WhatsApp 24 saat sonra silinen mesajlar

WhatsApp gönderilen mesaj 24 saat sonra silinecek şeklinde bir yenilik için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu iddiaları önemli bir kaynaktan paylaşıldı.

WhatsApp 24 saat sonra silinen mesajlar
müşteri hizmetleri

Ara ara WhatsApp' ın yenilikleri hakkında paylaşımlar yapan bir kaynağa göre şu aralar şirketin 24 saat sonra kendi kendine yok olan bir özellik için çalışmalar yaptı yönünde bilgiler var. Altyapı çalışmalarının devam ettiği ve beta haliyle ortaya çıkabileceği bekleniyor.

Testlerin olumlu geçmesiyle çoğu kullanıcının aynı anda vu yenilikle buluşması bekleniyor. Güvenlik tarafınında iyi göründüğü söyleniyor.

Gönderilen mesajlarda sil özelliğinin çok işe yaradığını belirtebiliriz. Belli bir saatten sonrasında mesajın kaldırılmaması sebebiyle bu yeniliğin aradaki boşluğu dolduruur gibi diyebiliriz.

Android için yapılan testlerin belki hemen arkasından iPhone' u içine alan bir çalışmayla eksiklikler giderilebilir. Her ne kadar zorla kullanıcı deneyiminin kullanılacağı bildirisi ile güveni sarsmış olsa da çıkarılanların ilgi çektiği bir gerçek. 

Çıkarılan gizlilik politikasına tepkilerin ilk gün olduğu gibi olmasa da tekrardan bir toplu tepkinin gelmesi olasılığı bulunuyor. Ertelediği kararı Mayıs ayında tekrar karşımıza getireceği biliniyor ama bu sefer belki daha şeffaf olarak sunulabilir. 

Kaybolan mesajlar özelliğinin kullanılmasında problem yaşayanlar içinde bir kaç önemli husustan söz edeceğiz. 

  1. Kullanıma açılacak versiyonun uyumsuzluk çıkarabileceği cihazlar olacaktır.
  2. Kullanmış olduğunuz telefonun tarihinin yanlılş olması durumunun işlevselliğin çalışmasına mani olabilir.
  3. Yenilikten sonra çıkan sürümlerin ayrı ayrı test edilmesi işinize yarayabilir.
  4. Telefonun kapat aç ile çoğu anlık sistem sorunlarını çözdüğüyle karşılaştık.

Geçici oluşan uyarıların kısmi kullanıcılarda çıktığı düşünülerek olumsuz bir şeylerde sosyal alanda paylaşımlara bakmanızı öneririz.

WhatsApp 24 saat sonra silinen mesajlar

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 21:53