WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?

media 10889

WhatsApp telefon numarası değişince mesajlar silinir mi diye merak edenlerden biriyseniz eğer doğru adımı uygulamazsanız evet diyebiliriz.

Andronova

WhatsApp mesajlarım silinmeden numara nasıl değiştirilir? Telefon numarası değiştiğinde neler silinir? Bu sorular kullanıcılar için çok önemli olabiliyor. Acaba numara değiştirildiğinde eski numarada sohbet geçmişi görünebilir mi diyen çok kullanıcı vardı. Bilmeyen için kritik bir durum. Hele hele günümüzde silinen mesajları geri getirmek için programlar kullanılırken bu şekilde bir telefonu satmak veya numara değiştirmek çok büyük sıkıntıları yanında getirebilir.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?

Eğer numara değiştirme seçeneği ile işlem yaparsanız hesabınızdan her hangi bir şey silinmez. Yine WhatsApp yüklü telefondan kullanıma devam edersiniz. Ama telefon değişikliğinde daha önce otomatik yedek açıksa o zaman geçiş yaptığınız telefona WhatsApp’ ı kurduğunuzda yedek yükleme uyarısı ile verilere ulaşırsınız.

Kısaca özetlemek adına mevcut WhatsApp uygulamasının kaldırılmaması ve oturumun sonlandırılmaması gerekiyor.

Numara değişince eski mesajlar görünür mü?

Numara değişikliğinde eski numarada WhatsApp mesajları görünür mü?

WhatsApp numara değişikliğinde eski numarayı alan mesajları görebilir mi? Eğer yedek alınmışsa evet ama açıkken yani telefona yüklü ve WhatsApp’ ı kaldırmadınızsa. Uygulamadan numara değişikliği yaparsanız eski numaradaki tüm mesajlar yeni numarada kullanılabilir. Eski numarayı alan sohbet geçmişine ulaşamaz. Ya da hesabınızda kapatma işlemini yapıp ondan sonra yeni numara alırsınız.

Kısaca eğer sohbetlerinize ulaşmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz mevcut kullanım üzerinden değişim yapılması yeterlidir. Yok numaradaki mesajların görünmemesi için soruyorsanız o zamanda numara değişimi ile artık diğer numaradaki hesap yeni numaraya geçmiş olacak.

WhatsApp numara değişikliği yapma

Mesajlar silinmeden numara değiştirme işlemi için:

WhatsApp> Menü> Ayarlar> Hesap> Numara değiştir. İleri tuşuna dokunup, numara değiştirme ekranına geçiniz. Açılan bölüme eski telefon numaranızı ve aşağı tarafa da yeni telefon numaranızı yazınız. Son işlem değiştirdiğiniz telefon numarasını doğrulama. Yeni numaraya gelecek doğrulama kodunu yazarak işlemi tamamlamış olursunuz.

WhatsApp numara degisince 1
WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi

Aşağıya bıraktığımız resme baktığınızda önce eski numaranın girilmesi gerekiyor. İşte aktif olan hesabın üzerinden işlem yapılması gerekiyor. Aksi durumda bu alan açılmayacaktır. Açılsa dahi işlem olmayacak.

WhatsApp numara degisince 3
WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi

Uyarı: WhatsApp hesabınızı yeni numaraya aktarma da “Numara Değiştir” seçeneğini kullandığınızdan emin olunuz. Eğer numara değiştir özelliğini kullanmadan yeni telefon numarasını doğrularsanız eski hesabınızdaki bilgileri yeni numaranıza aktaramazsınız. Yani eski numara üzerinden işlemleri başlatılacak. Yeni numaradan her hangi bir işlem yapılmayacak.

Numarayı değiştirirken sorun oluştu mu?

Pek olmasa da bazen değişim sırasında gerçekleşmedi veya geçekleşemedi şeklinde sorun çıktığı oluyor. Bizde böyle durumlara yönelik denenecek adımların bir listesini bir çok içeriğimizde kullanıyoruz.

Kısa başlıklarla ufak bir kontrol etmeniz için şu seçeneklere bakınız:

  • Telefonun bir süredir kapatılmamasından ötürü sistemde oluşan sorunlar.
  • Çok sık uygulamada yapılan herhangi şeylerin engel olması.
  • İşlem yaptığınız saatlerde oluşan arızaların yaşanması.
  • Şüpheli görülecek işlemlerin yapılmasından dolayı o günün engellenmesi.
  • Cezaya uğrayan hesaplara yönelik engeller. Hesabın temel kullanımlarında sorun görülmez ama kısmi kısıtlama durumlarının uygulanması mümkün.
  • İnternetle alakalı oluşan problemlerin testi adına bağlantının değiştirilmesi.
  • Cihaz testi için farklı cihazla kontrol edin.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi şeklindeki sorulara yanıt vermek için önemli bir içeriği sizlere sunduk. Umarız yaralı olmuştur ve adımları doğru şekilde yapmışsınızdır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın