WhatsApp numara değiştirince kişilere mesaj gidiyor mu?

media 8057

WhatsApp numara değiştirince kişilere mesaj gidiyor mu? Bunun cevabının önemli olduğunu düşünüyoruz.

teknik destek

Whatsapp‘ ta telefon numaranısı değiştiğinde kişilere bildirim mesajı gidiyor mu diye merak ediyorsunuzdur. Whatsapp numara değişikliğinde rehberdeki kişilere numara değişiklik mesajı gitmemekte. Rehber dışındaki her hangi biri de bu bilgiye ulaşamamakta.

Değişiklik olduğunda gruba / gruplara numara değişikliği mesajı gidiyor ve hatta dahil olduğunu tüm gruplara bilgilendirme mesajı ulaşmakta.

WhatsApp numara neden değiştirilir?

Genelde rahatsız edilme, daha güzel bir numaraya sahip olma, şirket hattının iadesi ve kampanyalardan dolayı ailece kullanımlar.

Sizi rahatsız eden kişi / kişiler için numara değişikliği yapacaksanız numara değişikliğinden önce numaranın rehber sorgulamasına kapatılmasını talep ediniz. 

Mevcut numarayı bilinmeyen numaralara kapatmak istiyorsanız operatörünüzün çağrı merkezini aramanız ve rehbere numarayı gizleyebilirsiniz. Genelde 72 saat içerisinde yapılan değişiklikler yansımakta. Acil ise bilinmeyen numaralar 11818, 11880, 11855, 11833 ve SMS yoluyla mesajla öğrenme işlemini durdurmak için ilgili kanallarla görüşünüz.

Eğer aksine numaranızı bildirmek istiyorsanız numara değişikliğinden önce ilgili kişilere bilgi vermeniz önerilir. Toplu göndermenin olduğu seçeneği incelemenizi öneriyoruz.

WhatsApp numara değişikliğini yapma

Whatsapp uygulamasından ayarlara giriniz. Hesap / numara değiştir adımlarıyla eski numara ile yeni numarayı değiştirebilirsiniz.

  1. Uygulamalarda genelde çıkan sürümlerde ilgili seçeneklerin yer değiştirdiği oluyor. Bundaysa şu ana kadar bir değişim görülmedi ve tahmini uzun yıllarda olmayacaktır.
  2. İşlemi yapmadan önce oturumu kapatmadığınız ve kaldırmadığınız sürece eski numarayı burada kullanmaya devam edersiniz.
  3. Mevcut olan sohbetlerin devam etmesi ve ekli gruplardan çıkmamak için değişim işlemini resimlerdeki gibi yapınız. 
  4. Önlem için yine yedeği almanız mantıklı olacaktır.
  5. Telefondaki kişilere bilgilendirme gitmeyeceğinden dolayı sizin mesaj atmanız gerekecek.
  6. Önceki numaranızı bir başkası aldığında sizin hala o hat üzerinden kullanım yapmanız suç sayılır. Tabi kişi kullanımda kodu girdiğinde sizde oturum sonlandırılacaktır.
WhatsApp numara değişikliği mesajı gidiyor mu?
WhatsApp numara değişikliğinde mesajı gidiyor mu?
WhatsApp numara değişikliği
WhatsApp numara değişimini yapma
numara değişikliğinde mesaj gidiyor mu
Eski hesabı yeni hesaba taşıma

WhatsApp numara değiştirince kişilere mesaj gidiyor mu?

Telefon numarası değiştirildiğinde eski numaranın değiştiğini belirten bir mesaj kişilere gitmiyor ama ekli gruplarda görülüyor. 

Pişman olup eski numarayı almayı düşünenlerin sanırım 1 yıl içerisinde ilgili operatörün işlem merkezlerine gitmelerini öneriyoruz. Hattı iptal edip ama WhatsApp’ ı kullanmaya devam edenlerin dikkat edeceği en önemli husus uygulamanın telefondan kaldırılması, verilerin temizlenmesinde doğrulama ve çıkışa atılmaması gibi şeylerden uzak durulması.

Çok eskiden iptal olan numaralarla uygulamanın kullanılmayacağı düşünülüyordu. O dönemlerde doğrusu buydu ve çoğunun böyle bir şeyden haberi yoktu.

WhatsApp uygulaması aldığı yeni bir güncelleme ile artık numara değişikliği yapıldığını istediğiniz kişiye mesajla bildirebilirsiniz.

WhatsApp uzun zamandır sık sık güncelleme yapıyor. Eksik yanlarını kapatmaya çalışan ve bir dizi yeniliği uygulamayla bütünleştiren şirket, hız kesmeden  yeni bir özellikle karşımıza çıktı. Eskiden beri bazı kullanıcılarının sorduğu bir soru numaram değişince bilgi mesajı rehberdeki kişilere gidiyor mu? Bu normalde gruplarda görülen bir durum. WhatsApp ise olumlu bir yenilik getirerek hem olmayan hem de eksik tarafı yerine getirdi.

Kullanıcılar telefon numarasını değiştirdiğinde SMS kullanılarak rehberdeki kişilere bilgilendirme mesajı göndermekte. Bu biraz zahmetli bir iş ve artı ücretli olabiliyor. Ama WhatsApp’ ta artık bu kolay olacak. Hatta istemediğiniz kişilere göndermeyebileceksiniz. Uygulamanın seçeneğine eklenen bir özellikle istediğiniz kişilere numaranızın değiştiğini bildirebilirsiniz.

WhatsApp numara değişikliği mesajı nasıl gönderilir?

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra yeni numara yazıp ileri dediğinizde kimlere numaranızın değiştiğini seçme seçeneği verecek. Buradan toplu numara değişikliği mesajı gönderebilirsiniz.

Uygulamayı açınız. “Ayarlar” / “Numara değiştir” / “İleri” / “Eski telefon numarası ve yeni telefon numarası” alanlarını doldurunuz.

WhatsApp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi sorunuza yanıt verdiğimizi umuyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın