WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir

WhatsApp şu anki konumu gönderme ve mevcut konumu paylaş ne demek? Az da olsa bazı kullanıcılar bu terimleri bilmemekte. Bulunduğu yerin konumunu gönderme zor olabiliyor.

WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir
müşteri hizmetleri

WhatsApp Messenger uygulamasında konum servisi önemli kullanıma sahip. Çoğu aktif kullanıcılar konum servisleriyle birbirine ulaşmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Artık adres tarifi yerine konum göndermeyle bu iş daha kolay hale geldi. Uzak veya yakın her yerde genel itibaren doğru olan konum paylaşılıyor ama az da olsa yanılma payına sahip.

WhatsApp konum gitmiyor sorununda yapacağınız işlemlerden aklımıza gelenler şunlardır:

  • Acaba genel bu şekilde bir sıkıntı yaşıyor mudur diyerek kontrol edilmesi gerekiyor.
  • Bağlantınızı mobil veriyle yapanların varsa WiFi ile denemelerini öneririz. Tam tersi olanlarda aynı şekilde kontrol edebilir.
  • Modeme bağlıysanız hem modem hem telefonu kapatınız bekleterek açınız.
  • Telefonun depolama alanının yetersiz kalması çalışmada problem yaşatabiliyor.
  • Yeni bir versiyonun çıkması sonucu uyumsuzluk çıkabilir. Hatta eski modellerin uygulamanın bazı özelliklerinden yararlanmadığı görülebilir.
  • WhatsApp önbelleği ve telefonun bakım uygulamalarıyla bir temizlik yapılması iş görebilir.
  • Çok sık problem çıkarmasa da tarihin yanlış olmasından dolayı işlem yapılmayabilir.

Konum dışında paylaşımlarda da problem yaşayanların yukarıdakilere bir göz gezdirmesi gerekiyor. 

WhatsApp mevcut konumu paylaş

Birine bulunduğunuz yeri ve hareket ettiğinizde anlık olarak konumunuzu paylaşmayı sağlayan özelliğin adı. Şu anki konumu gönderme ile farklılıklar göstermekte. Şu anki konum, o an bulunan yerden atılan konumu belirtir. Kişi oradan uzaklaştığında sadece konumun atıldığı yer görüntülenir. İkisinin arasındaki en büyük fark budur. Bunun dışında "mevcut konumu paylaş" dediğinizde size "8 saat, 1 saat ve 15 dakika" konumu paylaşmanıza izin verir.

WhatsApp mevcut konumu paylaş nedirWhatsApp mevcut konumu paylaşWhatsApp şu anki konumu göndermeWhatsApp konum nasıl paylaşılır

WhatsApp şu anki konumu gönderme ise;

Kullanıcının en son attığı konumdaki yeri görüntüler. Kişi oradan uzaklaştığında ise yine o konum görüntülenir. Atılan konumun geçerlilik süresi bulunmamakta. İsterseniz 1 hafta veya 1 ay ya da 1 yıl sonra dahi o konumu kullanabilirsiniz. 

Konumda sorun yaşayanlar internet erişimini kontrol etsin. Sonra telefonunu kapatıp açsın. İnternette Wifi ile bağlansın. Konum servislerini kontrol etsin. Şebeke sorunu var mı analiz edilsin. Geçici veya bölgesel bir sorunsa beklensin. Birde cihaz kaynaklı mı diyen farklı telefonlarda denesin. Başka yerlerde de denensin.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 19:51