WhatsApp indirme yükleme hatası için çözüm önerileri

banner186

Android ve iPhone cep telefonlarda WhatsApp uygulamasını indirirken veya yüklerken alınan hatalardan dolayı yükleme sorunu oluşmakta. Sorunların çözümü bu haberde!

WhatsApp indirme yükleme hatası için çözüm önerileri
Müşteri Hizmetleri 04 Şubat 2017 Cumartesi 13:32

banner192

Whatsapp, ilk olarak 2010 yılında piyasaya sürülen bir çevrimiçi ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama akıllı telefonlar için üretilmiştir ve üretildiği ilk günden bu yana milyarlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Uygulama anlık olarak mesajlaşma amacı ile üretilmiştir. Fakat 2010 yılından bu yana getirilen güncellemeler ile uygulamaya sesli konuşma, görüntülü konuşma gibi özelliklerde ilave edilmiştir. Fakat uygulama ile ilgili kimi insanların kafalarında bazı sorular bulunmaktadır. Kullanıcılar whatsapp indirme ya da yükleme hatası sorunu hakkında birçok araştırma yapmaktadır. Peki, nedir bu hata? Neden kaynaklanır?

WhatsApp indirme yükleme hatası

WhatsApp indirme ve yükleme hatalarının genel nedenleri nelerdir?
Karşılaşılan bu hata ile ilgili 4 ana sorun bulunmaktadır.

1) Cihazda yeterli alan yok
Bu sorun telefonunuzda yeterli depolama alanı olmadığını gösterir. Bu problemi gidermek için telefonunuzdan kullanmadığınız uygulamaları, müzikleri, resimleri silip tekrar deneyiniz.

2) Bu uygulama Android cihazınız ile uyumsuz
Whatsapp her akıllı telefon için geçerli olmamaktadır. Fakat 100 telefonun 99' u desteklemektedir. Bu sorun için telefonunuzu değiştirmeniz gerekmektedir.

3) Bu parça ülkenizde kullanılamamaktadır
Whatsapp çoğu ülkede kullanılsa da hala bazı ülkeler için geçerli değildir. Fakat şuan için ülkemizde geçerlidir ve bu sorunu yaşamanız olasılıksızdır.

4) Hata Kodu
Bu hata için ilk önce Google hesabınızı kaldırınız. Daha sonra telefonunuzu kapatıp, yeniden başlatınız. Daha sonra ise Google hesabınızı yeniden ekleyiniz. Google Play Store önbelleğini temizledikten sonra indirme işlemini tekrar deneyiniz.

Whatsapp yükleme sorunu bu 4 temel sorunla alakalı olmaktadır. Çözümlerini uyguladığınız takdirde problem ortadan kalkacaktır. 

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmediyse, farklı bir uygulama indirip yüklemeyi deneyiniz. Farklı bir internet bağlantısı (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya ADSL) ile bağlanıp deneyiniz. Son öneri cihaza hard reset atıp tekrar yükleyip deneyebilirsiniz. Aldığınız hatayı bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

WhatsApp indirme yükleme hatası için çözüm önerileri

WhatsApp indirme yükleme sorunu

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Barış - 10 ay önce
Ben iphone kullanıcısıyım wp indirirken bu öğe mevcut değildir diyo naapmalıyım nasıl indiririö
Avatar
Gul - 8 ay önce
Hesabımi sildim geri yüklemek için geri numaramı girdim güncelleyın ve tekrar deneyin diyor 7guncelleyin tekrar deniyorum aynı şeyi diyor yine ne yapmam lazim
Misafir Avatar
Whatsapp güncelleyin ve tekrar deneyin - 8 ay önce @Gul
Manuel yükleyin. Farklı güvenilir indirme kanallarından deneyebilirsiniz.
Avatar
elif - 8 ay önce
Haber alın dyo redde basiyom kapaniyp
Avatar
sercan - 8 ay önce
ben iphone kulnaıcısıyım whatsap dondu sildim tekrar yüklemek istedim ama yüklenmiyor aple kimliği parolaı istiyor ne yapmalıyı 2 gündür uğraşıyorum olmuyor
Avatar
ESMA - 8 ay önce
Iniyo en sonra duruyo internet bosa gidiyo lütfen ceza yazarmisinz
Avatar
ESMA - 8 ay önce
Iniyo en sonra duruyo internet bosa gidiyo lütfen ceza yazarmisinz
Avatar
Zeynep - 6 ay önce
Vatsap yuklerken öge bulunamadi yazıyor sebebi nedir
Avatar
Ali Yaşar - 3 ay önce
Casper Via 10 kullanıyorum WhatsApp gelen güncellemeyi yaptıktan sonra yükleme yapıyor bitince Tlf kapanıyor tekrar açılıyor ama yuklenmiyor
Misafir Avatar
Güncelleme yapmıyor - 3 ay önce @Ali Yaşar
Whatsapp kaldırın ve tekrar yükleyin
Avatar
Hakan - 2 ay önce
Vassap indirirken tlf kapanıyor
Avatar
Neslihan - 2 ay önce
Telefonuma format atıldı whatsapp indiriliyor olarak gözükmesine rağmen indirilmiyor ne yapmalıyım ?