WhatsApp Gelen Link Açılmıyor Sorunu

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp gelen link açılmıyor Facebook, Instagram ve Twitter uygulamasında hala bir çok kullanıcının başına gelmekte. Normalde kullanıcının bununla alakalı herhangi bir işlem yapmadığını düşünüyoruz. Sorun ilgili uygulamalar üzerinden URL bağlantılarının açılmasına izin verilmemesi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp gelen linkler açılmıyor sorunu tüm linklerde aynı mı ve başka uygulamalar içinde denendi mi bu önemli bir soru.

WhatsApp’ta gelen linklerin açılmaması sorunu genellikle uygulamanın izinleriyle ilgilidir. Bu durumu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Telefonu Yeniden Başlat: İşletim sistemi veya uygulama sorunlarında cihazların yeniden başlatılması sorunu çözer.
  2. Uygulama İzinlerini Kontrol Etme: İlk olarak, Android cihazınızda WhatsApp uygulamasının izinlerini kontrol edin. Bunun için Ayarlar uygulamasını açın, Ardından Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi’ne gidin. WhatsApp’ı bulun ve üzerine dokunun. İzinler sekmesine gidin ve İnternet ve Depolama izinlerinin etkin olduğundan emin olun. (Linkleri uygulamada açma yazısını okuyun)
  3. Depolama Alanına Erişim İzni: WhatsApp’ın linkleri açabilmesi için cihazınızdaki depolama alanına erişim izni gereklidir. Ayarlardan WhatsApp’ı seçin ve Depolama iznini etkinleştirin. Aynı zamanda işletim sistemi ve uygulamaların doğru çalışması için yeterli bir boş alana ihtiyaç vardır.
  4. Bağlantıları Açma Ayarları: WhatsApp ayarlarında “Bağlantıları Aç” veya “Web Bağlantılarına İzin Ver” gibi bir seçenek olabilir. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizden emin olun.
  5. Varsayılan Tarayıcıyı Kontrol Etme: WhatsApp, gelen linkleri varsayılan olarak cihazınızdaki tarayıcıda açar. Bu nedenle, tarayıcınızın doğru şekilde ayarlandığından emin olun. Tarayıcı ayarlarınızı kontrol edin ve varsayılan tarayıcı olarak ayarlanmış olması gereken tarayıcıyı seçin.
  6. Uygulamayı Güncelleme: WhatsApp’ın güncel bir sürümünü kullanmaya dikkat edin. Eski sürümlerde bu tür sorunlar olabilir. Google Play Store’dan WhatsApp’ı güncelleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Tam tersi bir durumda yayına alınan sürümün bazı cihazlarda sorun çıkarma durumları. Burada bizim yaptığımız işlem ya yeni sürüm çıkana kadar beklemek ya da eski sürüme geri dönmek.
  7. İşletim Sistemi ve Hizmetlerini Güncelleme: Sistemin güncel olmaması sorun yaşatabilir. Cihazda herhangi bir güncelleme varsa önce bu güncellemede herhangi bir sorun olup olmadığını yapılan yorumları okuyarak araştırın.
  8. Tarih Kontrolü Yapın: Nadirde olsa cihazda tarih seçeneği yanlışsa işlem yapmada sorun yaşarsınız.
WhatsApp gelen link acilmiyor 2
WhatsApp gelen link açılmıyor

Bazı Android cihazlarda ayarlar alanına girdiğinizde “Uygulamalar”, Uygulamaları Yönet” ve üste köşedeki “3 Noktalı” alana dokunun. Sonrasında “Varsayılan Uygulamalar” ve “Bağlantıları Açma” adlı alandan kullanmaya izin vermek istediğiniz uygulamayı seçin.

WhatsApp gelen link acilmiyo 1
WhatsApp gelen link açılmıyor hatası

Telefonda Herhangi Bir Koruma Varsa Kontrol Edin

Uygulamalara müdahale eden bir koruma uygulaması varsa bunu geçici olarak durdurun ve deneyin. Unutmadan, koruma için kullanılan uygulamaların kısmi engeli tam erişim izni vermeyebiliyor.

Kısaca, güvenlik riski yoksa antivirüs korumasını tam pasif yapın.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp gelen link açılmıyor sorunu için önerilerimiz buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir