WhatsApp grup görüntülü arama nasıl yapılır?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp uygulamasına grup görüntülü arama geldi. 2-3 Ay önce gündeme gelen bu özellik Türkiye kullanıcılarına sunuldu. Tabi arama yapamıyorum şikayeti olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kısa süre önce duyurduğumuz grup arama özelliği nihayet Türkiye kullanıcılarına ulaştı. iOS ve Android platformlarında yerini alan özelliği güncelleyerek veya yeniden yükleyerek ulaşabilirsiniz. Toplu görüntülü arama özelliği şu an için 4 kişiyle sınırlı. Büyük ihtimal bu sayı artabilir.

Şirket ara ara gelen güncellemelerle kullanıcı odaklı gelişmeler yayınlamaya devam ediyor. Görüntülü konuşma için gelen yeni güncelleme kullanıcılarından tam not alması bekleniyor. Testlerde düşük internet hızlarında dahi iyi sonuç almakta. Bu özellik içerisinde birde güvenlikle alakalı önemli bir çalışma yer alıyor.

Önce biri ile görüntülü aramayı başlatınız. Görüntülü arama başladıysa sağ üst tarafta profil simgesine dokunun yani WhatsApp grup görüntülü konuşma nasıl yapılır? dokunun. WhatsApp kişiler listesi açılacak. Buradan teker teker grup aramasına ekleyiniz. Şu şekilde bir mesaj çıkacak “… grup aramasına eklensin mi”. Eklendikten sonra sol üst tarafta eklenen kişinin aranması görünecek. Diğer kişileri de aynı yöntemle ekleyerek ekranı 4′ e bölmüş olacaksınız. 

WhatsApp grup arama çıkmıyorsa veya yapılamıyorsa ilgili sürümde sorun olabilir. Bunun dışında cihazın kendi sürümünde uyumsuzluk sorunu olabilir. 

WhatsApp grup görüntülü arama nasıl yapılır?WhatsApp grup görüntülü görüşmewhatsapp grup görüntülü arama iphone

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternette düşen yeni görüntülere bakıldığında sesli aramanın dışında görüntülü arama da görülüyor. Video görüşmesi olarak görünmekte olan bu özellik acaba nasıl kullanılacak? 

Büyük ihtimal grup üzerinden teke tek görüntülü görüşme yapılabilecek. Video çağrı bölümünde yer alan simgeyle gösterilmiş. 

Android telefonlarda şu an için 2.18.160 sürümü beta olarak yayınlandı. Bu test sürümde tümünü seç diye bir özellik eklenmiş. Artık WhatsApp’ taki tüm mesajları okunmuş olarak seçebileceksiniz.Yine bu özelliği üç noktaya dokunarak ulaşabilirsiniz.

Yeni özellik kademeli olarak kullanıcılarına ulaşacak. Bundan dolayı gelen bazı güncellemeleri yapmayı ihmal etmeyiniz.

Görüntülü arama yapamıyorum sorunu

  • Grup görütülü arama çıkmıyor ise güncel bir WhatsApp sürümüne sahip olduğunuzdan emin misiniz?
  • Telefon grup sesli görüşme özelliğini destekliyor mu?
  • Cihazı kapatıp açınız.
  • Telefonun tarihini ve saatini kontrol ediniz.
  • Görüntülü görüşme olmuyor ise internet hız testi yapınız.
  • Farklı bir internetle deneyiniz. Örnek wifi ağıyla.
  • Başka bir telefonda deneyiniz.
  • Uygulamayı telefondan kaldırıp ön belleği silip yeniden yükleyip deneyin.
  • Görüntülü arama çıkmıyor sorunu için Whatsapp sorun bildirimi yaptınız mı?

Görüntülü konuşma özelliği daha yeni olduğundan bazen sorunlarla karşılaşılabilir. Bu zamanla yayınlanacak yeni güncellemelerle çözülecektir.


Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 23:12

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir