Windows 10 ekran ve ses durduruldu hatası

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Bilgisayarlarda Windows 10 güncellemesi ekranda mavi ekranın çıkmasına ve bazılarında ise ses durduruldu hatasına neden oldu.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yeni Windows 10 güncellemesiyle WinSXS adlı klasörün zarar gördüğü açıklanan problemde son güncellemeyi yapanların bazılarında mavi ekran hatası ve sesi durdurma sorunu çıktığı söyleniyor. Şu an yurt dışındaki kullanıcıların bazılarında bu durum görülmekte.

Güncellemenin %40 ve %100 seviyelerinde problem çıkabiliyor. 0x800f081f sorunu görüldüğü yükseltmede sorunsuz işlem tamamlandığında ise ses sorunları çıkabiliyor.

Ses çalarken durdurulması ve sonrasında sürücü yüklü değilmiş gibi çalışmaması çıkabiliyor. Başka sorunlarda var mıdır henüz bilinmiyor ama yüklemeyi yapmak istemeyenler için aşağıdakileri kontrol ediniz.

  • Aşağıdaki arama bölümüne ayarlar yazarak bölümü açınız.
  • “Güncelleştirme ve güvenlik” kısmına girin.
  • Gelişmiş seçenekleri açın ve gerekli adımları uygulayın.

Gerekli düzenleme yapılana kadar güncellemelerin durdurulmasını öneririz. Tabi ülkemizde böyle bir durumla henüz karşılaşanlar olmadığını belirtelim. 

Windows 10 ekran ve ses durduruldu hatası

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Güncelleme sonrasında sıkıntı yaşayanların güvenli moddan onar özelliğini çalıştırmasını ve duruma göre sistem geri yüklemenin kullanılmasını öneriyoruz.


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 20:45

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir