WhatsApp Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor!

media 12361

Dünya’nın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, kısa süre önce gelen sesli arama özelliğinden sonra şimdi de Whatsapp görüntülü konuşma özelliğine kavuşuyor.

Andronova

Geçtiğimiz yıl tam 14 milyar dolarlık dudak uçuklatan fiyata Facebook’un satın almasından sonra yaşadığı büyük çaplı değişme hızla devam eden Whatsapp, bir mesajlaşma uygulaması olmaktan çok, milyarlarca kişinin birbirleriyle bağlantı kurduğu genel bir iletişim aracı haline dönüşüyor. Kısa süre önce sesli arama özelliği ile oldukça önemli bir adım atan popüler servis, şimdi de görüntülü konuşma özelliği ile kendini bir üst kademeye çıkarmaya hazırlanıyor.

Çok yakında ilk olarak iOS sonra da Android kullanıcıları için sunulacak olan Whatsapp görüntülü arama özelliğinin, wi-fi ve mobil ağlar üzerinden yaplan bağlantılarla kullanılabileceği söyleniyor.

Whatsapp 2.12.16.2 sürümünde yer alan bu özellik, hali hazırda iOS kullanıcıları için App Store’da yer alan Whatsapp 2.12.12 sürümünden sonra gelecek olan güncellemeyle aktif olacak.

whatsapp-goruntulu-konusma-ozelligi

Umarız, bir çok kişinin merakla beklediği Whatsapp görüntülü konuşma özelliğini aktif etmek için video arama gerekli olmaz. Hatırlarsanız, sesli arama özelliği ilk çıktığında, aktif etmek için bu özelliğin açık olduğu biri tarafından aranmanız gerekiyordu ve biz Andronova olarak açtığımız konuda binlerce kişinin sesli arama özelliğini aktif etmiştik.

Whatsapp görüntülü konuşma özelliği hakkında gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip edin.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın