WhatsApp sticker yani WhatsApp çıkartmalar nedir?

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

WhatsApp çıkartmalar nasıl kullanılır ne işe yarar? WhatsApp sticker özelliği yayınlandı. Kendi çıkartmalarınızı yapmak için Android telefona bir uygulama yüklemeniz gerekiyor.

Sponsorlu reklam

Gecenlerde yapılan bir güncellemeyle WhatsApp uygulamasına Sticker özelliği geldi. Türkçe adı “WhatsApp çıkartmalar” olan bu özellikle artık kendi çıkartmalarınızı yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sticker, Android’ de ve iPhone’ da yerini aldı. Çok sayıda temadan çıkartma gönderebilir, ruh hallerini, hareketli grafikler ve diğer özelliklerden faydalanabilirsiniz. Kendinize at çıkartmalar listesini oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Yeni olmayan bu özellik daha önce farklı platformlarda vardı. Yani WhatsApp bu özellikte biraz geç kaldı.  

Şu an tam oturmayan bu özellikte kendi çıkarmalarınız için ek bir uygulamaya ihtiyacınız var. Şimdilik Android için geçerli uygulamayı Google Play’ dan sticker maker Whatsapp olarak aratınız. Yapımcı Viko… olarak geçmekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp sticker yani WhatsApp çıkartmalar nedir?

WhatsApp çıkartmalar nasıl yapılır

Uygulama yüklendiyse açıp create a new’ le başlayan yazıyı tıklayıp isterseniz listeye isim verip devam ediniz. Zorunlı olarak 30 karaktere kadar bir şeyler yazıp onaylamanız gerekiyor. İşlem tamamlandığında üst kısımda verdiğiniz ad görülecek. Buraya tıklayıp boş olan fotoğraflar bölümüne ekleme yapabilirsiniz. Eklemeyi fotoğraf arşivinden yapabilirsiniz. 

WhatsApp çıkartmalar nasıl yapılırWhatsApp çıkartmalar nasıl kullanılır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak