yardımcı bir uygulamayla daha fazlası için çalışmalar sürmekte.

Bip’ de görülen çoklu aramada sorunu umarım daha stabil hale gelir. Aramada sonlandırıldı veya kişiler çıkmıyorsa olası nedenler ve çoğu sorunda neler yapılması gerektiğini yazıyoruz. Soracağınız soru için açıklama anlaşılır olduğundan emin olunuz.

 • Cihazda anlık olarak veya WhatsApp’ ta sorun çıkmış olabilir.
 • Telefon kapatılıp açıldıktan sonra tekrardan deneyin.
 • Birde farklı kişilerle deneyin.
 • İnternetin hızına bakınız.
 • 4.5G kullanılıyorsa birde 3G ile denensin. 
 • Uygulamanın çok eski bir sürümler kullanılması.
 • Belki yeni çıkan sürümlerden uyumsuzluk yapmakta ve öncekilerle denenebilir.

Aynı anda kaç kişi görüntülü arama yapar bir zamanlar çok sık sorulan sorulardandı. Şimdilerde pek umursanmıyor. Yeterli bir sayıya ulaşan bu hizmet geçmişte yetersiz kalıyordu.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir