WhatsApp durumu Facebook' ta paylaşma özelliği

Yakında WhatsApp durumu "Facebook hikayesine Paylaş" seçeneği uygulamaya geliyor. Kısa süre önce WhatsApp durumu instagram paylaş özelliğinden söz edilmişti.

WhatsApp durumu Facebook' ta paylaşma özelliği
müşteri hizmetleri

3 Ay önce test edildiğini gösteren görüntüler internet' e sızdırılan WhatsApp durumunu "Facebook hikayesine paylaş" özelliği nihayet geliştirici tarafından duyuruldu.

WhatsApp' ın yaptığı paylaşımda genel bir bilgilendirme yapıldı. Ama pek detaylar paylaşılmadı. Bir ara instagram hikayesine paylaş şeklinde bir haberde yakın bir zamanda çıkmıştı. Yakında yapılacak güncelleme ile çoklu paylaşım imkanına kavuşulacak.

Daha önce gündeme gelen ama bir türlü çıkmayan bu özellik için testlerin tamamlanmak üzere olduğu duyuruldu. Hindistan' dan gelen bir kullanıcının paylaşımına göre WhatsApp 2.19.258 ile bu özellik sunulacak. Hatta bazı yerlerde Android telefonlara geldi. iPhone içinse henüz yayınlanmadı diye bir paylaşım yapıldı.

WhatsApp, durum paylaşımı hakkında bir sık sorulan sorular sayfası açtı. Bu da global sürümün yakında çıkacağını gösteriyor.

WhatsApp durumu Facebook' ta nasıl paylaşılır?

Bazı cihazlarda bu özellik gelmiş olabilir. Özellikle yurtdışı cihazlarında görülme ihtimali var. Test için durum bölümünde "Durumum" altında yer alan paylaşım seçeneğine dokunup "Facebook hikayesine paylaş" veya "Facebook hikayesinde paylaş" şeklinde çıkabilir.

WhatsApp durumu paylaşmak için telefonda Facebook uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Bu diğer paylaşım yapılacak sosyal ağlar içinde geçerli. Örnek instagram hikayelerde paylaşma gibi.

Yeni özellikle ister tüm durumları istenirse belli durumları Facebook' ta paylaşılabilecek. Ek bir bilgide farklı yerlerde paylaşılan durumlarda uçtan uça denilen şifreleme söz konusu olmayacak.

WhatsApp durumu Facebook' ta paylaşma

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 08:33
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Metin Ozel
Metin Ozel - 1 yıl Önce

Facebook neden açmıyor ve hen donuyor