Windows 10 Fall Creators Update kurulum dosyalarını silme

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Microsoft, Windows 10 için yeni bir sürüm çıkardı. Şu an için son sürüm Fall Creators Update kurulumdan sonra gereksiz dosyalarla bilgisayarın hard diskini dolduruyor.

Ad imageAd image

Microsoft, yeni işletim sistemi sürümü Windows 10 Fall Creators Update güncellemeye açtı. Yeni Windows 10 sürümü kurulumdan sonra 20 – 30 GB gereksiz dosya barındırıyor. Gereksiz olan ise Windows 10 kurulum dosyaları. Yani kurulumdan sonra otomatik olarak temizlenmiyor. Bu sorun özellikle yetersiz disk alanı olan bilgisayarlarda sorun oluşturuyor. Bu sorunun çözümü geçici dosyaların temizlenmesinden geçiyor.

Yeni Windows 10 sürümü kendisi kadar birde kurulum dosyalarını barındırıyor. Bu kurulum dosyası şu an için gereksiz olduğundan kaldırmanız önerilir.

Windows 10 kurulum dosyalarını kaldırma

Disk temizliği için iki yöntem önerebiliriz. Biri temizlenecek disk sürücüsü (C) üzerine sağ tıklayıp özelliklerden disk temizle seçeneği ile yapılabilir. Diğer yöntemde Ayarlar seçeneğinde yer alan sistem dölümünden yapılabilir. www.andronova.net

Windows 10 kurulum dosyalarını silme: Ayarlar / sistem / depolama / nasıl alan boşalttığımızı değiştir / şimdi temizle

Ad imageAd image

Windows 10 kurulum dosyalarını silmeWindows 10 Fall Creators Update kurulum dosyalarını silmeWindows 10 kurulum dosyalarını temizlemeWindows 10 kurulum dosyalarını silme

Bu işlem aynı zamanda kurulum dosyalarının dışındaki gereksiz dosyaları da temizleyecektir. Dosyaları temizledikten sonra disk birleştirici kullanılabilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe